"Wesele": OBSADA
Marian Dziędziel (Wojnar)
Grał w słynnym serialu wojennym „Stawka większa niż życie”. Partnerował Grażynie Szapołowskiej w „Grzesznym żywocie Franciszka Buły”. Od 1971 roku gra w filmach Kazimierza Kutza. Widzowie znają go także z roli Bernarda Graba z ”Pogranicza w ogniu” i serialu „Gralczykowie”. Stworzył świetną kreację „Mroza” i partera „Gliniarza” w „Sezonie na leszcza”.
Marian Dziędziel urodził się w 1947 roku. Ma wyższe wykształcenie aktorskie (PWST Kraków). Od 1969 roku jest aktorem Teatru Słowackiego w Krakowie.
Iwona Bielska-Grabowska (Wojnarowa)
Aktorka z imponującym dorobkiem filmowym i teatralnym. Pamiętana przede wszystkim z pierwszego polskiego horroru – „Wilczyca”. Spośród wielu ról i epizodów można wymienić takie filmy, jak „Ćma”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Bajland”, czy popularny serial „Adam i Ewa”.
Iwona Bielska-Grabowska urodziła się w Łodzi. Ukończyła PWST w Krakowie. Aktorka Teatru im. Słowackiego. Występowała także w Teatrze STU. W 2000 roku otrzymała Złotą Maskę oraz nagrodę 40 Kaliskich Spotkań Teatralnych za rolę Królowej Elżbiety sztuce „Królowa i Szekspir”.
Tamara Arciuch (Kaśka)
Wystąpiła filmie Jarosława Żamojdy „Młode Wilki ½” a także w „Tygrysach Europy” w reżyserii Jerzego Gruzy. Znana jest z także z seriali „Kasia i Tomek”, „Na dobre i na złe”, czy „Camera cafe”. David Blair powierzył jej rolę w dramacie „Anna Karenina”
Tamara Arciuch urodziła się w 1975 roku. Jest aktorką Teatru Wybrzeże w Gdyni.W 2001 ukończyła PWST w Krakowie.
Maciej Stuhr (Kamerzysta)
Jako 13-o latek zagrał w „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego. Ma w dorobku role w najlepszych polskich komediach Olafa Lubaszenki: „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek Kojota”. W 2002 zagrał rolę Hipolita Wielosławskiego w filmie Filipa Bajona „Przedwiośnie” według Żeromskiego. Grał też w kilku filmach obcojęzycznych: „Les enfants de la guerre” oraz „Julia walking home” Agnieszki Holland
Maciej Stuhr urodził się w 1975 roku. Jest absolwentem psychologii UJ i PWST w Krakowie, współtwórcą kabaretu „Po żarcie”.
Bartłomiej Topa (Janusz)
Zadebiutował świetną rolą Matlaka w poruszającym filmie Teresy Kotlarczyk pt.: „Zakład”. Grał w trylogii Krzysztofa Kieślowskiego „Trzy kolory. Biały”. Następnie w „Prowokatorze” Krzysztofa Langa , „Demonach wojny wg Goi” Władysława Pasikowskiego i „Kuracji” Wojtka Smarzowskiego. Telewidzom znany jest z charakterystycznej roli Zenka Pereszczako w serialu „Złotopolscy”.
Bartłomiej Topa urodził się w 1967. Zagrał w kilkudziesięciu filmach. Ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Laureat nagrody dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Telewizyjnej PLOVDIV 2002. Laureat GRAND PRIX za rolę doktora Majera w Teatrze Telewizji „Kuracja” na Festiwalu Teatru Polskiego Radia I Telewizji „Dwa Teatry” Sopot 2002
Paweł Wilczak (Szwagier)
Uciekinier w filmie Filipa Zylbera „Pożegnanie z Marią”. Zasłynął sugestywną rolą alfonsa w „Grach ulicznych” Krzysztofa Krauze. Grał także w filmie Juliusza Machulskiego „Killer-ów 2-óch”. Telewidzowie znają go z seriali telewizyjnych ”Sfora” oraz „Kasia i Tomek”.
Paweł Wilczak urodził się w 1965 roku w Poznaniu. Obecnie nie jest związany na stałe z żadnym teatrem. Ukończył PWSTv i T w Łodzi.
Arkadiusz Jakubik (Notariusz)
Aktor, reżyser, autor musicali i słuchowisk radiowych.
Wyreżyserował wiele przedstawień teatralnych, m.in. „Cyrk Monty Pythona”, „Pokolenie Porno” i „Kalinę”.Autor m.in. musicalu o biografii Jima Morrisona i The Doors „Jeździec Burzy”.Wystąpił w „Nienasyceniu” Wiktora Grodeckiego, „Jak to się robi z dziewczynami” Pawła Angermana. Gra w sztukach teatralnych: "Shoping and fucking" w Teatrze Rozmaitości w Warszawie i serialach m.in.: „13 posterunek”.
Arkadiusz Jakubik urodził się w 1969 roku. Jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Jego słuchowisko pt.: "Hospites" zdobyło główną nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Słuchowisk Radiowych.
Jerzy Rogalski (Wujek Mundek)
Aktor teatralny i filmowy. Grał w wielu sztukach, m.in. w „Operetce”, „Marii Stuart”, „Szklanej menażerii” i „Wiśniowym sadzie”. Jako porucznik Waldemar Juszczak wystąpił w słynnym serialu „07 zgłoś się”. Jest aktorem komediowym, najbardziej znanym z filmu „Galimatias, czyli Kogel-mogel II” i serialowym – „Plebania”. Ostatnio zagrał filmie Andrzeja Jakimowskiego „Zmruż oczy”.
Jerzy Rogalski ukończył PWST w Warszawie. Był aktorem Teatru Dramatycznego w Szczecinie, Teatru im. Osterwy w Lublinie. Wystąpił w ok. 60 epizodach filmowych.
Elżbieta Jarosik (Gospodyni)
Zagrała w słynnym filmie; „Rękopis znaleziony w Saragossie” Wojciecha Hasa, „Przystani” Janka Hryniaka, „Wiedźminie” Marka Brodzkiego i „Przedwiośniu” Filipa Bajona. Występuje gościnnie w znanych polskich serialach – „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Samo życie”.
Elżbieta Jarosik ukończyła PWSFTViT w Łodzi. Śpiewa mezzosopranem.
Lech Dyblik (Wujek Edek)
Grał w większości filmów Władysława Pasikowskiego, m.in. „Krollu” i drugiej części „Psów”. Był Sąsiadem w „Cwale” Zanussiego i Sprzedawcą żetonów w słynnym filmie Piotra Łozińskiego „Kratka”. W telewizji można było go oglądać w serialu „Boża podszewka”. Brał udział w superprodukcjach – „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, „Wiedźminie” Marka Brodzkiego i „Zemście” Andrzeja Wajdy.
Lech Dybik urodził się w 1958 roku. Ukończył PWST w Krakowie. Był aktorem Teatru Narodowego.
Tomasz Sapryk (Sierżant Styś)
Znany z małego i dużego ekranu. Seriale, m.in. „Złotopolscy”, „Policjanci”, „Na dobre i na złe”, „Sforze”. Filmy, m.in. „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Dusza śpiewa” Krzysztofa Zanusussiego (cykl „Opowieści weekendowe”), „Poranek Kojota” Olafa Lubaszenki. „Wiedźmin” Marka Brodzkiego. Wystąpił także w „Stacji” Piotra Wereśniaka oraz w „Dniu Świra” Marka Koterskiego.
Tomasz Sapryk urodził się w 1990 roku. Ukończył PWST w Warszawie. Jest aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie.