Reklama

Walka na oczach widzów

Jeszcze do niedawna gwiazda chorująca na raka kryła się w domowym zaciszu. Dziś jest inaczej, bo drogę przetarli m.in.: Małgorzata Pieńkowska i Kamil Durczok.

Kilka tygodni temu prasę obiegła wiadomość, że Michał Wiśniewski ma raka. Do ostatnich chwil nie było wiadomo czy zaplanowany na 30 czerwca ślub się odbędzie. Ale para postanowiła powiedzieć sobie sakramentalne "tak", mimo niedogodności losu.

Reklama

Gwiazdy też chorują

Znani ludzie, jak lider Ich Troje mogą liczyć na wsparcie fanów. Michał chętnie dzieli się informacjami o chorobie, dostaje wiele ciepła i wsparcia.

Dzięki temu ludzie oswajają się z nowotworem. Widzą, że rak nie wyrok. Można z nim żyć i pokonać go.

Jest w grze

Pierwszym, który przełamał stereotyp był dziennikarz Kamil Durczok. Jako pierwszy w Polsce odważył się stanąć przed kamerami i powiedzieć podczas wydania "Wiadomości", które wtedy prowadził: Mam raka.

Tysiące ludzi zasypało go wspierającymi e-mailami i listami. W 2003 r. oznajmił, że życie mu pisane, w 2005 napisał książkę "Wygrać życie".

Wygrała

W podobnym czasie na raka zachorowała aktorka znana z "M jak miłość" Małgorzata Pieńkowska. Również nie przerwała pracy. Na planie serialu pojawiała się w peruce, pracowała krócej, ponieważ szybciej się męczyła. I jej się udało!

Aktorka zmieniła dzięki chorobie swoje życie. Odeszła od męża, podróżuje, uprawia sporty. Żyje!

Walczyć każdy może!

Ostatnio dobre nowiny ogłosił Jerzy Stuhr. Już wiadomo, że nowotwór krtani za nim. Twierdzi, że choroba odmieniła go na lepsze: - Obcy człowiek podchodzi do mnie i mówi: 'Wszystkich pana wypowiedzi słucham, też jestem chory. Jak pan mi pomaga!'. Dzwoni do mnie lekarz: 'Mamy ciężko chorego chłopca, nie chce żyć, niech mu pan coś powie'.

Wyszło, że mogę nie tylko twórczo ludzi bawić, ale jakoś im pomóc, coś poradzić - wyznał aktor z dumą.

Miejmy nadzieję, że wkrótce i Michał Wiśniewski przekaże nam informację, że rak to już przeszłość.

Interesują Cię plotki z życia gwiazd? Kliknij, a dowiesz się o nich wszystkiego!

Telemax

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje