Reklama

"Tłumaczka": CZŁOWIEK USIŁUJĄCY ZNALEŹĆ SENS

Sean Penn gra agenta federalnego Tobina Kellera.

Kiedy Nicole Kidman została już obsadzona w roli Silvii Broome, Sydney Pollack rozpoczął poszukiwania aktora, który zostać jej partnerem, sceptycznym agentem federalnym Tobinem Kellerem. Usiłując chronić Silvię, Tobin staje się coraz bardziej ciekawy jej przeszłości i sam zaczyna opowiadać o sobie, czego nigdy wcześniej nie robił.

“Chciałem uniknąć konwencjonalnego romansu,” wyjaśnia reżyser. “Szukałem kogoś, kto byłby zupełnie różny od Silvii – jak olej i woda, papier ścierny i jedwab. Pomyślałem o Seanie Pennie, ale początkowo nie byłem przekonany, co do tego pomysłu,” kontynuuje. “Wszyscy darzą Seana niezwykłym szacunkiem, ale widzowie nie są przyzwyczajeni do tego typu ról w jego wykonaniu. Widzieliśmy go na ekranie w bardzo różnorodnych rolach, ale nigdy w głównej roli w thrillerze. Sean wykazał się jednak sporą odwaga i przyjął naszą propozycję.”

Reklama

Penn zwrócił uwagę na psychologiczne niuanse opowiadanej na ekranie historii. Mówi: “Ludzie muszą dokonywać w życiu ważnych wyborów. Muszą zdecydować czy powiedzieć prawdę, czy zachować ją w tajemnicy. Tobin Keller usiłuje zbudować opartą na zaufaniu relację z kobietą, której przeszłość to same tajemnice. To interesujący, bardzo ludzki problem. Cieszę się, że miałem okazję zrobić ten film w Sydneyem Pollackiem, który posiada umiejętność powiązania ze sobą osobistych i politycznych wątków.”

Jeśli chodzi o Nicole Kidman, to szansa pracy z Pennem sprawiła, że rola Silvii stała się jeszcze bardziej ekscytująca. “Od razu wiedziałam, że Tobin jest tak samo interesującą i złożoną postacią jak Silvia,” mówi. “Związek między nimi jest wyjątkowy, dlatego też Sean był idealny do tej roli. Sean, Sydney i ja bardzo różnimy się w podejściu do świata, ale podczas zdjęć byliśmy idealnie ze sobą zsynchronizowani.”

Mówi Sydney Pollack: “Praca z kimś takim jak Sean jest więcej niż ekscytująca. Nie chodzi tu tylko o jego talent i rzemiosło. Sean wie kim jest, czego chce, co mu się podoba i nie waha się wyrażać swojej opinii. Wszystko to wcale nie powoduje, że jest z nim trudno pracować. Po prostu trzeba odrobić zadanie domowe, a zostanie się sowicie wynagrodzonym.”

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Tłumaczka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama