Reklama

"Szef": SYNOPSIS

Kucharz z Los Angeles, który niegdyś cieszył się sławą, przechodzi kryzys - jego kariera wisi na włosku, a życie osobiste dalekie jest od ideału. W towarzystwie najlepszego przyjaciela i jedenastoletniego syna rusza w kulinarną odyseję, która pomoże mu odnaleźć utraconą kreatywność i miłość do gotowania.

Gdy Carl Casper (Jon Favreau) rozpoczynał pracę szefa kuchni w knajpce Gauloises w Brentwood, modnej dzielnicy Los Angeles, miał status największej gwiazdy na kulinarnym nieboskłonie miasta. Dziesięć lat później, restauracja nadal cieszy się popularnością wśród klientów, ale pasja Carla gdzieś zniknęła. Rozwód i rozłąka z synem uświadamiają mu, że gotowanie to jedyna rzecz na świecie, w której jest naprawdę dobry, wiec postanawia za wszelką cenę odzyskać dawny entuzjazm i wyobraźnię prawdziwego mistrza kuchni.

Reklama

Kiedy Carl dowiaduje się, że popularny kulinarny blogger Ramsey Michel (Olivier Platt) zamierza odwiedzić jego restaurację, planuje nowe, awangardowe menu, które go olśni. Sprzeciwia się temu właściciel Gauloises, Riva (Dustin Hoffman), który uważa, że lepiej polegać na starych, sprawdzonych przepisach, dzięki którym od lat udaje im się zapełniać wszystkie stoliki w restauracji. Pozbawione oryginalności dania nie robią dobrego wrażenia na Ramseyu. Zamieszcza na swoim blogu zjadliwą recenzję, która w połączeniu z nagraniem zamieszczonym przez wyprowadzonego z równowagi Carla, staje się hitem internetu. Dawna sława Carla-kucharza zostaje zredukowana do niechlubnej popularności w sieci, a on sam traci pracę i jakiekolwiek nadzieje na znalezienie innej.

Na prośbę swojej odnoszącej sukcesy byłej żony Inez (Sofía Vergara), Carl zgadza się towarzyszyć jej i ich synowi Percy'emu (Emjay Anthony) w podróży do Miami. Na miejscu, pierwszy mąż Inez, Marvin (Robert Downey Jr.) lituje się nad Carlem i daje mu w prezencie stary food truck - samochód cateringowy. Z pomocą syna i starego przyjaciela-kucharza Martina (John Leguizamo), Carl zamienia starego grata w lśniącą kuchnię na kółkach, w której wspólnie przyrządzają pyszne i świeże kubańskie dania, pokazując przy okazji Percy'emu, ile radości można czerpać z pracy w gronie przyjaciół. Cała trójka rusza odnowionym truckiem w podróż powrotną do Los Angeles, zatrzymując się po drodze w najgorętszych kulinarnych miejscach, jak Nowy Orlean i Austin. Carl odnajduje to, co kiedyś stracił - kucharską pasję i kontakt z synem.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Szef

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy