"Słoneczna aleja": AKTORZY
MICHA: Alexander Scheer, ur. 1976, od 1995 r. grywa w niezależnych grupach teatralnych, występował też w rozmaitych serialach. Po ukończeniu prac na planie "Słonecznej Alei" Leander Haußmann sprowadził 23-letniego aktora do teatru "Schauspielhaus" w Bochum.
MARIO: Alexander Beyer, ur. 1973, studiował w Wyższej Szkole Aktorskiej im. Ernsta Buscha w Berlinie. Po ukończeniu studiów grywał pierwszoplanowe role w wielu filmach telewizyjnych i kinowych, m.in. "Hauptmann von Köpenick", "Alarm für Cobra 11-Gift" i "Gregors größte Erfindungen".
MIRIAM: Theresa Weißbach, ma zaledwie 19 lat, ale może się pochwalić dziesięcioletnim stażem aktorskim w teatrach dziecięcych i młodzieżowych w swoim rodzinnym mieście Stollberg. Doświadczenie w pracy z kamerą zdobywała jako spikerka w regionalnej telewizji oraz przy produkcji filmów młodzieżowych podczas warsztatów filmowych w Chemnitz.
WUSCHEL: Robert Stadelhober, ur. 1982, rozpoczął pracę w filmie i telewizji już jako dziesięciolatek. Ma w swoim dorobku całkiem pokaźną filmografię: ważne role epizodyczne w takich filmach jak "Schimansky", "Tatort", "Polizeiruf 110", "Bella Block", kilka ról w teatrze telewizji oraz dubbing (m.in. w "Butcher Boy" i "Shakespeare in love").
DORIS, MATKA MICHAELA: Katharina Thalbach już jako dziecko występowała na scenie i zagrała prawie wszystkie znaczące role, jakie tylko zna teatr. Do tego dochodzą liczne role w filmach i w telewizji, najpierw dla wytwórni DEFA, a potem, po przeprowadzce do Berlina Zachodniego w 1976 r., także w filmach Margarethe von Trotta, Volkera Schlöndorffa, Reinharda Münstera, Hermine Huntgeburth. Pod koniec lat osiemdziesiątych Katharina Thalbach zaczęła reżyserować sztuki teatralne i ma na swoim koncie tak udane inscenizacje jak "Hauptmann von Köpenick" i "Don Giovanni".
HOTTE, OJCIEC MICHAELA: Henry Hübchen należał do najbardziej rozchwytywanych i najpopularniejszych aktorów w NRD. Po przełomie szybko stał się gwiazdą teatru "Volksbühne" przy Rosa-Luxemburg-Platz. Został "aktorem roku 1994", występował w spektaklach Castorfa, Matthiasa Langhoffa i Benno Bessona. Z powodzeniem kontynuował także swoją karierę aktora filmowego i telewizyjnego. Nakręcił m.in. z Dieterem Wedelem "Der Schattenmann" i "Der König von St. Pauli" oraz z Hajo Giesem "Schimansky".
WUJ HEINZ: Ignaz Kirchner występował na wielu scenach w Niemczech, Austrii i w rodzinnej Szwajcarii. Pracował z wybitnymi reżyserami jak Jürgen Flimm, Claus Peymann, George Tabori, Peter Zadeck, Peter Palitzsch i Leander Haußmann. W 1998 r. przyznano mu tytuł najlepszego aktora teatralnego roku. W kinie zadebiutował filmem "Männerpension" Detleva Bucka.
Dzielnicowy Policji Ludowej Horkefeld: Detlev Buck, po ukończeniu studiów reżyserskich w berlińskiej Akademii Filmowo-Telwizyjnej założył w 1991 r. wspólnie z Clausem Boje firmę "Boje Buck Produktion", która w tym samym roku zrealizowała swój pierwszy film kinowy "Karniggels". Później przyszła kolej na następne: "Wir können auch anders", "Männerpension", "Liebe Deine Nächste!". Pierwszym spektaklem teatralnym wyreżyserowanym przez Bucka była sztuka Strindberga "Die Kameraden" wystawiona w Bochum. Jako aktor pracował m.in. z Wolfgangiem Beckerem, a ostatnio z Maxem Färberböckiem w "Aimée und Jaguar".