"Sin City - Miasto Grzechu": OBSADA
Jessica Alba (Nancy)
Występuje w trzech najbardziej wyczekiwanych filmach roku 2005. Oprócz występu w SIN CITY, aktorka pojawi się także w roli Sue Storm / Invisible Girl w adaptacji komiksu wydawnictwa Marvel Comics „Fantastyczna czwórka” (The Fantastic Four), w reżyserii Tima Story, a także w podwodnym filmie akcji– Into the Blue z Paulem Walkerem, Joshem Brolinem i Scottem Caanem. Alba ma podpisaną umowę z Universal Studios i Strike Entertainment na wyprodukowanie i zagranie głównej roli w filmowej adaptacji komiksu Beautiful Killer, z limitowanej serii wydanej przez Black Bull Comics.
W 2003r Alba wystąpiła w „Honey” – jej pierwszym filmie wyprodukowanym przez duże studio filmowe, który zarobił na świecie ponad 60 milionów dolarów. Wcześniej Alba zdobyła już uznanie główną rolą w serialu telewizyjnym Jamesa Camerona „Cień anioła” (Dark Angel) – pierwszym projektem Camerona po „Titanicu”.
Jedne z pierwszych filmów, w których wystąpiła Alba, to m.in. „Ten pierwszy raz” (Never Been Kissed), „Zręczne ręce” (Idle Hands) i „Słownik snów” (The Sleeping Dictionary).
Benicio Del Toro (Jackie)
Niedawno zdobył swoją drugą nominację do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego aktora drugoplanowego za swoją rolę w filmie „21 gramów” (21 Grams). Rola narodzonego na nowo byłego kanciarza Jacka Jordona, przyniosła mu również Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Aktora (ex aequo) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2003, a także wiele innych wyrazów uznania ze strony krytyków filmowych. Wcześniej Del Toro zdobył Nagrodę Akademii za rolę Javiera Rodrigueza w filmie Stevena Soderbergha „Traffic”. Ten występ został również wyróżniony Złotym Globem, Srebrnym Niedźwiedziem (na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Berlinie) oraz nagrodami: BAFTA, Screen Actors Guild, New York Film Critics Circle, National Society of Film Critics i Chicago Film Critics Association. Jest również zdobywcą dwóch nagród Independent Spirit Awards dla najlepszego aktora drugoplanowego. Pierwszą przyniosła mu rola Freda Ferstera w filmie Bryana Singera „Podejrzani” (The Usual Suspects), drugą – rola Benny’ego Dalmau w wyreżyserowanym przez Juliana Schnabela filmie „Basquiat – taniec ze śmiercią” (Basquiat). Del Toro obecnie reżyseruje swój pierwszy film długometrażowy na podstawie powieści Huntera S. Thompsona Rum Diary.
Del Toro zadebiutował w filmie Johna Glena „Licencja na zabijanie” (License to Kill) u boku Timothy Daltona w roli Jamesa Bonda. W jego dorobku znajdują się role w filmach „Bez lęku” (Fearless) Petera Weira, „Szkoła Buddy’ego” (Swimming with the Sharks) George’a Hanga, „Pogrzeb” (The Funeral) Abla Ferrary, „Nadbagaż” (Excess Baggage) Marco Brambilli, „Las Vegas parano” (Fear and Loathing in Las Vegas) Terry’ego Gilliama, „Desperaci” (The Way of the Gun) Christophera McQuarrie, „Przekręt” (Snatch) Guya Ritchie, „Nożownik” (The Hunted) Williama Friedkina, a także „Indiański biegacz” (The Indian Runner) i „Obietnica” (The Pledge), oba w reżyserii Seana Penna.
Brittany Murphy (Shellie)
Jest jedną z najbardziej wziętych i ujmujących hollywoodzkich młodych aktorek. Obecnie pracuje dla Kingsgate Films nad filmem Never Was z udziałem Alana Cumminga, Aarona Eckharta, Iana McKellena i Nicka Nolte.
Murphy wystąpiła niedawno u boku Rona Livingstona, Holly Hunter i Kathy Bates w cieszącej się dużą popularnością komedii romantycznej „Czarna książeczka” (Little Black Book). Inne z jej ostatnich ról obejmują m.in. występ w „Dziewczynach z wyższych sfer” (Uptown Girls) z udziałem Dakoty Fanning, rodzinnym filmie „Dobry piesek” (Good Boy), gdzie użyczyła swojego głosu, kasowym hicie „Nowożeńcy” (Just Married) u boku Ashtona Kutschera, a także cieszącym się uznanie filmie „8 mila” (8 Mile) z udziałem Eminema.
Murphy wzięła również udział w dramacie Eda Burnsa Sidewalks of New York, filmie „Chłopaki mojego życia” (Riding in Cars with Boys) w reżyserii Penny Marshall, z udziałem Drew Barrymore, a także „Nikomu ani słowa” Gary’ego Fledera, u boku Michaela Douglasa. Wystąpiła z Winoną Ryder i Angeliną Jolie w „Przerwanej lekcji muzyki” (Girl, Interupted) oraz z Emily Watson w filmie Alana Rudolpha Trixie. Sławę Murphy przyniosła przełomowa dla jej kariery rola Tai Frasier w kasowym hicie Clueless. Ma na swoim koncie udział w „Letniej przygodzie” (Summer Catch), Drop Dead Gorgeous i „Krwi niewinnych” (Cherry Falls).
Clive Owen (Dwight)
Jego tytułowa rola w nieoczekiwanym przeboju „Krupier” (Croupier) Mike’a Hodgesa przyniosła porównania z Bogartem, Mitchumem i Connerym. Niedawno zdobył Złoty Glob i nominację do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego aktora drugoplanowego za udział w filmie „Bliżej” (Closer) Mike’a Nicholsa. Niedługo będziemy mogli go obejrzeć w thrillerze Derailed u boku Jennifer Aniston.
Do jego ostatnich filmów należą także „Bez granic” (Beyond Borders), romantyczny dramat wojenny z udziałem Angeliny Jolie, thriller Mike’a Hodgesa I’ll Sleep When I Am Dead i „Król Artur” (King Arthur).
Owen dał się poznać brytyjskiej publiczności jako gwiazda telewizyjnego serialu Chancer. Publiczność amerykańska zobaczyła go później w telewizyjnej adaptacji „Miłości z wrzosowiska” (The Return of the Native) w reżyserii Jacka Golda, u boku Catherine Zeta-Jones, wyświetlanej w telewizji CBS. Nieco później wystąpił w serialu kryminalnym BBC Second Sight, który pokazywany był w cyklu Mystery! telewizji PBS.
Zagrał także w filmach Vroom Beebana Kidrona, „Z zamkniętymi oczami” (Close My Eyes) i Century Stephena Poliakoffa, Bent Seana Mathiasa, „Zielone palce” (Greenfingers) Joela Hershmana, a także filmie Roberta Altmana „Gosford Park” z gwiazdorską obsadą. Zdobył również uznanie występami na scenach teatralnych. W jego dorobku są role Romeo w teatrze Young Vic, w przedstawieniu „Sztuka życia” (Design for Living) Noela Cowarda w reżyserii Seana Mathiasa, a także główna rola w inscenizacji sztuki Patricka Marbera „Bliżej” w Royal National Theatre.
Mickey Rourke (Marv)
To jeden z nielicznych współczesnych aktorów stosujących metodę Stanisławskiego, absolwent nowojorskiego Actor’s Studio, wzór aktora, który za swój cel poczytuje sobie ciągłe doskonalenie się. Kariera Rourke’a zaczęła się od udziału w filmach 1941, „Brama nieba” (Heaven’s Gate) i „Żar ciała” (Body Heat). Nabrała kształtu po występach w obrazach „9 ½ tygodnia” (9 ½ Weeks), „Ćma barowa” (Barfly), „Harry Angel” (Angel Heart), „Rok smoka” (Year of the Dragon), „Papież Greenwich Village” (Pope of Greenwich Village), Rumble Fish oraz Diner.
Inne znaczące role Rourke’a to m.in. udział w „Obietnicy” Seana Penna, „Gnieździe os” (Animal Factory) Steve’a Buscemi, jednym ze słynnej serii filmów reklamowych BMW The Follow, wyreżyserowanym przez Wong Kar Waia, „Zaklinaczu deszczu” (Rain Maker) u boku Matta Damona, kultowym obrazie Spun Jonasa Akerlunda, a także w „Pewnego razu w Meksyku” (Once Upon a Time in Mexico) Roberta Rogrigueza.
Mickey wystąpił niedawno u boku Denzela Washingtona w utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści o zemście – „Człowiek w ogniu” (Man on Fire) w reżyserii Tony’ego Scotta. Obecnie, wraz z Keirą Knightley, pracuje nad filmem Tony’ego Scotta Domino.
Bruce Willis (Hartigan)
Wykazał się w swojej karierze niebywałą wszechstronnością. Willis zagwarantował sobie pozycję jednego z najbardziej utalentowanych i przynoszących największe zyski gwiazdorów. Zawdzięcza to różnorodnym rolom, począwszy od bohatera kina akcji z popularnego cyklu „Szklana pułapka” (Die Hard), po cieszące się uznaniem krytyki role w filmach „Szósty zmysł” (The Sixth Sense) i „Niezniszczalny” (Unbreakable).
Przełomem w karierze Willisa było objęcie przez niego w 1984r głównej roli w sztuce Sama Sheparda Fool for Love, niezwykle popularnym przedstawieniu, wystawionym ponad sto razy na off-Broadwayu. W tym samym roku, podczas pobytu w Los Angeles, Willis został wybrany z pośród trzech tysięcy kandydatów do roli Davida Addisona z cieszącego się niewiarygodną popularnością serialu „Na wariackich papierach” (Moonlighting). Ta rola przyniosła mu nagrody Emmy i Złoty Glob, a także międzynarodową sławę.
Willis zadebiutował na dużym ekranie w komedii Blake’a Edwardsa „Randka w ciemno” (Blind Date), w której wystąpił u boku Kim Basinger. Następnie zagrał w kolejnym filmie tego samego reżysera – kryminale „Zachód słońca” (Sunset), w którym wcielił się w rolę Toma Mixa. W 1988r zagrał główną rolę w jednym z najbardziej dochodowych filmów tego roku – „Szklanej pułapce”. Następnie wybrał dramatyczną rolę dręczonego wspomnieniami weterana wojny wietnamskiej w „Byli tam” (In Country) Normana Jewisona. Powrócił do repertuaru komediowego udzielając głosu Mikey’owi, dowcipnemu niemowlakowi z cieszących się popularnością filmów „I kto to mówi” (Look Who’s Talking) oraz „I kto to mówi 2” (Look Who’s Talking, Too). Kolejnymi filmami Willisa były „Szklana pułapka 2” (Die Hard 2: Die Harder) i „Fajerwerki próżności” (Bonfire of the Vanities) Briana De Palmy, z udziałem Toma Hanksa. Następnie wystąpił u boku Demi Moore w „Motywach zbrodni” (Mortal Thoughts), w tytułowej roli włamywacza w „Hudson Hawk”, a także w roli gangstera Bo Weinberga w filmie Billy Bathgate. Pojawił się kolejno w filmie „Ostatni skaut” (The Last Boy Scout), kasowym hicie „Pole rażenia” (Striking Distance) i erotycznym thrillerze „Barwy nocy” (Color of Night).
Był jedną z wielu gwiazd występujących w dramacie Quentina Tarantino „Pulp Fiction”, nagrodzonym Złotą Palmą na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1994r. Zyskał uznanie za swój udział w filmie „Naiwniak” (Nobody’s Fool), w którym wystąpił wraz z Paulem Newmanem. Zagrał w „Szklanej pułapce 3” (Die Hard 3) i pojawił się w „Czterech pokojach” (Four Rooms). Zagrał główne role w obrazach „12 małp” (Twelve Monkeys) w reżyserii Terry’ego Williama, „Ostatni sprawiedliwy” (Last Man Standing) Waltera Hilla i „Piąty element” (The Fifth Element) Luca Bensona. Wystąpił także w filmach „Szakal” (The Jackal) i „Kod Merkury” (Mercury Rising). Był odtwórcą głównej roli w przygodowym filmie akcji „Armagedon”, którego producentem był Jerry Bruckheimer. Zagrał także w „Śniadaniu mistrzów” (Breakfast of Champions) w reżyserii Alana Rudolpha, na podstawie bestsellerowej powieści Kurta Vonneguta. Był również producentem wykonawczym tego filmu.
Willis był gwiazdą filmu „Szósty zmysł”, który zyskał olbrzymie uznanie krytyków i był sześciokrotnie nominowany do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Rola Willisa została doceniona przez widzów, którzy przyznali mu nagrodę People’s Choice Award dla najlepszego aktora. Wystąpił u boku Michelle Pfeiffer w wyreżyserowanym przez Roba Reinera filmie „Tylko miłość” (The Story of Us), w podwójnej roli producenta i aktora w czarnej komedii „Jak ugryźć 10 milionów” (The Whole Nine Yards), oraz w przeboju kasowym „Dzieciak” (The Kid). Willis pracował ponownie z reżyserem M. Night Shyamalanem przy filmie „Niezniszczalny”, w którym wystąpił wraz z Robin Wright-Penn i Samuelem L. Jacksonem. Niedawno wystąpił u boku Billy’ego Boba Thorntona i Cate Blanchett w filmie Barry’ego Levinsona „Włamanie na śniadanie” (Bandits), u boku Colina Farrella w „Wojnie Harta” (Hart’s War). Wkrótce będzie można go obejrzeć w sensacyjnym filmie Hostage.
Elijah Wood (Kevin)
Jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów swojego pokolenia. Nieustannie zaskakuje rolami w filmach absolutnie wszystkich gatunków. Ostatni z jego filmów to wyreżyserowany przez Michela Gondry’ego „Zakochany bez pamięci” (Sternal Sunshine of the Spotless Mind), w którym wystąpił obok Jima Carrey’a i Kate Winslet. Niedawno ukończył pracę nad filmem Hooligans AKA The Yank – reżyseria Lexi Alexander, a także adaptacją bestsellerowej powieści Jonathana Safrana Foera – Everything Is Illuminated. Wood udzielił również głosu w filmie Happy Feet, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku.
Wood wystąpił niedawno w ostatniej części trylogii wg J.R.R. Tolkiena – „Władca pierścieni: Powrót króla” (The Lord of the Rings: "Return of The King) – w której wcielił się w główną rolę Frodo Bagginsa. „Powrót króla” został nagrodzony jedenastoma Oscarami, wyrównując rekord ustanowiony przez „Titanica”. Jego wcześniejsza rola w filmie Anga Lee „Burza lodowa” (The Ice Storm) u boku Christiny Ricci również zyskała uznanie krytyków filmowych.
Wśród filmów z jego udziałem są także: romantyczna komedia Jeffrey’a Portera „Wszystko, czego pragnę” (Try Seventeen) z Franką Potente i Mandy Moore, dramat „Środa popielcowa” (Ash Wednesday) z Edem Burnsem, „Czarne i białe” (Black and White) Jamesa Tobacka, „Oni” (The Faculty) na podstawie scenariusza Kevina Williamsona, w reżyserii Roberta Rodrigueza, oraz „Dzień zagłady” (Deep Impact) w reżyserii Mimi Leder. Wystąpił także w filmach: Flipper Alana Shapiro u boku Paula Hogana, „Łańcuch szczęścia” (Chain of Fools) z Salmą Hayek, „Wojna” (The War) w reżyserii Jona Avneta z Kevinem Costnerem, „Małolat” (North) Roba Reinera z Jasonem Alexandrem i Julią Louis-Dreyfuss, „Synalek” (The Good Son) Joe’go Rubena, w którym partnerował mu Macauley Culkin, „Przygody Hucka Finna” (Huck Finn) wyreżyserowanym przez Stephena Sommersa, „Wiecznie młody” (Forever Young) Steve’a Minera z Melem Gibsonem, „Raj” (Paradise) w reżyserii Mary Agnes Donohue, „Marzyciele, czyli potęga wyobraźni” (Radio Flyer) Richarda Donnera z udziałem Lorraine Bracco, Avalon Barry’ego Levinsona u boku Armina Mueller-Stahla i Ridana Quinna, oraz „Wydział wewnętrzny” (Internal Affairs) Mike’a Figgisa z Richardem Gere’em. Zagrał także w niezależnej produkcji Martina Duffy’ego The Bumblebee Flies Anyway.
Rosario Dawson (Gail)
Staje się stopniowo jedną z najbardziej pożądanych hollywoodzkich aktorek pierwszoplanowych. Wystąpiła niedawno w epickim filmie Olivera Stone’a „Aleksander” (Alexander), u boku wielu innych gwiazd, m.in. Angeliny Jolie, Anthony’ego Hopkinsa i Jareda Leto. Dowson zagrała także w komedii sensacyjnej „Witajcie w dżungli” (The Rundown), w której wystąpili także The Rock, Seann William Scott i Christopher Walken; w cieszącym się uznaniem krytyki dramacie „Pierwsza strona” (Shattered Glass) z Haydenem Christensenem; oraz w niezależnym filmie This Girl’s Life.
Dawsan zabłysła swoją rolą w cenionym przez krytyków filmie Spike’a Lee „25. godzina” (The 25th Hour), w którym zagrali także Edward Horton, Philip Seymour Hoffman and Barry Pepper. Następnie wystąpiła w filmach: „Faceci w czerni 2” (Men in Black 2) z Willem Smithem i Tommy Lee Jonesem, oraz „Pluto Nash” (The Adventures of Pluto Nash) z Eddie’m Murphym. Była także gwiazdą wyreżyserowanego przez Ethana Hawke’a filmu Chelsea Walls, powstałego na podstawie sztuki o tym samym tytule. Jej pozostałe role to m.in. występy w filmach: Sidewalks of New York i „Środa popielcowa” (Ash Wednesday) Eda Burnsa, „Pierwsze 20 milionów” (The First $20 Million is Always the Hardest) Jona Favreau, oraz Love in the Time of Money. Niedawno pracowała nad politycznym thrillerem This Revolution oraz kinową ekranizacją niezwykle popularnego na Broadwayu musicalu Rent.
Dawson zadebiutowała w cenionym przez krytykę, kontrowersyjnym przeboju kinowym „Dzieciaki” (Kids), wyreżyserowanym przez Larry’ego Clarka. Dzięki niespodziewanemu nocnemu pokazowi filmu podczas festiwalu w Sundance, a także jego udziałowi w głównym konkursie Festiwalu Filmowego w Cannes, kariera Dawson rozwinęła się błyskawicznie. Zagrała z Denzelem Washingtonem w „Grze o honor” (He Got Game) w reżyserii Spike’a Lee, z Forrestem Whitakerem i Vanessą Williams w Light It Up, Freddie’m Prinze’m, Jr w „Tam gdzie ty” (Down to You), a także u boku Rachel Leigh Cook i Tary Reid w „Josie i kociaki” (Josie and The Pussycats). Dawson wyprodukowała również piętnastominutowy film krótkometrażowy Bliss Virus – scenariusz i reżyseria: Talia Lugacy.
Michael Clarke Duncan’s (Manute)
Jego rola łagodnego olbrzyma w „Zielonej mili” (The Green Mile) przyniosła mu uznanie krytyki i dała początek wielu zróżnicowanym rolom. Pojawił się niedawno w niezależnym obrazie D.E.B.S., a wkrótce będzie można go obejrzeć w „Wyspie” (The Island) Michaela Baya i w American Crude u boku Jennifer Esposito, Rona Livingstona i Roba Schneidera.
W megahicie „Daredevil”, na podstawie komiksu Franka Millera, zagrał u boku Bena Afflecka rolę złego Kingpina. Wcześniej wystąpił w kilku kasowych produkcjach: „Król Skorpion” (The Scorpion King), w którym zagrał także The Rock, „Planeta małp” (Planet of the Apes) z Markiem Wahlbergiem, „Agencie, podaj łapę” (See Spot Run) z Davidem Arquette i „Jak ugryźć 10 milionów” z Bruce’em Willisem. Obaj pracowali także przy filmie „Armageddon”. To właśnie Willis zaproponował reżyserowi Frankowi Darabontowi obsadzenie Duncuna w niezwykle istotnej dla filmu „Zielona mila” roli Johna Coffey’a. Duncan został za nią wyróżniony m.in. nominacjami do Oscara, Złotego Globu i nagrody SAG, a także nagrodami Broadcast Film Critics Award, Saturn Award and Black Reel Award. Zdobył także tytuł ShoWest Male Star of Tomorrow. Wcześniejsze filmy, w których zagrał Duncan to m.in. „Senator Bulworth” (Bulworth), The Player’s Club i „Odlotowy duet” (A Night at the Roxbury).
Michael Madsen (Bob)
Wystąpił w całym wachlarzu filmów, od niezależnych kultowych produkcji po wielkie kasowe hity. Jest najbardziej znany ze swoich ról twardzieli: Blondyna o niewyparzonej gębie we „Wściekłych psach” (Reservoir Dogs) Quentina Tarantino, capo mafijnej rodziny w „Donnie Brasco”, twardogłowego oficera komandosów w „Gatunku” (Species) i zabójczego Sidewindera w „Kill Bill 2” Tarantino. Madsen pokazał swoją wszechstronność odtwarzając role: uroczego i troskliwego ojca w „Uwolnić orkę” (Free Willy), oddanego i wyrozumiałego chłopaka Susan Sarandon w „Thelmie i Louise” (Thelma and Louse), a także – u boku Kevina Costnera – Virgila Earpa w westernie „Wyatt Earp” Lawrence’a Kasdana. Niedawno wystąpił wraz z Parker Posey i Adamem Goldbergiem w amerykańskim serialu Frankenstein, wyprodukowanym przez Martina Scorsese, w reżyserii Marcusa Nispela, na podstawie scenariusza Deana Koontza. W 2005r zagrał główną rolę w filmie Tilt, przedstawiającym świat pokerzystów, wyprodukowanym przez amerykańską telewizję ESPN.
Niedługo będzie można obejrzeć go w horrorze Bloodrayne, przygodowym filmie akcji The Last Drop i dramacie sensacyjnym Chasing Ghosts. Wystąpi także u boku Quentina Tarantino w filmie Hell Ride Larry’ego Bishopa.
Madson zadebiutował na dużym ekranie rolą w thrillerze „Gry wojenne” (War Games). Następnie zagrał w filmach: „Urodzony sportowiec” (The Natural), „Wojna i pamięć” (War and Remembrance) i „The Doors”. Sławę przyniosły mu role w „Thelmie i Louise” i „Wściekłych psach”. Wcielił się w postać szalonego mordercy w „Ucieczce gangstera” (The Getaway), w której zagrali także Kim Basinger i Alec Baldwin; zagrał psychopatycznego zabójcę w „Zabij mnie jeszcze raz” (Kill Me Again) Johna Dahla; wystąpił w roli niezrównoważonego gliniarza w „Nieugiętych” (Mulholland Falls) w reżyserii Lee Tamahori oraz agenta CIA – zwierzchnika Halle Berry w „Śmierć nadejdzie jutro” (Die Another Day).
Josh Hartnett (Sprzedawca)
Dał się poznać publiczności rolą Michaela „Fitza” Fitzgeralda w serialu telewizyjnym Cracker. Jego filmowym debiutem był film „Halloween: 20 lat później” (Halloween: H20) z 1998r, w którym wystąpił u boku Jamie Lee Curtis. Ta rola przyniosła mu nominację do nagrody MTV Movie Award za najlepszy debiut. W tym samym roku Josh wystąpił w filmie Roberta Rodrigueza „Oni” (The Faculty). W 1999r zagrał wraz z Kirsten Dunst w czarnej komedii „Przekleństwa niewinności” (The Virgin Suicides) w reżyserii Sofii Coppoli. Szczyt swoich możliwości osiągnął w roku 2001. wystąpił wówczas w trzech zupełnie różnych obrazach: „O” – współczesnej wersji „Otella”, która to rola przyniosła mu międzynarodowe uznanie, hicie Jerry’ego Bruckheimera „Pearl Harbor”, który zarobił dla wytwórni Disneya ponad miliard dolarów, oraz sensacyjnym filmie „Helikopter w ogniu” (Black Hawk Down) w reżyserii Ridleya Scotta. W 2002r odebrał nagrodę ShoWest 2002 Male Star of Tomorrow Award.
W 2004r wystąpił w „Apartamencie” (Wicker Park) w reżyserii Paula McGuigana. Niedawno zakończył pracę nad filmem Mozart and the Whale, do którego scenariusz napisał Ron Bass, a który opowiada o romansie dwojga ludzi cierpiących na zespół Aspergera – odmianę autyzmu. Zagrał także w filmach: „Wydział zabójstw, Hollywood” (Hollywood Homicide), „40 dni i 40 nocy” (40 Days and 40 Nights), „Dwa w jednym” (Blow Dry), „Romanssidło" (Town and Country) i „Miejsce na ziemi” (Here on Earth).
Carla Gugino (Lucille)
WYstąpiła niedawno po raz kolejny w roli Ingrid Cortez w filmie Roberta Rodrigueza „Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd” (Spy Kids 3-D: Game Over). Wystąpiła także w docenionej przez krytykę adaptacji „Śpiewającego detektywa” (The Singing Detective) Dennisa Pottera, u boku sław takich jak Robert Downey, Jr, Robin Wright Penn i Mel Gibson. Zagrała także w pierwszej części „Małych agentów”, a także filmach: „Oczy węża” (Snake Eyes), The Jimmy Show, „Małżeńska rapsodia” (Miami Rhapsody) i „Chłopięcy świat” (This Boy’s Life). Jej następnym filmem będzie Jump Shot w reżyserii Marka Rydella, z udziałem Kim Basinger, Danny’ego DeVito i Kelsey’a Grammera.
Jaime King (Goldie)
Wypatrzyła jedna z największych nowojorskich agencji modelek, kiedy miała 14 lat. Wyjechała do Nowego Jorku, aby zacząć karierę w tej branży. Wkrótce stała się jedną z najpopularniejszych modelek; jej zdjęcia zdobiły okładki międzynarodowych czasopism, pracowała przy kampaniach reklamowych Armatniego, Tommy’ego Hilfigera i Victoria’s Secret – o takich angażach marzą modelki. Została następnie twarzą koncernu kosmetycznego Revlon, obok tak słynnych hollywoodzkich gwiazd jak Halle Berry i Julienne Moore.
Wkrótce Jaime została gospodynią programu House of Style emitowanego przez telewizję MTV. Umocniło to jej pozycję w świecie popkultury. Jej talent wkrótce zauważyło Hollywood. Dostała znaczące role w filmach „Pearl Harbour”, Blow i „Luzacy” (Slackers). Niedawno pojawiła się na ekranach kin w White Chicks braci Wayans i „Kuloodpornym” (Bullet-Proof Monk) z udziałem Chow Yun-Fata. Wkrótce do kin trafią dwa filmy z jej udziałem The Alibi i Pretty Persuasion z Jamesem Woodsem. Właśnie skończyła zdjęcia do filmu Two for the Money, w którym główne role odtwarzają Al Pacino, Rene Russo i Matthew McConaughey.
Nick Stahl (Roarke Junior / Żółty Drań)
Zadebiutował w wieku dwunastu lat i niezmiennie udowadnia, że ma talent. Zagrał niedawno w serialu telewizji HBO Carnivale, w którym odtwarza główną rolę Bena Hawkinsa. Zagrał także Johna Connora w filmie „Terminator 3: Bunt maszyn” (Terminator 3: Rise of the Machines) z udziałem Arnolda Schwarzeneggera i Claire Danes, wystąpił w niezależnym obrazie Twist i mającym swoją premierę podczas festiwalu w Sundance filmie Bookies.
W ciągu swojej kariery Stahl wystąpił w wielu zapadających w pamięć dziełach. Jednym z nich jest nominowany do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej obraz „Za drzwiami sypialni” (In the Bedroom). Dał popis gry aktorskiej u boku Brada Renfro i Bijou Philips w Bully w reżyserii Larry’ego Clarka. Wystąpił ponadto w „Cienkiej czerwonej linii” (The Thin Red Line) Terrence’a Malicka, z udziałem Seana Penna i George’a Clooneya oraz „Bezpiecznym przejściu” (Safe Passage), u boku Susan Sarandon i Sama Sheparda.
Devon Aoki (Miho)
Zadebiutowała w kinowym hicie „Zbyt szybcy, za wściekli” (2 Fast 2 Furious) w reżyserii Johna Singeltona. Niedawno zagrała w D.E.B.S Angeli Robinson. Devon jest jedną z twarzy Lancôme, wiodącej firmy kosmetycznej.
W wieku czternastu lat Devon rozpoczęła karierę modelki. Mieszkając w Londynie, szybko została jedną z najchętniej zatrudnianych modelek. Jej międzynarodowa sława uczyniła Devon znaną także w Japonii, ojczyźnie jej ojca, gdzie reklamowała firmy takie jak Shiseido, L’Oréal, Sunsystems, Toyota i Peachtree Juices.
Aoki jest ulubienicą fotografików i projektantów mody. Wystąpiła w licznych kampaniach reklamowych. Fotografowali ją Karl Lagerfeld dla Chanel, Steven Meisel dla Versace, Ella von Unwerth dla Welli, Annette Aurell dla Cerrutti, reklamowała także dom mody Moschino. Wielokrotnie występowała na wybiegu. Prezentowała m.in. kolekcje domów mody Thierry Mugler, Fendi, Gaultier, Givenchy, Ferretti, Ralph Lauren, Yves St. Laurent, Bella Freud, Anna Molinari, Versace and Chanel. Jako muza Karla Lagerfelda, pięć razy z rzędu zamykała pokazy Chanel prezentując suknie ślubne.
Alexis Bledel (Becky)
W dynamicznym tempie rozkwita jako jeden z najjaśniejszych telewizyjnych i kinowych talentów Hollywoodu. Zadebiutowała w popularnym serialu telewizji WB „Kochane kłopoty” (Gilmore Girls), wcielając się w rolę Rory Gilmore, która przyniosła jej w 2002r nagrodę Family Friendly Forum Award dla najlepszej aktorki dramatycznej, a także dwukrotną nominację do nagrody Teen Choice Awards w tej samej kategorii. Niedawno wystąpiła w musicalu Bride and Prejudice. Jest to adaptacja powieści Jane Austen „Duma i uprzedzenie” (Pride and Prejudice) rodem z Bollywood, której reżyserem jest Gurinder Chadha. Niedługo zawita na ekranach kin w filmie Orphan King, który wyreżyserował i do którego napisał scenariusz Andrew Wilder.
Jesienią 2002 Alexis zagrała w swoim pierwszym filmie kinowym. Było to „Źródło młodości” (Tuck Everlasting) z wytwórni Disneya, na podstawie powieści Natalie Babbitt. W filmie, oprócz Alexis, wystąpili Ben Kingsley, William Hurt, Sissy Spacek i Jonathan Jackson.