"Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz": OBSADA
DOMINIKA OSTAŁOWSKA
Aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła IV Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Warszawie. W 1994 roku ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 1994-2000 aktorka Teatru Ateneum, a od 2000 roku występuje w Teatrze Powszechnym. Najbardziej znane kreacje filmowe stworzyła w "Łagodnej" Mariusza Trelińskiego na podstawie dzieła Fiodora Dostojewskiego, "Historiach miłosnych" Jerzego Stuhra, "Wojaczku" Lecha Majewskiego oraz "Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego na podstawie opowiadania Hanny Krall. Zagrała również kilkanaście ról w Teatrze Telewizji. Są to m.in. role w "Niektórych gatunkach dziewic" Domana Nowakowskiego, "Dybuku" Szymona Anskiego, "Grzechach starości" Macieja Wojtyszki oraz "Tristanie i Izoldzie" Ernesta Brylla.
ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI
Urodził się w Brzezinach koło Łodzi. Jest absolwentem technikum i szkoły muzycznej. W filmie debiutował w 1981 roku brawurową rolą w "Wielkiej majówce" Krzysztofa Rogulskiego. W teatrze debiutował w grudniu 1983 roku. W tym samym roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Jest laureatem Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za osiągnięcia aktorskie w teatrze i filmie. Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza (przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr") za sezon 1992/1993, za rolę Wojnickiego w "Wujaszku Wani" Antona Czechowa w Teatrze Studio w Warszawie i tytułową w "Płatonowie" Antona Czechowa w Teatrze TV. Jest laureatem licznych nagród krajowych (m.in. Wiktory '93, '96 i '97, Złota Kaczka '93 oraz dyplom mistrzowski - Nagroda im. prof. Aleksandra Bardiniego na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) i międzynarodowych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W latach 1985-1997 występował w Teatrze Studio w Warszawie, od 1997 roku jest aktorem Teatru Narodowego. Występował gościnnie na deskach Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. Aktor znajduje też czas na działalność pedagogiczną - jest wykładowcą piosenki aktorskiej w łódzkiej szkole filmowej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.
TOMASZ KAROLAK
Pochodzi z Radomia. Ponieważ rodzice służyli w tajnej jednostce wojskowej, często przeprowadzał się do różnych miast. Mieszkał m.in. w Ustroniu Morskim, Warszawie i Mińsku Mazowieckim, gdzie zaangażował się w pracę kółka teatralnego. Pierwszy obejrzany przez niego spektakl w Warszawie pt. "Szajna" zrobił na nim duże wrażenie, a przedstawienie Warszawskiego Teatru Pantomimy pt. "W nocy na Starym Rynku" obejrzał 37 razy! Po niezdanym egzaminie do szkoły teatralnej w Warszawie, podjął studia na kierunku resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Za czwartym podejściem dostał się do krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1997 roku. Na scenie debiutował 16 grudnia 1995 roku w roli mistrza ceremonii w spektaklu "Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych" według powieści "Biesy" Fiodora Dostojewskiego w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Występował w teatrach krakowskich: im. Juliusza Słowackiego (1997-1999), Sceny STU (1997-1999), Nowym w Łodzi (1999-2003, 2005) oraz teatrach warszawskich: Montownia (2002), Narodowym (2003-2004), Rozmaitości (2005) i Centrum Artystycznym M25 [Mińska 25] (2006). W 2003 roku podczas XXVIII Opolskich Konfrontacji Teatralnych w Opolu odebrał nagrodę aktorską za rolę Drania w spektaklu "Kurka wodna" Witkacego w Teatrze Nowym w Łodzi. Na dużym ekranie debiutował rolą drobnego złodziejaszka Goldiego pracującego dla niejakiego Wazy w filmie "Ciało" (2003). Popularność zdobył w serialu TVN "Kryminalni" (2004-2007) jako starszy aspirant Szczepan Żałoda. Zagrał główną rolę w 3 sezonach serialu "39 i pół".
EWA ZIĘTEK
Urodzona w Katowicach aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka X Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego w Katowicach. Ukończyła studia na PWST w 1975 roku.
MARCIN SZTABIŃSKI
Absolwent PWST we Wrocławiu. Debiutował 26 kwietnia 1997 roku rolą lokaja Stanisława w "Operetce" Witolda Gombrowicza na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
CEZARY KOSIŃSKI
Urodzony w Bielsku Podlaskim aktor filmowy. Młodość spędził w Brańsku, gdzie mieszkał wraz z rodzicami i uczęszczał do szkoły. W 1995 roku ukończył wydział aktorski warszawskiej PWST. Rok później Grzegorz Jarzyna obsadził go w roli Sidneya Price'a w spektaklu "Bzik tropikalny" (Teatr Rozmaitości w Warszawie). Kosiński grał także w innych przedstawieniach tego reżysera, m.in. Albina w "Magnetyzmie serca" wg Aleksandra Fredry. Do ważniejszych wcieleń teatralnych Kosińskiego należy tytułowa rola w "Księciu Myszkinie" inspirowanym "Idiotą" Fiodora Dostojewskiego. Wystąpił w ponad 40 filmach i serialach. Do ważniejszych ról filmowych w dorobku Kosińskiego należy ta z "Długu" Krzysztofa Krauzego. Szerszą popularność zawdzięcza roli doktora Jacka Mejera w serialu "Na dobre i na złe". W 2007 roku prowadził w TVP 2 wspólnie z Pawłem Burczykiem teleturniej "Wielki Poker".
MICHAŁ KOTERSKI
Znany powszechnie jako Misiek Koterski; aktor-amator i prezenter telewizyjny, showman, satyryk, felietonista. Syn reżysera Marka Koterskiego. Uczęszczał do XXI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Znany z roli w filmach ojca, w których grał syna Adama Miauczyńskiego, Sylwka. Współuczestniczył w produkcji porannej audycji radiowej w Antyradiu, podczas której czytał blogi znanych polityków.