"Pół serio": TWÓRCY FILMU
Tomasz Konecki – reżyser
Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (1987), wolny słuchacz filozofii na UW, skończył studia doktoranckie w PAN. W 1995 roku ukończył kurs reżyserii filmu dokumentalnego. Zrealizował kilkadziesiąt form dokumentalnych, emitowanych w TVP 1 w prowadzonym przez siebie programie „Swojskie klimaty”, programy rozrywkowe dla TVN, teledyski (Big Day, Proletaryat, Hagoka. Sixteen) oraz krótkie filmy fabularne.
Filmem „Pół serio” zdobył Nagrodę Specjalną Jury za reżyserię na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2000.
Nominowany do tegorocznych Paszportów „Polityki”.
Tomasz Madejski – operator
Studia na Wydziale Filmowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego ukończył w 1993 roku. Pracę zawodową rozpoczął, realizując zdjęcia do filmów dokumentalnych m.in. Andrzeja Titkowa, Tomasza Koneckiego. Jest autorem zdjęć do kilkudziesięciu wideoklipów. Czterokrotnie nominowany do nagrody Yachfilmu, m.in. za wideoklip dla zespołu De Mono czy Groovekojada. Za dwa z nich (dla zespołu O.N.A „Najtrudniej”, Crew „Może czas”) otrzymał nagrodę Yach ’98 za najlepsze zdjęcia na festiwalu polskich wideoklipów YachFilm’98.
Film „Pół serio” był jego debiutem fabularnym nagrodzonym między innymi za
zdjęcia na Festiwalu Filmowym Gdynia 2000.
Andrzej Saramonowicz – scenarzysta
Studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim (1985-1990). 1990-97 pracował jako redaktor, dziennikarz i recenzent filmowy w „Gazecie Wyborczej”. Był rzecznikiem prasowym festiwali w Opolu i Sopocie (1995) oraz kierownikiem działu krajowego dwutygodnika „Viva!” (1999).
W 1995 roku ukończył kurs reżyserii filmu dokumentalnego. Był realizatorem programów filmowych dla telewizji oraz reżyserem filmów reklamowych.
Autor scenariuszy seriali telewizyjnych – m.in. „Posterunek 13”, „Tata, a Marcin powiedział...”, „Rodziców nie ma w domu” oraz filmów fabularnych (m.in. „Ciało”).
Na XXV Festiwalu Polskich Filmów fabularnych w Gdyni 2000 otrzymał Nagrodę Specjalną Jury za scenariusz.
Nominowany do tegorocznych Paszportów „Polityki”.