"Pół serio": AKTORZY
Rafał Królikowski
Aktor Teatru Powszechnego w Warszawie. W rok po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1992) został laureatem nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawanej utalentowanym aktorom młodego pokolenia.
Współpracował z takimi twórcami filmowymi jak Andrzej Wajda („Pierścionek z Orłem w Koronie”) i Filip Zylber („Pożegnanie z Marią”).
Obsadzany najczęściej w rolach amantów, w filmie „Pół serio” pokazał zupełnie nowe oblicze, wcielając się w bardzo zróżnicowane role – Józefa K., bohatera „ Procesu” Franza Kafki „Proces”, Luke’a Skywalkera z „Gwiezdnych Wojen”, Chopina czy męskiej prostytutki. Został nagrodzony nagrodą Jury za najlepszą rolę komediową za film „Pół serio” na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2000.
Edyta Olszówka
Jest jedną z najzdolniejszych i najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Przełomowym momentem w jej karierze była rola we włoskim filmie Armando Manniego „Elvis & Merilijn”, do której została wybrana z ponad 400 kandydatek z całego świata. Ta dramatyczna, świetnie zagrana rola została doceniona przez jurorów na dwóch europejskich festiwalach filmowych - we Włoszech i we Francji, a Olszówka zdobyła dwukrotnie tytuł najlepszej aktorki. Edyta występuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Ostatnim sukcesem aktorki była nagroda dla najlepszej aktorki komedowej na FPFF w Gdyni 2000, za udział w filmie „Pół serio".
Maria Seweryn
Córka wybitnych aktorów – Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna. Absolwentka Warszawskiej Akademii Teatralnej. Jako siedemnastolatka zadebiutowała w filmie Radosława Piwowarskiego „Kolejność uczuć”. Za rolę w następnym filmie „Matka swojej matki” Roberta Glińskiego, w którym wystąpiła u boku Krystyny Jandy, otrzymała Nagrodę dla Nadziei Polskiego Kina na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 1996 roku. Dla roli w „Hamlecie” w Teatrze Rozmaitości zrezygnowała z etatu w Teatrze Powszechnym. Występowała też w innych spektaklach teatralnych: w kontrowersyjnym „Shopping and Fucking” czy „Ogień w głowie”. Film „Pół serio to jej najnowszy film fabularny – gra m.in. księżniczkę Leię w epizodzie „Gwiezdnych Wojen”.
Krzysztof Stelmaszyk
Absolwent warszawskiej PWST. Początkowo aktor Teatru Współczesnego, później Dramatycznego, powrócił do Teatru Współczesnego w Warszawie, gdzie możemy go oglądać od ośmiu lat. „Pół serio” to jego najnowszy film fabularny, wcześniej jednak występował w takich produkcjach jak „Spowiedź dziecięcia wieku” Marka Nowickiego, „Żuraw i Czapla” Krystyny Krupskiej czy „Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego. Chętnie obsadzany w najpopularniejszych polskich serialach takich jak „Złotopolscy” czy „Radio romans”. Kreacją w filmie „Pół serio” niezwykle sugestywnie wprowadza widza w tajniki zawodu producenta filmowego w Polsce.
Teatr Montownia
Teatr Montownia powstał w 1996 roku jako niezależna grupa teatralna założona przez absolwentów Akademii Teatralnej w Warszawie. Tworzą go: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki. Montownia nie ma stałej siedziby – często występuje gościnnie w Teatrze Powszechnym i Teatrze Studio. Krytycy zgodnie twierdzą, że Montownia jest jedną z ważniejszych grup w polskim teatrze. Wielkim sukcesem było ich pierwsze przedstawienie, „Zabawa” Sławomira Mrożka, które zrobili będąc na ostatnim roku Akademii Teatralnej. Kolejnym spektaklem -„Szelmostwa Skapena” Moliera, potwierdzili, że ich sukces nie był jedynie jednorazowym błyskiem. Obsypani wieloma nagrodami, otrzymali między innymi: nagrodę im. Prof. Tadeusza Łomnickiego – za twórcze osiągnięcia, nagrodę im. Leona Schillera przyznawaną przez Związek Artystów Scen Polskich, nagrodę „Uwaga Talent” za swój spektakl debiutancki. Byli też nominowani do dorocznych paszportów Polityki.