Reklama

"Plunkett i Macleane": O GŁÓWNYCH BOHATERACH

W rolach Plunkett’a i Macleane’a zostali obsadzeni Robert Carlyle i Jonny Lee Miller, którzy wcześniej wspólnie wystąpili w “Trainspotting”. Jake wyjaśnia dobór obsady, “Skompletowanie odpowiedniej obsady było dla nas najważniejsze. Bobby i Jonny byli pierwszymi aktorami, z którymi się spotkałem. Nigdy nie mogłem umówić się z nimi naraz, gdyż zajęci byli swoimi projektami. Kiedy w końcu udało mi się ich zobaczyć razem okazało się, że to jest to. Są zupełnie odmiennymi osobowościami, ale świetnie razem pracują. Liv Tyler zobaczyłem w “Ukrytych pragnieniach” (Stealing Beauty) i “Heavy” i wydała mi się naprawdę interesująca. Chciałem, żeby Rebekę zagrał ktoś młody i naturalny. Wiedziałem, że jest aktorką instynktowną i poradzi sobie z moim wyobrażeniem o roli.”

Reklama

Zarówno Carlyle jak i Lee Miller zainteresowali się projektem, gdyż promieniowała z niego niezwykła energia. “Jest w tym scenariuszu wszystko,” podkreśla z entuzjazmem Lee Miller, “Sporo śmiechu, ale także romantyzmu i brawurowej akcji. Jake i Norris Spencer stworzyli świat pełen wpływów z ubiegłych stuleci. Ludzie nie widzieli wielu takich filmów i dlatego tak bardzo podoba mi się ta produkcja.”

Carlyle dodaje, “Język i styl tego filmu są niezwykłe jak na film kostiumowy. Zawsze wydawało mi się, że ludzie w dawnych czasach mówili w sposób podobny do dzisiejszego i ten scenariusz to odzwierciedla. Byliśmy zupełnie naturalni jeżeli chodzi o mówienie – jest w filmie sporo przekleństw co wydaje się być idealne w kontekście filmu.”

Jeśli chodzi o pracę z Lee Millerem, Carlyle stwierdza, “Świetnie pracowało się nam w “Trainspotting” i to, że spotkaliśmy się ponownie w tym filmie jest szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Mamy do siebie zaufanie co jest ważne w filmie ze sporą dozą akcji. Bardzo często Macleane ląduje przyparty do muru przez Plunkett’a odpierając jego razy. Bardzo pomaga tutaj zaufanie do partnera!”. Jonny odpowiada, “Byłem bardzo zadowolony, kiedy usłyszałem, że Bobby zagra Plunketta. Wiem jak pracuje i jak poważnie podchodzi do swojego aktorstwa. Ale do tego nigdy nie zapomina o zabawie. Dlatego praca z nim jest świetnym przeżyciem.”

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Plunkett i Macleane

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama