"Pana Magorium cudowne Emporium": OBSADA AKTORSKA
NATALIE PORTMAN, piękna i pełna wdzięku aktorka, która każdej swej roli nadaje specyficznego uroku, uważana jest obecnie za jedną z najbardziej utalentowanych i najchętniej zatrudnianych gwiazd Hollywood. W "Pana Magorium Cudownym Emporium" gra pannę Mahoney. Niedawno można było oglądać Portman w "V jak Vendetta" braci Wachowskich i "Free Zone" w reżyserii Amosa Gitaia. Film znalazł się w selekcji festiwalu w Cannes w 2005 roku.
Aktorka wystąpiła też w filmie Milosa Formana "Duchy Goi" z Javierem Bardemem. Kolejne filmy w dorobku młodziutkiej gwiazdy to trzy części "Wojen Gwiezdnych" George'a Lucasa. W "Mrocznym widmie", "Ataku klonów" i "Zemście Sithów", gdzie zagrała Amidalę, ukochaną Anakina Skywalkera i przyszłą matkę Luke'a i Lei.
Natalie Portman została uhonorowana nagrodą Złotego Globu dla aktorki drugoplanowej i nominowana w tej samej kategorii do Oscara, za wyśmienity występ w adaptowanym na ekran przez Mike'a Nicholsa hicie Broadwayu "Bliżej". Za tę rolę została również nominowana do nagród London Film Critics, Online Film Critics oraz Critics' Choice Awards.
Portman zdobyła też uznanie występem w "Powrocie do Garden State" Zacha Braffa.
Prawdziwym początkiem wielkiej kariery aktorki była rola w "Leonie zawodowcu" Luca Bensona, u boku Jeana Reno i Gary'ego Oldmana. Kilkunastoletnia wtedy Portman zagrała Matyldę, dziewczynkę, która stara się ukryć przed płatnym zabójcą, który zamordował jej rodziców.
W dorobku młodej gwiazdy znalazło się jeszcze wiele innych występów, między innymi we "Wzgórzu nadziei" z Nicole Kidman, Judem Law i Renee Zellweger, "Gdzie serce twoje" z Ashley Judd, czy też "Wszędzie, byle nie tu" z Susan Sarandon. Wystąpiła też na festiwalu szekspirowskim w wyreżyserowanej przez Mike'a Nicholsa adaptacji "Mewy" Czechowa z Kevinem Klinem i Meryl Streep. W sezonie 1997-1998 można było ją oglądać w tytułowej roli w "Dziennikach Anny Frank" na Broadwayu.
DUSTIN HOFFMAN, dwukrotny zdobywca Oscara i siedmiokrotnie nominowany do tej nagrody, gra pana Magoriuma, dodając tym samym do zestawu swoich doskonałych ról kolejny wspaniały występ. Hoffman przybywając do Hollywood zmienił na dobre stereotyp dzielący aktorów na tych grających role główne i na innych grających role charakterystyczne.
Świat zachwycił się nim dzięki roli Benjamina Braddocka w nominowanym do Oscara obrazie Mike'a Nicholsa "Absolwent". Od tego czasu był nominowany do nagrody Akademii Filmowej jeszcze sześciokrotnie. Doceniono w ten sposób jego występy w "Nocnym kowboju", "Lennym", "Tootsie", czy też "Faktach i aktach". W 1979 roku gwiazdor otrzymał Oscara za rolę w "Sprawie Kramerów", a w 1988 roku ponowie wyróżniono go tą nagrodą za "Rain Mena".
Ostatnio można było oglądać Dustina Hoffmana w "Przypadku Harolda Cricka" z Willem Ferrellem, Maggie Gyllenhaal i Emmą Thompson. Kolejny z projektów, w jakich można zobaczyć hollywoodzkiego gwiazdora, to "Pachnidło" Toma Tykwera, adaptacja słynnej powieści Patricka Suskinda.
Hoffman zagrał doskonałą komediową rolę w filmie niedawno goszczącym na ekranach "Poznaj moich rodziców", gdzie partnerował Robertowi De Niro, Barbarze Straisand i Blythe Danner. Użyczył także głosu w "Zebrze z klasą" i wystąpił w "Jak być sobą". Można go było również podziwiać w "Marzycielu" z Johnnym Deppem i Kate Winslet, ubarwionej opowieści o życiu Jamesa Barriego, autora "Piotrusia Pana".
Pośród licznych ról aktora, którymi niezmiennie elektryzował publiczność, znalazły się między innym te w "Małym Wielkim Człowieku", "Wszystkich ludziach prezydenta", "Maratończyku", "Papillon", "Ishtar", "Kuli", "Przypadkowym bohaterze", czy "Śmierci komiwojażera". Równocześnie doskonale rozwijała się kariera Hoffmana na deskach teatralnych. Debiutował w adaptacji "Yes is for a Very Young Man" Gertrudy Stein. Ta rola otworzyła mu drzwi do kolejnych występów, za które nagrodzono go Obie i Drama Desk Award. Ten sukces natomiast przyniósł mu zainteresowanie Mike'a Nicholsa i możliwość zagrania w "Absolwencie". W 1969 roku po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu, a kilka lat później podjął się też reżyserii jednej ze sztuk Murraya Schisgala. W 1984 otrzymał Drama Desk Award za rolę Williego Lomana w "Śmierci komiwojażera", wystawianej na Broadwayu. Sztukę pokazano też w telewizji, a aktor otrzymał nagrodę Emmy. Był także nominowany do Tony Award za występ w "Kupcu weneckim".
JASON BATEMAN (Henry Weston) rozpoczął aktorską karierę jako nastolatek występując w popularnym serialu "Domek na prerii", a potem w głównej roli w komedii familijnej "Silver Spoons". Udało mu się z powodzeniem przejść drogę od aktora dziecięcego, do dorosłego profesjonalisty, czego dowodem jest między innymi nominacja do Złotego Globu w 2004 roku dla najlepszego aktora w serialu komediowym.
Bateman zadebiutował na dużym ekranie w 1987 w drugiej części "Nastoletniego wilkołaka". Ostatnio na jego koncie znalazł się występ w "Stara miłość nie rdzewieje". Bateman pojawił się również w drobnej rólce w "Sztuce zrywania" z Jennifer Anniston i Vincem Vaughnem. Pośród innych ról na dużym ekranie wymienić warto komedię "Zabawy z piłką" z Benem Stillerem, "Starsky i Hutch" obok Owena Wilsona i Vince'a Vaughna, czy też "Ostrożnie z dziewczynami" z Cameron Diaz, Christiną Applegate i Selmą Blair.
Imponująco wygląda jego telewizyjna kariera. Po młodzieńczym wystepie w "Silver Spoon", oprócz głównej roli w serialu "Arrested Development", zagrał w innych licznych telewizyjnych filmach i serialach, między innymi popularnej serii "Valerie", czy też w "Zatańcz ze mną", gdzie zagrał wraz z siostrą, Justine, "Nedzie i Stacy", czy też "Między nami facetami".
Dziesięciolatek ZACH MILLS (Eric) pojawił się już na ekranie w "Hollywoodland" z Adrienem Brody i Benem Affleckiem w rolach głównych. Gościnnie wystąpił też w serialach "Zaklinacz dusz", "Świat Malcolma" i "Dowody zbrodni".