"Ostatnie piętro": OBSADA
Janusz Chabior
Aktor teatralny i filmowy od 2006 roku związany z Teatrem Rozmaitości w Warszawie, z którym jest związany do dziś. Swoich sił próbował również jako reżyser, scenarzysta i asystent reżysera.
Chabior jeśli pojawiał się w filmach fabularnych, to były to epizody. Tak było w przypadku "Jutro będzie niebo" (2001) Jarosława Marszewskiego, "Reich" (2001) Władysława Pasikowskiego, "Wiedźmin" (2001) Marka Brodzkiego czy "Symetria" (2003) Konrada Niewolskiego.
Jednak to serialom Chabior zawdzięcza popularność i rozpoznawalność. Oprócz "Świata według Kiepskich", w których na przestrzeni lat wcielał się w różne postaci, na dłużej związany był z serialami "Tak czy nie?" (2003), "Pitbull" (2005-2008), "Apetyt na miłość" (2006), "Oficerowie" (2006), "Odwróceni" (2007), gdzie wcielił się w jednego z członków gangu pruszkowskiego, a także "Sąsiedzi" (2007), a także "Londyńczycy" (2008) i "Ojciec Mateusz" (2009), a ostatnio jest jedną z najciekawszych postaci w przebojowym serialu "Komisarz Alex".
W 2009 roku Chabior wystąpił w "Erratum" Marka Lechkiego, a także w wielowątkowym dramacie "Zero" Pawła Borowskiego. Aktora mogliśmy również oglądać w "Świnkach" (2009) Roberta Glińskiego, "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka, za tę rolę otrzymał Złote Lwy. Rok później oglądaliśmy go w czarnej komedii Juliusza Machulskiego "Kołysanka". Kolejne filmy, z udziałem Chabiora to dramat "Powiedz prawdę, przecież Cię nie biję" (2010) oraz głośna "Różyczka" Jana Kidawy - Błońskiego. W 2011 roku wystąpił w "Ki" Leszka Dawida i "Daas" Adriana Panka. Ostatnio widzieliśmy go w "Drogówce" (2012) Wojciecha Smarzowskiego.
Joanna Orleańska
Urodzona w 1974 roku w Bytomiu. Ukończyła PWST we Wrocławiu w 1997 roku. Związana z wrocławskim Teatrem Polskim. Od 2003 gościnnie grała w Teatrze Studio. W filmie fabularnym debiutowała rolą Luśki w produkcji Władysława Pasikowskiego "Słodko-gorzki" (1996). Rok potem zagrała postać Marysi w opowieści o rywalizujących ze sobą siostrach w reżyserii Marka Piestraka "Lata i dni" (1997). Następnie pojawiła się w obsadzie filmów "Historia kina w Popielawach" (1998) Jana Jakuba Kolskiego, a także w filmach niemieckich, m.in. "Plecami do ściany". Szeroka publiczność zna ją z ról w serialach "Życie jak poker" (1998-1999) i "Złotopolscy" (od 1999). Występowała w teatrze telewizji (m.in. w sztukach: "Wizyta starszej pani", "Kartoteka rozrzucona"). W kolejnej dekadzie mogliśmy ją oglądać w komedii sensacyjnej Macieja Ślesickiego "Show" (2003) i poruszającym dramacie Magdaleny Piekorz "Pręgi" (2003). W 2005 roku zagrała u Andrzeja Barańskiego w kameralnym "Parę osób, mały czas". Rok później wystąpiła w "Bezmiarze sprawiedliwości" Wiesława Saniewskiego. U Magdaleny Piekorz zagrała ponownie w "Senności" (2008). Za rolę prostytutki w "Zwerbowanej miłości" (2009) Tadeusza Króla otrzymała nominację do nagrody Złota Kaczka. Rok później wystąpiła w "Huśtawce" ponownie otrzymując nominację do Złotej Kaczki. Ostatnio widzieliśmy ją w wielkim przeboju kinowym "Sęp" (2012) Eugeniusza Korina.
Wojciech Zieliński
Związany z warszawskim Teatrem Studio. Debiutował w kameralnym dramacie Anny Jadowskiej i Ewy Stankiewicz "Dotknij mnie" (2003). Za rolę Łukasza w "Nie opuszczaj mnie" (2009) Stankiewicz otrzymał nominację do nagrody Złotej Kaczki. Rola w "Chrzcie" (2010) Marcina Wrony zwróciła na niego uwagę publiczności i przyniosła mu uznanie krytyki łącznie z nagrodą za najlepszą rolę męską na Festiwalu w Gdyni. Ostatnio oglądaliśmy go w kontrowersyjnym filmie "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego.
Przemysław Bluszcz
W tym roku obok "Supermarketu" pojawił się jeszcze w dwóch filmach: "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida i "Yuma" Piotra Mularuka. Absolwent wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Za rolę porywczego Tadka w "W dół kolorowym wzgórzem" Przemysława Wojcieszka otrzymał nagrodę za debiut na festiwalu w Gdyni. Wystąpił również w "Skazanym na bluesa" Jana Kidawy-Błońskiego, w perfekcyjnym formalnie debiucie Pawła Borowskiego "Zero" "Operacji Dunaj" Jacka Głomba, "Kołysance" Juliusza Machulskiego czy popularnym serialu "Przepis na życie".