"Ostatni egzorcyzm. Część 2": TWÓRCY
ED GASS-DONNELLY (reżyseria, scenariusz, montaż)
Pochodzący z Toronto Ed Gass-Donnelly jest niezależnym filmowcem o teatralnych korzeniach. Do produkcji filmowej podchodzi praktycznie i bezpardonowo. Ma doświadczenie nie tylko w reżyserii, ale także w produkcji, montażu i pisaniu scenariuszy. Po nakręceniu wielu filmów krótkometrażowych i teledysków, zadebiutował jako reżyser pełnometrażowego filmu "This Beautiful City", który był prezentowany premierowo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2007 roku i dostał cztery nominacje do kanadyjskich Oscarów (Genie Awards).
Jego kolejny obraz, nakręcony na drugim roku studiów (2010 rok), "Zabójcze piosenki małego miasta" również miał premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Film został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i zwrócił na niego uwagę publiczności, co dało mu miejsce w zestawieniu magazynu Variety "10 Directors to Watch" w 2011 roku. Gass-Donnelly obecnie pracuje nad kilkoma projektami filmowymi: thrillerem "Lavender", którego producentem jest Michael de Luca, thrillerem politycznym na podstawie nagradzanej sztuki teatralnej "Three In The Back, Two In The Head" oraz eko-horrorem "Permafrost".
DAMIEN CHAZELLE (scenariusz)
Urodzony w 1985, Damien Chazelle napisał scenariusz i wyreżyserował swój pierwszy film fabularny "Guy and Madeleine on a Park Benach" podczas studiów licencjackich na Uniwersytecie Harvarda. Film miał premierę w 2009 roku na Festiwalu Filmowym Tribeca, a do kin w Stanach Zjednoczonych trafił jesienią 2010 roku. Dziennikarze The New York Times, The Village Voice, The Chicago Tribune, The Boston Globe, Time Out New York, Film Comment i The Boston Phoenix okrzyknęli go jednym z najlepszych filmów roku. Ten czarno-biały musical nakręcony na szesnastomilimetrowej taśmie za jedyne sześćdziesiąt tysięcy dolarów zdobył nominację do Gotham Independent Film Awards i został nazwany "najlepszym debiutem filmowym 2010 roku" przez Karinę Longworth z L.A. Weekly oraz niewątpliwie najlepszym pierwszym filmem wszechczasów" przez Davida Feara z Time Out New York. "Guy and Madeleine on a Park Benach" był jednym z dwudziestu najlepiej ocenianych filmów portalu Metacritic w 2010 roku.
J. Hoberman z The Village Voice napisał: "Żaden film, który widziałem w tym roku, nie przyniósł mi tyle radości". Niedługo po premierze "Guy and Madeleine on a Park Benach", scenariusz Chazelle'a do filmu "The Claim" trafił na słynną Czarną Listę Hollywood 2010 - zestawienie najciekawszych niezrealizowanych jeszcze scenariuszy w danym roku. Kolejny scenariusz Chazelle'a, "Grand Piano" trafił już do produkcji pod opieką Adriána Guerry i Rodrigo Cortésa ("Pogrzebany"). Zdjęcia do filmu, rozpoczęły się latem 2012 roku. Główne role zagrali w nim Elijah Wood, John Cusack, i Kerry Bishé.
BRENDAN STEACY (zdjęcia)
Dorobek Brendana Steacy jako autora zdjęć obejmuje wiele wspaniałych produkcji filmowych, w tym "The Lesser Blessed" (reż. Anita Doron), produkcji First Generation Films, "Still" (reż. Michael McGowan), produkcji Mulmur Feed Company, z udziałem nominowanego do Oscara Jamesa Cromwella, czy "Sou Bury Hour Own" (reż. Rob Wilson), produkcji Samaritan Entertainment. Zarówno "The Lesser Blessed", jak i "Still" miały premierę podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Za zdjęcia do "Still" Steacy otrzymał ostatnio nominację do Kanadyjskiej Nagrody Filmowej.
Kolejny film ze zdjęciami jego autorstwa, "Zabójcze piosenki małego miasta" (reż. Ed Gass-Donnelly), wyprodukowany przez Resolute Films, był również prezentowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto i przyniósł artyście nominację do nagrody CSC za najlepsze zdjęcia. Brendan Steacy ma także na koncie wiele produkcji na potrzeby telewizji i cieszy się zasłużoną sławą świetnego i poszukiwanego operatora.
MERIDETH BOSWELL (scenografia)
Merideth Boswell wychowała się w Bryant w Arkansas i zdobyła tytuł licencjata sztuk pięknych na Uniwersytecie w Arkansas. Po obronie dyplomu na Wydziale Fotografii i Rzeźby Uniwersytetu Stanowego w Luizjanie, przeniosła się do Nowego Orleanu, gdzie rozpoczęła pracę scenografa przy produkcji europejskich i amerykańskich spotów reklamowych, okazjonalnie pracując przy filmach fabularnych w charakterze dekoratora na planie. Współpracowała m.in. z reżyserami takiego kalibru jak Oliver Stone, Ron Howard, Barry Levinson, Tom Hanks czy Tommy Lee Jones. Współpraca z reżyserem Ronem Howardem i scenografem Michaelem Corenblith zaowocowała dwiema nominacjami dla Boswell do nagrody Akademii za scenografię do filmów "Apollo 13" i "Grinch: świąt nie będzie". Jest także autorką scenografii do wysokobudżetowego westernu Rona Howarda "Zaginione" z Cate Blanchett.
Ponadto w dorobku filmowym Merideth Boswell znajdują się takie tytuły jak: "Pościg we mgle" w reżyserii Bertranda Taverniera, jednego z najbardziej cenionych reżyserów kina francuskiego oraz dwa nagradzane filmy, które wyreżyserował Tommy Lee Jones - "Trzy pogrzeby Malquiadesa Estrady" i "Sunset Limited". Ostatnio pracowała na planie najnowszego filmu Jonesa "The Homesman", którego akcja jest osadzona w 1850 roku.
Poza pracą przy filmach Boswell zajmuje się także projektowaniem wnętrz w Arkansas, Los Angeles i Nowym Jorku. Wśród jej klientów są Ron i Cheryl Howard, Imagine Entertainment, Beacon Pictures, Tom Hanks, John Tyson oraz Philippe i Corinne Bideau.
Merideth Boswell wyprowadziła się z Los Angeles po piętnastu latach życia w tym mieście. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Fayetteville w Arkansas, a Nowym Jorkiem.
MICHAEL WANDMACHER (muzyka)
Michael Wandmacher jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych kompozytorów w Hollywood, a jego sława wciąż rośnie. Jego zróżnicowany dorobek artystyczny obejmuje ponad trzydzieści filmów fabularnych oraz niezliczoną ilość gier komputerowych i produkcji telewizyjnych, z czego warto wymienić: filmy - "Krwawe walentynki" (reż. Patrick Lussier), "Pirania 3D" (reż. Alexandre Aja), "Piekielna zemsta" (reż. Patrick Lussier), z popisową rolą Nicolasa Cage'a, "Punisher: Strefa wojny" (reż. Lexi Alexander), "Wielka misja Maxa Kneble'a" (reż. Tim Hill), produkcje Disneya oraz gry wideo na podstawie filmów - "Madagaskar" (reż. Tom McGrath, Eric Darnell), "Madagaskar 2" (reż. Tom McGrath, Eric Darnell) i "Skok przez płot" (reż. Tim Johnson, Karey Kirkpatrick).
Szerokie uznanie przyniosła mu muzyka skomponowana do filmu krótkometrażowego "Ana's Playground" (reż. Eric D. Howell) oraz do dramatu "Miejsce zbrodni" (reż. Gideon Raff). Jego ostatnie kompozycje były dedykowane serialowi komediowemu kanału FOX "Breaking In" oraz horrorowi "Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia" (reż. Tom Elkins), produkcji Lionsgate i Gold Circle Films.
Ponadto Wandmacher pisze i produkuje piosenki, w ubiegłym roku wydał minialbum "Playground". Jedna z pisenek z albumu, zatytułowana "Can You Hear Me", została wykorzystana w ostatniej odsłonie megahitu gier komputerowych "The Sims 3".