"Niezniszczalni 2": OBSADA
SYLVESTER STALLONE (Barney Ross/scenarzysta)
Aktor, reżyser i scenarzysta światowej sławy. Od czasów występu w "Rockym" Johna G. Avildsena z 1976 roku, do którego napisał również scenariusz, Stallone stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd kina. W 1982 roku stworzył kolejną filmową ikonę - Johna Rambo. "Rambo: Pierwsza krew" Teda Kotcheffa został otoczony prawdziwym kultem. Obie produkcje stały się serią, a Stallone podejmował się reżyserii kilku części, między innymi "Rocky'ego Balboa" z 2006 roku (szósta część) oraz "Johna Rambo" z 2008 roku (czwarta część). Obok takich filmów jak "Tango i Cash" Andrzeja Konczakowskiego (1989 r.), "Człowieka demolki" Marco Brambilli (1993 r.), "Tunelu" Roba Cohena (1996 r.) oraz "Cop Land" Jamesa Mangolda (1997 r.), jednym z największych hitów w karierze Stallone'a okazali się "Niezniszczalni" z 2010 roku. Już niedługo zobaczymy aktora również w "Bullet to the Head" Waltera Hilla oraz "The Tomb" Mikaela H?fströma.
JASON STATHAM (Lee Christmas)
Odkryty przez Guya Ritchie w "Porachunkach" (1998 r.) oraz "Przekręcie" (2000 r.), Jason Statham okazał się jedną z największych gwiazd kina akcji zeszłej dekady, w godnym stylu przejmując pałeczkę po Stallone'ie, Schwarzeneggerze i innych ikonach wcześniejszych lat. Międzynarodowe uznanie przyniósł mu sukces trylogii "Transporter" oraz takie filmy jak "Włoska robota" F. Gary'ego Graya z 2003 roku, "Komórka" Davida R. Ellisa z 2004 roku, "Wyścig śmierci" Paula W.S. Andersona z 2008 roku oraz dylogia "Adrenaliny" Marka Neveldine'a i Briana Taylora. Niedawno można go było zobaczyć u boku Clive'a Owena i Roberta De Niro w "Elicie zabójców" Gary'ego McKendry'ego.
JET LI (Yin Yang)
Urodzony w Pekinie, Jet Li zaczynał jako mistrz sztuk walki, trenując Wushu i utrzymując mistrzowski tytuł w latach 1974-1979. Karierę filmową rozpoczął już w wieku 17 lat występem w kultowym "Klasztorze Shaolin" Chang Hsin Yena i Xinyan Zhanga. Kolejne filmy utwierdzały jego pozycję na rynku chińskim oraz azjatyckim. Świat usłyszał o nim jednak dopiero w 1998 roku po przeprowadzce do Hollywood i występie u boku Mela Gibsona i Danny'ego Glovera w "Zabójczej broni 4" w reżyserii Richarda Donnera. Od tego czasu wystąpił w wielu hitach, z których można wymienić "Hero" Zhanga Yimou (2002 r.), "Nieustraszonego" Ronniego Yu (2004 r.), "Władców wojny" Petera Chana (2007 r.) czy też "Mumii: Grobowcu Cesarza Smoka" Roba Cohena (2008 r.)
DOLPH LUNDGREN (Gunner Jensen)
Wychowany w rodzinie ze szwedzkiej klasy średniej, z początku pragnął zostać inżynierem. Studiował między innymi na Royal Institute of Technology w Sztokholmie oraz Washington State University, po czym otrzymał prestiżowe stypendium Fulbrighta na legendarnym Massachusetts Institute of Technology. Jego kariera filmowa rozpoczęła się w 1985 roku wraz z występem w "Zabójczym widoku" Johna Glena, jednym z obrazów o przygodach Jamesa Bonda. Jednak dopiero o rok późniejszy występ w "Rockym 4" Sylvestra Stallone'a przyniósł mu prawdziwą sławę. Kolejne lata i dziesiątki filmów, między innymi "Uniwersalny żołnierz" Rolanda Emmericha z Jean-Claudem Van Dammem, utrwaliły pozycję Dolpha jako wielkiej gwiazdy kina akcji oraz sztuk walki (w 1997 roku otrzymał czarny pas karate trzeciego stopnia). Zajmuje się również grą w teatrze oraz reżyserią pełnometrażowych filmów fabularnych.
TERRY CREWS (Hale Caesar)
Były zawodnik amerykańskiego futbolu, Terry Crews zamienił brutalność na boisku na komediowe wyczyny przed kamerą, zdobywając uznanie w licznych programach telewizyjnych ("The Family Crews", "Are We There Yet?") oraz filmach kinowych ("Starsky i Hutch", "Idiokracja", "Agenci bardzo specjalni"). Zadebiutował w fantastyczno-naukowym thrillerze "6-ty dzień" (2000 r.) Rogera Spottiswoode'a u boku Arnolda Schwarzeneggera, jego kariera nie ogranicza się jedynie do komedii - Terry'ego można było zobaczyć również w "Inland Empire" Davida Lyncha (2006 r.), "Ciężkich czasach" (2005 r.) Davida Ayera oraz "Królach ulicy" (2008 r.) tego samego reżysera. Pojawił się także w "W nurcie życia" George'a Gallo (2009 r.).
RANDY COUTURE (Toll Road)
Mistrz wagi ciężkiej federacji UFC, Randy niedawno wywalczył po raz piąty, w wieku 44 lat, tytuł mistrza świata. W kinie zadebiutował niedawno, ale ma już na koncie występy w "Mistrzu" Davida Mameta (2008 r.) oraz "Królu Skorpionie 3: Odkupieniu" Roela Reiné (2012 r.) Niedługo zobaczymy go u boku Karla Urbana w "Relentless" Demiana Lichtensteina oraz filmie telewizyjnym produkowanym przez Spike TV. Jego autobiografia, "Becoming the Natural", znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa.
BRUCE WILLIS (Church)
Wszechstronny aktor filmowy i telewizyjny, który w trakcie ponad trzech dekad kariery udowadniał wielokrotnie, że jest prawdziwą ikoną kina. Grał między innymi w "Pulp Fiction" Quentina Tarantino (1994 r.), "Naiwniaku" Roberta Bentona (1994 r.), "12 małpach" Terry'ego Gilliama (1995 r.), "Armageddonie" Michaela Baya (1998 r.), "Stanie oblężenia" Edwarda Zwicka (1998 r.), "Piątym elemencie" Luca Bensona (1997 r.), "Sin City - mieście grzechu" Roberta Rodrigueza (2005 r.), "Niezniszczalnych" Sylvestra Stallone'a (2010 r.) czy "Szóstym zmyśle" M. Night Shyamalana (1999 r.). Rozpoznawalność przyniosła mu rola zwariowanego detektywa w telewizyjnym serialu komediowym "Na wariackich papierach", natomiast prawdziwa sława przyszła w 1989 roku wraz z rolą policjanta Johna McClane'a w "Szklanej pułapce" Johna McTiernana. W późniejszych latach powstały kolejne trzy części serii, utwierdzając jedynie pozycję Willisa jako gwiazdora kina akcji. Bruce podkładał również głos w filmach animowanych, nie ucieka także od wyzwań teatralnych, a muzyczne talenty spożytkował między innymi grając ze swoim zespołem, The Blues Band, dla żołnierzy stacjonujących w Iraku.
ARNOLD SCHWARZENEGGER (Trench)
Znany na całym świecie aktor austriackiego pochodzenia, kulturysta, gwiazdor i polityk, który był Masterem Uniwersum, Terminatorem oraz gubernatorem stanu Kalifornia. Do Ameryki przybył w 1968, w wieku 21 lat, a jego debiutem filmowym był "Herkules w Nowym Jorku" Arthura Allana Seidelmana z 1969 roku. Zdobył Złoty Glob za występ w "Niedosycie" Boba Rafelsona z 1976 roku, ale sławę przyniosła mu dopiero rola Conana Barbarzyńcy w filmie Johna Miliusa z 1982 roku o tym samym tytule. Dwa lata później grał już u Jamesa Camerona w "Terminatorze", a kolejne lata przyniosły występy w tak kultowych filmach jak "Komando" Marka L. Lestera (1985 r.), "Predator" Johna McTiernana (1987 r.), "Pamięci absolutnej" Paula Verhoevena (1990 r.) czy "Prawdziwych kłamstwach" Jamesa Camerona (1994 r.). Jego filmy zarobiły na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów, choć na wiele lat zawiesił karierę aktorską. Pierwszym zwiastunem chęci powrotu był epizod w "Niezniszczalnych" Sylvestra Stallone'a (2010 r.), obecnie Arnold pracuje nad "The Last Stand" Jee-woon Kima oraz "The Tomb" Mikaela H?fströma, gdzie po raz kolejny zagra wraz z Sylvestrem Stallone'em.
LIAM HEMSWORTH (Billy the Kid)
Australijski aktor młodego pokolenia, który wypłynął na szerokie wody dopiero niedawno, występując w jednym z wielkich hitów 2010 roku, "Ostatniej piosence" Julie Anne Robinson z Miley Cyrus. W tym roku pojawił się w "Igrzyskach śmierci" Gary'ego Rossa, a już niedługo na ekrany wejdzie "AWOL" Danny'ego Mooneya, w którym występuje obok kolejnej młodzieżowej gwiazdy, Teresy Palmer. Na dodatek Hemsworth zagra w "Arabian Nights", filmie akcji 3D w reżyserii Chucka Russella, gdzie wystąpi u boku Anthony'ego Hopkinsa.
CHUCK NORRIS (Booker)
Gwiazdor kina i telewizji, a także prawdziwy mistrz sztuk walki, który od lat nie schodzi z ust widzów na całym świecie. Autor kilku książek, w tym autobiograficznego "Against All Odds", artysta niezwykle liberalny - kiedy w Internecie królowały dowcipy na jego temat, Norris nie tylko nie próbował zatrzymać tej humorystycznej fali, ale wręcz ją podsycał. Jego najsłynniejszą rolą jest postać Walkera w kultowym serialu "Strażnik Teksasu" - przez prawie 9 lat powstały aż 203 odcinki. Aktor już jednak wcześniej cieszył się statusem gwiazdy dzięki rolom w takich hitach kinowych jak "Oddział Delta" Menahema Golana (1986 r.), "Zaginiony w akcji" Josepha Zito (1984 r.), "Samotny wilk McQuade" Steve'a Cartera (1983 r.) czy "Kumple" Aarona Morrisa (1992 r.)
JEAN CLAUDE VAN DAMME (Vilain)
Belgijska gwiazda kina, a także uznany reżyser, scenarzysta i producent oraz mistrz karate i kickboxingu, który zyskał międzynarodową sławę na przełomie lat 80. i 90. Już w "Krwawym sporcie" Newta Arnolda (1988 r.) pokazał, na co go stać, później przyszły natomiast takie hity jak "Lwie serce" Sheldona Letticha (1990 r.) , "Podwójne uderzenie" tego samego reżysera (1991 r.), "Uniwersalny żołnierz" Rolanda Emmericha (1992 r.), "Strażnik czasu" Petera Hyamsa (1994 r.) "Maksimum ryzyka" Ringo Lama (1996 r.) i wiele innych. W 2008 roku powstał autobiograficzny "JVCD" Mabrouka El Mechriego, za który zdobył uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. Nieustannie występuje w coraz to nowych filmach, nie pozwalając publiczności zapomnieć o swoich niezwykłych umiejętnościach. W "Niezniszczalnych 2" wciela się w postać głównego złoczyńcy, Jeana Vilaina. W 2013 roku na ekranach pojawi się pierwsza stricte komedia z jego udziałem, "Welcom to the Jungle" Roba Meltzera.
SCOTT ADKINS (Hector)
Szanowany brytyjski aktor filmowy i teatralny, który jest również uznanym ekspertem od sztuk walki, w szczególności Taekwondo oraz Kick-boxingu. Karierę kinową rozpoczynał w Azji, a dokładniej w Hong Kongu, filmem "Extreme Challenge" Stephena Tung Waia (2001 r.). Miał później okazję grać między innymi u Jackiego Chana, Sammo Hunga oraz Cory'ego Yeuna. Sławę w Europie zyskał dzięki występom w serialach "Holby City", "Dangerfield" oraz "Hollyoaks". W kinie mogliśmy go dotychczas zobaczyć w takich filmach jak "Ultimatum Bourne'a" Paula Greengrassa (2007 r.), "X-Men Geneza: Wolverine" Gavina Hooda (2009 r.) czy "Champion 2" Isaaca Florentine'a. Już niedługo zagra u boku Jean-Claude'a Van Damme'a w "Universial Soldier - A New Dimension" Johna Hyamsa oraz zatytułowanej tajemniczo produkcji "El Gringo" Eduardo Rodrigueza.
YU NAN (Maggie)
W kinie zadebiutowała w "Lunar Eclipse" , za który otrzymałą nagrodę dla najlepszej aktorki na Deauville Asian Film Festival. "Jing zhe" Quanan Wanga (2004 r.) oraz "Małżeństwo Tui" tego samego reżysera (2006 r.) utrwaliły jej reputację na rynku azjatyckim. Potwierdziła ją występami w "W miłości cała nadzieja" Wanga Xiaoshuai, który zdobył Srebrnego Niedźwiedzia MFF w Berlinie, a także w chińskim westernie "No Man's Land". Ma na swoim koncie także występ w hollywoodzkim hicie "Speed Racer" rodzeństwa Wachowskich.