"Nieproszeni goście": TWÓRCY
Dla BRACI GUARD (Reżyseria) prezentowany właśnie film "Nieproszeni goście" to ich debiut fabularny. Wcześniej dali się poznać jako niezwykle utalentowani twórcy wielokrotnie nagradzanej trylogii filmów krótkometrażowych z udziałem Leny Headey, o przypadkowych zdarzeniach w Londynie. Jeden z nich - "Przed wystawą" /Inside Out/ to historia badacza rynku, który zakochuje się w dekoratorce wystaw. Na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych BBC obraz ten zdobył główną nagrodę. "Około piątej" /Round About Five/, to z kolei pozbawiona dialogów opowieść o ulotności uczuć, w której młody człowiek chcący przedostać się na drugą stronę Londynu na spotkanie ze swoją dziewczyną namawia rowerzystkę, aby ta podwiozła go na miejsce spotkania. Wynikają z tego, naturalnie, uczuciowe perturbacje.
CRAIG ROSENBERG (Scenariusz) to urodzony w Australii scenarzysta i reżyser. Tworzył teksty dla największych studio filmowych oraz reżyserów takich jak Steven Spielberg i Wes Craven. Ma na swoim koncie między innymi scenariusz i reżyserię filmu "Hotel de Love", o dwóch braciach bliźniakach, którzy przypadkowo spotykają sympatię z dzieciństwa i obydwaj zaczynają zabiegać o jej względy.
Razem z Paulem Zybyseskim Rosenberg napisał scenariusz dla New Line Cinema "Po zachodzie słońca" /After the Sunset/, który wyreżyserowany został przez Bretta Ratnera. W obrazie zagrali Pierce Brosnan, Salma Hayek i Woody Harrelson. W 2006 roku Rosenberg nakręcił na podstawie własnego scenariusza obraz "Półmrok" /Half Light/ z Demi Moore.
Na potrzeby małego ekranu Rosenberg znalazł się w ekipie tworzącej scenariusz do niezwykle popularnego serialu "Zagubieni" /Lost/ (ABC/Touchstone).
DOUG MIRO & CARLO BERNARD (Scenariusz) dorastali razem na przedmieściach Detroit. Wcześniej razem napisali scenariusz do filmu "VI Batalion" /The Great Raid/ dla Miramaxu, a w 2005 roku powstał scenariusz do kręconego na jego podstawie obrazu "Prince of Persia" dla Jerry'ego Bruckheimera i Disney'a.
WALTER F. PARKES & LAURIE MACDONALD (Producenci) to obecnie dwoje z najbardziej prężnie działających producentów Hollywood. Wśród filmów wyprodukowanych przy ich udziale są takie przebojowe tytuły jak: "Faceci w czerni" /Men in Black/, "The Ring", "Złap mnie, jesli potrafisz" /Catch Me If You Can/, "Gladiator," "Raport mniejszości" /Minority Report/, "Przebudzenia," "Amistad," "Lemony Snicket: Seria niefortunnych wydarzeń" /Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events/ oraz "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" /Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street/. Współpracowali w charakterze producentów ze Stevenem Spielbergiem przy jego czterech filmach: "Amistad", "Raporcie mniejszości", "Złap mnie, jeśli potrafisz" i "Terminal." W 2007 roku Parkes i MacDonald wyprodukowali obraz "Świadek bez pamięci" /The Lookout/, debiut reżyserski scenarzysty Scotta Franka.
Pierwszą większą produkcją ROY'A LEE (Producent) był obraz Gore'a Verbinskiego "The Ring" z 2002 roku. Dwa lata później Lee zajął się produkcją horroru "Grudge - Klątwa" /The Grudge/, opartego na japońskiej produkcji z 2000 roku "Ju-On". "Grudge - Klątwa" do tej pory utrzymuje się na liście najlepiej zarabiających w pierwszym tygodniu filmów grozy. Jego kontynuacja "Grudge - Klątwa 2" /The Grudge 2/ z 2006 roku, w reżyserii Takashi Shimizu, już w pierwszy weekend zarobiła 22 miliony dolarów.
Lee był także jednym z producentów nagrodzonego czterema Oscarami? (najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany) obrazu "Infiltracja" /The Departed/, kryminalnego thrillera w reżyserii Martina Scorsese, z udziałem Jacka Nicholsona, Matta Damona i Leonardo DiCaprio.
Jako niezależny producent Lee rozpoczynał swoją karierę importując filmy z Japonii, Korei, Hong Kongu i Filipin, a następnie kręcąc ich remaki w Stanach. W 2001 roku wraz z Dougiem Davisonem, Lee założył firmę Vertigo Entertainment, która wypuściła na rynek między innymi takie produkcje jak: "Nieznajomi" /The Strangers/, "Assassination of a High School President", "Oko" /The Eye/, "Shutter - Widmo" /Shutter/, "Confessions of Pain", "REC", "Old Boy" i "Death Note."