Reklama

Nie spieszą się przed ołtarz

Który to już raz słychać plotki o rychłym ślubie Angeliny Jolie i Brada Pitta? Gwiazdorska para od lat żyje szczęśliwie mimo braku obrączek. I wcale nie należy do wyjątków!

Amerykański komik Bill Cosby zauważył kiedyś: - Dlaczego ludzie się rozwodzą? W dziewięciu przypadkach na dziesięć przyczyną jest... małżeństwo! Sam aktor akurat może się pochwalić wyjątkowo udanym związkiem (w styczniu obchodził 50. rocznicę ślubu), ale, niestety, nie każdy ma tyle szczęścia. Trudno więc się dziwić, że niektórzy programowo wykluczają pójście przed ołtarz ze swoich życiowych planów.

Reklama

- Nigdy nie myślałam o ślubie. Zawsze miałam jakieś ciekawsze zajęcia - oświadcza Goldie Hawn, która z Kurtem Russellem żyje "na kocią łapę" od ponad 30 lat. To modelowy przykład pary, która dowodzi, że do szczęścia nie potrzeba wcale urzędowego zaświadczenia o zalegalizowaniu związku. Kiedyś ich rezygnacja z ceremonii ślubnej wydawała się szokująca. Dziś jednak coraz więcej gwiazd wybiera swobodę, nie przejmując się opiniami innych. Czasem nie jest to łatwe, nawet w Hollywood.

Brad Pitt i Angelina Jolie niemal bez przerwy słyszą pytanie: "Kiedy się pobieracie?", jak gdyby to była jedynie kwestia terminu, a nie ich osobistego wyboru. Ileż powstało plotek, jakoby mieli wreszcie pofatygować się przed ołtarz! Według wersji z ostatniego tygodnia, sekretne zaślubiny mają się odbyć w Paryżu, a przewodniczyć im będzie George Clooney. Z tej okazji gwiazdorska para już ponoć zwraca się do niego "Wielebny".

Domniemany mistrz ceremonii również znany jest z awersji do ślubu. Tłumaczy, że raz już się sparzył jako małżonek i nie ma ochoty znów ryzykować. Podobny powód często podają także inni rozwodnicy, nawet jeśli, w odróżnieniu od hollywoodzkiego bawidamka, pragną ułożyć sobie życie w nowym, stabilnym związku.

Anna Przybylska ma za sobą trwające zaledwie półtora roku małżeństwo z tenisistą Dominikiem Zygrą. Dziś jest szczęśliwa u boku piłkarza Jarosława Bieniuka. Mają troje dzieci, ale na sakramentalne "tak" raczej się nie zanosi, wbrew rozmaitym doniesieniom plotkarzy. - Fortunę, którą miałabym wydać na wesele, wolę przeznaczyć na wypasioną włoską kanapę - deklaruje niegdysiejsza gwiazda "Złotopolskich". Także i ona co jakiś czas staje się obiektem ślubnych plotek. Gdy kilka lat temu na planie serialu "Klub Szalonych Dziewic" aktorka pojawiła się z obrączką na palcu (co stanowiło element scenariusza), natychmiast pojawiły się pogłoski, że jest już mężatką!

Podobnie Anna Mucha i Marcel Sora wielokrotnie mieli być już jakoby po zorganizowanej w sekrecie ceremonii. - Ślub nie jest mi do niczego potrzebny. Lubię zdobywać i być zdobywana. Oboje z Marcelem jesteśmy i będziemy ze sobą związani, cokolwiek by się działo, już do końca życia. W związku z tym nie lękam się, że Marcel któregoś dnia zniknie - deklaruje aktorka. Dodaje też, że w dzisiejszych czasach zakochaną parę bardziej niż ślub łączy... wspólny kredyt.

Z podobnego założenia wychodzi Maciej Dowbor, który do kwestii legalizacji swego związku z Joanną Koroniewską podchodzi bardzo pragmatycznie. - Nie będę się żenił dlatego, że mam dziecko. Jesteśmy razem od wielu lat i bardzo nam dobrze ze sobą - oświadcza. Zastrzega również, że nawet gdyby oboje zdecydowali się na sekretny ślub, to jest to wyłącznie ich sprawa.

Nic nie trwa wiecznie, nawet postanowienie o wspólnym życiu "na kocią łapę". Jeszcze trzy lata temu Matthew McConaughey (tegoroczny laureat Oscara za film "Witaj w klubie") stanowczo wymigiwał się od ożenku z brazylijską modelką Camilą Alves (są razem od 2006 roku). Twierdził: - Lubię poczucie swobody: w sporcie, na planie filmowym i w życiu. Camila to rozumie i dlatego jesteśmy razem. Rok później nagle zmienił zdanie. Oświadczył się i poprowadził ukochaną do ołtarza. A wesele trwało trzy dni!

Niestety, nie wszystkie historie miłosne kończą się w podobny sposób. Przez czternaście lat za idealną parę, której ślub nie jest do szczęścia potrzebny, uchodzili Johnny Depp i Vanessa Paradis. - Nie miałbym sumienia namawiać kogoś, kto ma tak piękne nazwisko, do przyjęcia mojego - żartował aktor. Niestety, w 2012 roku para rozstała się. Dziś Depp pokazuje się dumnie z modelką Amber Heard (młodszą od Vanessy o 14 lat). A na jej palcu lśni zaręczynowy pierścionek...

KLC

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Co nowego w kinie?

Telemax

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje