"Mój rower": OBSADA
ARTUR ŻMIJEWSKI
Jeden z najbardziej lubianych aktorów teatralnych i filmowych. Początkiem jego filmowej kariery okazał się film Krzysztofa Zanussiego "Stan posiadania" (1989), za rolę w którym otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym w Viareggio. Kolejną ważną rolą była otrzymana jeszcze podczas studiów, postać Gustawa/Konrada w filmie Tadeusza Konwickiego "Lawa. Opowieść o Dziadach Adama Mickiewicza" (1989). Żmijewski otrzymał nagrodę szefa kinematografii za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego. Dwa lata później za kreację młodego przestępcy w filmie "Trzy dni bez wyroku" Wojciecha Wójcika, otrzymał nominację za najlepszą pierwszoplanową rolę męską na festiwalu w Gdyni. W latach 90. aktor nawiązał współpracę z Władysławem Pasikowskim, grając w wielkich hitach reżysera: "Psy" (1992), "Psy 2. Ostatnia krew" (1994), "Słodko-gorzki" (1996) oraz "Demony wojny wg Goi" (1998). Występował u Wojciecha Marczewskiego, Janusza Majewskiego i Andrzeja Wajdy. W 2004 roku zagrał w bardzo popularnej komedii romantycznej "Nigdy w życiu" oraz kontynuacji hitu "Tylko mnie kochaj" (2006). Pojawił się także w komediodramacie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" (2006) w reżyserii Marka Koterskiego (2006). Rok później rola Rotmistrza Andrzeja w wybitnym filmie Andrzeja Wajdy "Katyń" przyniosła mu nominacje do nagrody Orła, oraz Złotej Kaczki.
Gra na scenach teatrów warszawskich: Ateneum, Współczesnego i obecnie w Teatrze Narodowym. Artur Żmijewski jest laureatem nagrody publiczności Wiktor 2009 - w kategorii najpopularniejszy aktor telewizyjny.
MICHAŁ URBANIAK
Michał Urbaniak - legenda polskiego jazzu; saksofonista, skrzypek jazzowy, kompozytor i aranżer. W 1961 roku Urbaniak rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec u światowej sławy profesora Tadeusza Wrońskiego. W tym samym roku nawiązał współpracę z zespołem Zbigniewa Namysłowskiego Jazz Rockers, w którym debiutował na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree w Warszawie. W 1962 wraz z kwintetem The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego wyjechał do Stanów Zjednoczonych na koncerty w klubach jazzowych. W latach 1962-64 grał w Kwintecie Krzysztofa Komedy. Na początku lat 70. wyjechał do Nowego Jorku. Zanim to nastąpiło, nagrał ze swoim zespołem w 1970 r. pierwszy zagraniczny album "Parathyphus B". Z grupą, którą współtworzyli m.in. Adam Makowicz, Czesław Bartkowski, Andrzej Dąbrowski i Urszula Dudziak, występował na Jazz Jamboree oraz innych festiwalach. W 1973 wyjechał do Stanów Zjednoczonych.
Zawarty przez niego kontrakt płytowy z wytwórnią Columbia zaowocował wydaniem płyt "Fusion", "Atma" i "Fusion III", które przyczyniły się do ogromnego sukcesu jazzmana. Urbaniak współpracował z największymi sławami jazzu jak Miles Davis, George Benson, Herbie Hancock, Quincy Jones, Larry Coryell, Kenny Garret, Kenny Barron, Ron Carter, Eumir Deodato, Stephane Grappelli, Oliver Nelson, Lenny White, Larry Young, John Hendricks, Joe Williams, Elvin Jones, Buster Williams, Joe Henderson, Johny Griffin, Ted Curson, Astor Piazzolla, Freddy Hubbard, Tom Browne, Steve Gadd, Anthony Jackson, Victor Bailey, Omar Hakim, Bernard Wright, Marcus Miller Wayne Shorter, Joe Zawinula, Ron Carter, Billy Cobham, Jaco Pastorius. Michał Urbaniak komponuje również muzykę do spektakli teatralnych oraz filmów. W 1999 roku otrzymał nagrodę za muzykę do głośnego filmu "Dług" Krzysztofa Krauzego, a w 2002 roku za muzykę do filmu "Eden" w reż. Andrzeja Czeczota na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
KRZYSZTOF CHODOROWSKI
Krzysztof ma 20 lat, jest studentem I roku, PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na specjalności aktorstwo dramatyczne. W 2009 roku zagrał u boku Mariusza Bonaszewskiego w filmie krótkometrażowym pt. "Moja biedna głowa" zrealizowanym w cyklu 'Dekalog 89+'. Występował w serialach "M jak miłość" oraz "Linia życia". "Mój rower" to jego debiut fabularny.