Reklama

"Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza": CASTING

Do Sandry Bullock oraz Reginy King dołącza w Las Vegas Enrique Murciano jako mało efektywny agent Jeff Foreman. Murciano, którego w roku 2002 nominowano do nagrody Screen Actors Guild za rolę w produkcji telewizyjnej Bez Śladu przyznaje, że „Jeff Foreman jest najprawdopodobniej najsłodszym bohaterem jakiego przyszło mu w życiu zagrać. Zwykle obsadzają mnie w rolach twardych, steranych życiem facetów, którzy na koniec umierają za kraj, a tutaj jestem odrobinę głupiutki i delikatny, to naprawdę słodkie.”

Reklama

„Faceci, którzy wyglądają tak jak Enrique nie powinni być zabawni”, żartuje Bullock. „Bóg nie zachowuje się tak. Z jednej strony daje ci coś, a z drugiej odbiera. Ale nie w przypadku Enrique – nie może powstrzymać się aby nie dać mu wielu talentów.”

Gracie zaczyna przyglądać się Foreman’owi, jak Bullock wyjaśnia, „nie tylko dlatego, że ona jak i Sam wykorzystują go i stroją sobie z niego żarty, ale ponieważ dostrzega w nim pewien potencjał i naprawdę chce pomóc. Przypomina jej kogoś kim była wcześniej, osobę z talentem i pewną siebie, i wie, że należy go lekko popchnąć aby odkrył to w sobie.”

Obsadzony w roli towarzysza piękności Stan Fields w filmie Miss Agent jest zdobywcą nagrody Emmy, Złotego Globu oraz Saturn Award. William Shatner jest tym, któremu udaje się nadać tej podszytej tchórzem i nieszczerej postaci namiastkę wdzięku. Tym razem Stan pojawia się w filmie jako zakładnik, a więc w sytuacji, w której talent prześlizgiwania się przez życie jest całkowicie bezużyteczny. Porywacze odsuwają jego kandydaturę osoby mogącej wystąpić w filmie wideo proszącej o zapłacenie okupu mimo, że stara się wywrzeć na nich wrażenie recytując listę ważnych kolacji, których był gościem.

„Czasami odnoszę wrażenie, że publiczność nie do końca zdaje sobie sprawę jak zabójczo śmieszny jest William Shatner”, przyznaje Bullock, który na planie nosił przezwisko Bubba. „Jego zabawność, powinna działać na wszystkich. Gra Stan’a z ogromną finezją mimo iż oznacza to zrobienie z siebie kompletnego kretyna. Tylko bardzo inteligentna osoba nadaje się do tego, głupi ludzie takich nie potrafią grać.”

Ernie Hudson powraca jako zwierzchnik McDonald, który pod naciskiem góry nakłania Gracie aby pogodziła rolę gwiazdy oraz rzecznika prasowego FBI.

Hudson, który jest weteranem w showbiznesie z 25-letnim doświadczeniem pracy w kinie i telewizji sprawia, że wszystkie wątpliwości McDonald’a okazują się prawdą. Najprawdopodobniej jest człowiekiem, który rozumie Gracie lepiej niż ktokolwiek inny, i balansuje na linii między byciem jej szefem, powiernikiem, zwierzchnikiem oraz przyjacielem. Od razu widać kiedy jest dumny z Gracie lecz jeśli coś jej nie wyjdzie to żałuje, że nie udało mu się powstrzymać jej. Kiedy Gracie i Sam dzieli zaledwie kilka sekund aby rzucić się na siebie w sali gimnastycznej FBI to właśnie McDonald zgrabnie łagodzi konflikt miedzy nimi.

Na ekran powraca również Heather Burns jako Cheryl Frazie po tym jak zdobyła tytuł Miss Stanów Zjednoczonych i stała się najlepszą przyjaciółką Gracie w Miss Agent. „Widownia identyfikowała się z postacią Cheryl,” przyznaje Bullock. „Była kimś kto posiada ogromne serce ale nie ma specjalnie większych szans aby wygrać konkurs, ale stało się odwrotnie i było to bardzo miłe. W tym przypadku mamy do czynienia z osobą, której życzymy jak najlepiej i chcielibyśmy by wygrała, jest to osoba przypominająca trochę nas samych albo przynajmniej kogoś kto jest z naszego świata.”

„Cheryl jest przeciwieństwem Gracie,” sądzi Burns. „Gracie jest twardą dziewczyną, która nauczyła się sprytu na ulicach, Cheryl zaś jest niewiniątkiem. Sprawia wrażenie bardzo dobrej i słodkiej kobiety i chociaż nie jest przebojowa to jednak ma w sobie pewną inteligencję, która czasami ujawnia się i zadziwia ludzi.”

„Heather posiada tę wyjątkową komediową cechę, dopadającą cię znienacka,” mówi Bullock, która jest częścią zespołu po raz trzeci, po filmach Miss Agent oraz Two Weeks Notice. „Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jest zabawna do momentu kiedy wypowiada najbardziej absurdalne zdanie na świecie w sposób jak najbardziej poważny.”

Kolejnym aktorem znanym ze swojego komicznego charakteru jest Diedrich Bader, znany widzom z niepowtarzalnej roli Oswalda w komedii telewizyjnej The Drew Carey Show, który pojawia się tutaj wyznaczony przez Agencję do opieki nad Gracie, stylista Joel. „Rola ta zyskuje dzięki niemu nie tylko ogromną dawkę humoru ale także pewną dozę współczucia”, mówi Bullock.

Zgadzając się z Bullock, że taki rodzaj humoru „powinien mieć prawdziwe źródło”, Bader odgrywa tę postać „bardzo dokładnie, aż trudno wręcz uwierzyć, że postać taka jak Joel w ogóle może istnieć. Godząc się na rolę, należy starać się myśleć tak jak sama postać, i dopóki robisz to szczerze to możesz posunąć się taj daleko na ile publiczność pozwoli ci, bo wiedzą, że się wygłupiasz.”

Zupełnie prywatnie, Bader często mówi swoim siostrzenicom, że Gracie Hart jest przykładem kobiety, która zrobiła karierę i daje sobie radę bo jest bystra. „To film o sile kobiet, w pracy i tak w ogóle, jeżeli tylko nie pozwolą sobie aby wmawiano im jakie są.”

Jednym z największych fanów Bader’a na planie był Treat Williams, który stwierdził, „Nie mógłbym przebywać z nim w jednym pokoju bo bym pękł ze śmiechu.” Co byłoby pewnym problemem ponieważ postać grana przez Williams’a – Collins to człowiek niesłychanie ambitny i wścibski, całkowicie pochłonięty swoją karierą, który ma nadzieje, że wypłynie dzięki sprawie porwania, dlatego nie akceptuje żadnej pomocy, szczególnie ze strony nazbyt popularnej już Gracie Hart.

Williams, wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy, Złotego Globu oraz Nagrody Związku Aktorów Kinowych, natychmiast zgodził się na rolę, mówiąc, „Zawsze lubiłem grać role facetów w garniturach, starając się nadać im nieco subtelniejszy charakter. Oprócz tego, jak każdy facet w Ameryce, od dziesięciu lat lecę na Sandrę Bullock, czyż to niewystarczający powód.”

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama