Reklama

"Michael Haneke. Zawód: reżyser": KOMENTARZE

Michael Haneke. Zawód: reżyser

Rzadko zdarza się, abyśmy mogli być tak blisko artysty, którym niewątpliwie jest Haneke, jak podczas seansu dokumentu Yves'a Montmayeura. Mamy niezwykłą okazję, żeby zrozumieć, w jaki sposób austriacki reżyser zdołał sprawić, że jego wizja stała się częścią miedzynarodowej historii filmu. Jego mądrość, humanizm i niezłomna wola sprawiają, że widzowie zawsze siedzą z szeroko otwartymi oczami podczas seansów jego filmów. Haneke nie mami złudnymi obietnicami spokoju, on pobudza do myślenia. Dzięki temu zapewnił sobie miejsce na filmowym Olimpie.

Reklama

MICHAEL Haneke. Zawód: reżyser

To hołd, analiza i wyrazy wdzięczności dla bezkompromisowej wizji Hanekego. Montmayeur zaczyna od Miłości, ostatniego sukcesu bohatera dokumentu, filmu nagrodzonego Złotą Palmą i nominowanego do Oscara w pięciu kategoriach; następnie cofamy się do początków jego kariery, aż do pierwszego filmu konceptualnego.

Na ekranie widzimy montaż fragmentów filmów, wywiady z reżyserem i aktorami, zakulisowe materiały nakręcone podczas pracy przy obrazach Hanekego - wszystko to tworzy niezwykły portret światowej sławy artysty, zaznajamia nas z jego metodami pracy oraz dziełem jego życia.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Michael Haneke. Zawód: reżyser

Reklama

Reklama

Reklama