"Miasteczko South Park": AUTORZY FILMU
TREY PARKER – reżyser, producent, scenarzysta
W filmie użycza swego głosu postaciom Stana Marsha, Erica Cartmana, Mr Garrisona, Mr Hat, policjantowi Barbrady i wielu innym. Parker po raz pierwszy spotkał współtwórcę „South Par” Matta Stone'a na Uniwersytecie Kolorado w Boulder. Podczas gdy liczni koledzy z roku podążali w kierunku „czarnego kina” czy „kina drogi”, Parker i Stone produkowali komediowe filmy krótkometrażowe, w tym uhonorowanego studenckim odpowiednikiem Oskara, „American History”. W 1994 roku Parker napisał i wyreżyserował swój pełnometrażowy debiut, „Cannibal the Musical”, który był wersją musicalu „Oklahoma”, z tą różnicą, że opowiadał o niesławnym losie kanibala z Colorado, Alfreda Packera. Wyprodukowany samodzielnie film zwrócił uwagę Briana Gradna, pracującego wówczas w FoxLab, który teraz jest jednym z wiceprezydentów w MTV. Graden poprosił duet z Kolorado o stworzenie kartki na Boże Narodzenie w formie wideo, którą później mógłby wysłać znajomym. W ten sposób narodził się pomysł The Spirit od Christmas, pięciominutowego filmu krótkometrażowego, w którym Jezus walczy z Mikołajem o prawo do świąt. Walce przyglądały się dzieci, które w przyszłości będą głównymi bohaterami serialu South Park. Wyjątkowa kartka świąteczna zyskała sobie wielu fanów pośród znanych postaci w Hollywood, jak również przyniosła twórcom nagrodę od Los Angeles Film Critics za najlepszą animację .
Po wielu sporach z producentami serial South Park zadebiutował na antenie stacji Comedy Cenral 13 sierpnia 1997 roku i już na samym początku okazał jednym z najbardziej popularnych programów sieci kablowej, zdobywając nagrodę CableACE i nominację do prestiżowej Emmy.
Drugi pełnometrażowy film Parkera zatytułowany Orgazmo opowiadał o przygodach mormona, który zostaje gwiazdą filmów dla dorosłych w Hollywood, został zaprezentowany na Festiwalu w Sundance.
MATT STONE – producent, scenarzysta
Użycza głosu postaciom Kyle'a Broflovskiego, Kenny'ego McCormicka, Pipa, Jezusa, Jimbo i wielu innym. Lubi pieski i nienawidzi brzydkich rzeczy. Stone poznał Parkera na Uniwersytecie w Kolorado, gdzie był studentem na wydziale matematyki. W czasie, kiedy powstawało wideo „Frosty vs. Santa”, wyprodukował i wystąpił w filmie Parkera Cannibal the Musical. Matt wyprodukował również drugi film Parkera Orgazmo. Wystąpił u boku przyjaciela w filmie Davida Zuckera BASEketball, wyprodukowanego w wytwórnii Universal i zagrał główną rolę w Le Petite Package. Stone mieszka aktualnie w Los Angeles, wyjątkowo ograniczony wolny czas spędza grając w koszykówkę, aby pewnego dnia zagrać w profesjonalnej kobiecej lidze, WNBA.
PAM BRADY - scenarzystka
Poznała Treya Parkera i Matta Stone, kiedy pracowała w Fox Television, w oddziale odpowiedzialnym za produkcję programów takich jak „Cops” czy „Studs”. Kiedy oglądając MTV natrafiła na musical „Cannibal: The Musical”, wiedziała, że Fox Television to miejsce dla realizacji zwariowanych pomysłów Matta i Treya. Wydział, w którym pracowała zdecydował się wykorzystać postacie z South Park w swojej kartce świątecznej. Zapotrzebowanie na przygotowany prezent przerosło wszelkie przewidywania. Zdecydowano o przygotowaniu podobnego przedsięwzięcia za rok, z czego postanowiono uczynić tradycję. Brady pracowała nad pomysłem South Park. W przyszłości została jego producentką i scenarzystką. Jest laureatką ostatniej nagrody „Ace” za serial animowany sieci kablowej za tryumfalny odcinek „Big Gay Al.” Brady przez dwa sezony pracowała jako scenarzystka przy The John Larroquette Show i aktualnie mija już trzeci rok jej pracy przy sitcomie „Ja się zastrzelę” („Just Shoot Me”). Kontynuuje jednocześnie pracę nad South Park jako producent kreatywny (creative producer), choć nikt naprawdę nie wie, co ten tytuł oznacza.
MARC SHAIMAN - kompozytor
Był już trzykrotnie nominowany do Oskara za muzykę do filmów „Miłość w Białym Domu” („An American President”), „Zmowa pierwszych żon” („The First Wives Club”), oraz piosenkę „A Wink and a Smile”, pochodzącą ze ścieżki dźwiękowej filmu „Bezsenność w Seattle” („Sleepless in Seattle”). Otrzymał nominację do dwóch nagród Grammy oraz zdobył Emmy za pracę przy transmisji rozdania Oskarów w 1992 roku.
Obok filmów „Przodem do tyłu” („In & Out”), „Zmowa pierwszych żon”, Shaiman skomponował muzykę do wielu innych produkcji wytwórni Paramount, np.; „Rodzina Addamsów”. Muzykę Shaimana można także usłyszeć w „George prosto z drzewa” („George of the Jungle”), „Zakonnica w przebraniu” („Sister Act”), „Duchy Mississippi” („Ghosts of the Mississippi”), „Sułtani westernu” („City Slickers”), „Mr Saturday Night”, „Ludzie honoru” („A Few Good Men”), oraz „Misery” Stephena Kinga..