"Matrix Rewolucje": OBSADA
KEANU REEVES (Neo) to jeden z najbardziej poszukiwanych i zajętych czołowych aktorów Hollywood. Zobaczymy go niedługo w romantycznej komedii "Something’s Gotta Give", w której występują także Jack Nicholson i Diane Keaton, gra także na planie realizowanego przez Warner Bros. Pictures epickiego filmu "Constantine".
Na długiej liście filmów, w których występował, znajduje się trylogia "Matrix", "Krótka piłka", "Dotyk przeznaczenia", w którym wystąpił wraz z Cate Blanchett, "Słodki listopad", "Sezon rezerwowych", "Spacer w chmurach", przebojowy thriller "Adwokat diabła", w którym zagrał wraz z Alem Pacino i Charlize Theron, "Mały Budda". Aktor wystąpił również w wyreżyserowanej przez Kennetha Branagha adaptacji sztuki "Wiele hałasu o nic", w której zagrali także Denzel Washington, Emma Thompson i Michael Keaton. Keanu Reeves zagrał także w "Drakuli", w reżyserii Francisa Coppoli; w "Moje własne Idaho", w reżyserii Gusa Van Santa; w filmie akcji Kathryn Bigelow "Na fali"; w "Bill & Ted’s Excellent Adventure" i w drugiej części, "Bill &Ted’s Bogus Journey".
Reeves wychowywał się w Toronto, w Kanadzie, występował w rozmaitych miejscowych produkcjach teatralnych i telewizyjnych, po czym przeprowadził się do Los Angeles. Krytycy i publiczność po raz pierwszy zauważyli go w filmie Tima Huntera "River’s Edge". Następnie młody aktor wystąpił w "Permanent Record" Marisy Silver, a wraz z Amy Madigan i Fredem Wardem w "The Prince Of Pennsylvania". Widzieliśmy go później jako niewinnego Danceny’ego w filmie Stephena Frearsa "Niebezpieczne związki", w którym zagrał u boku Glenn Close, Johna Malkovicha i Michelle Pfeiffer. Reeves wystąpił później w komedii Rona Howarda "Spokojnie tatuśku" i w "Kocham cię na zabój" Lawrence’a Kasdana.
Widzowie po raz pierwszy zobaczyli młodego aktora w głównej roli w romantycznej komedii "Tune In Tomorrow" Jona Amiela, w której wystąpił wraz z Barbarą Hershey; Reeves grał także w thrillerze science-fiction "Johnny Mnemonic"; w wyreżyserowanym przez Andrewa Davisa filmie akcji "Reakcja łańcuchowa"; a także w mrocznej komedii Steve’a Baigelmana "Feeling Minnesota".
LAURENCE FISHBURNE (Morfeusz), jest powszechnie cenionym aktorem teatralnym i filmowym. Zdobył nominację do nagrody Akademii za rolę Ike’a Turnera w autobiograficznym filmie "What’s Love Got To Do With It". Fishburne ostatnio zadebiutował w roli reżysera, jak również wystąpił i wyprodukował film "Once In The Life", do którego napisał scenariusz. Opierał się na jednoaktówce swego autorstwa "Riff Raff", w której występował i którą wyreżyserował w 1994. Sztuka ta była pierwszą produkcją, jaka powstała we własnej firmie aktora, L.O.A. Productions.
Fishburne, który karierę aktorską rozpoczął mając 10 lat, już pięć lat później zdobył rolę młodego żołnierza w epickiej opowieści o wojnie w Wietnamie, "Czas Apokalipsy", w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Z tym samym reżyserem współpracował później przy realizacji filmów "Rumble Fish", "Gardens Of Stone" i "Cotton Club".
Fishburne dwukrotnie pracował pod kierunkiem innego cenionego reżysera, Johna Singletona – po raz pierwszy przy okazji realizacji filmu "Chłopaki z sąsiedztwa", ich drugim filmem był obraz "Studenci", za który Fishburne otrzymał nagrodę NAACP Image Award dla najlepszego aktora. Aktor wystąpił w filmach: "Othello", "Searching For Bobby Fischer", "W słusznej sprawie", "Bad Company", "Class Action", "Deep Cover", "Fled", "Cadence", "King Of New York", "Czerwona gorączka", "Band Of The Hand", w "School Daze" Spike’a Lee, "Kolor purpury" Stevena Spielberga, "Hoodlum: gangster", "Ukryty wymiar", "Matrix", użyczył swego głosu Thraxowi w "Osmosis Jones", a ostatnio zagrał w "Biker Boyz".
Aktor jest laureatem licznych wyróżnień i nagród przyznanych mu za działalność telewizyjną, by nominowany do nagród Emmy, Złotego Globu i CableACE, zdobył nagrodę NAACP Image Award za występ w telewizyjnym filmie "The Tuskegee Airmen", opowiadającym historię pierwszych wojskowych, czarnoskórych pilotów amerykańskich. Za rolę w premierowym odcinku serialu w reżyserii Roberta De Niro "Tribeca" otrzymał nagrodę Emmy. W 1997 otrzymał nominację do tej samej nagrody za rolę główną w dramacie "Miss Evers’ Boys", którego był także producentem wykonawczym. Dramat ten zdobył pięć nagród Emmy, w tym Nagrodę Prezydencką, która przypada programowi, który zwraca uwagę widzów na problemy społeczne bądź edukacyjne. Fishburn wystąpił ostatnio w filmie "Always Outnumbered", wyreżyserowanym dla HBO przez Michaela Apteda.
Inne cenione filmy telewizyjne, w których wystąpił Fishburne, to: "A Rumor of War", "For Us The Living" i "Decoration Day".
W roku 1992 Fishburne otrzymał nagrody Tony Award, Drama Desk Award, Outer Critics Circle Award i Theatre World Award. Wszystkie przyznano za pracę nad broadway’owską wersją sztuki Augusta Wilsona "Two Trains Running", w której aktor zagrał rolę Sterlinga Johnsona. W 1999 Fishburne grał Henryka II w sztuce przedstawiającą walkę króla z jego żona, Eleonorą Akwitańską.
Aktora widzimy teraz na ekranie w filmie Clinta Eastwooda "Mystic River", wraz z nim występują Kevin Bacon, Sean Penn, Tim Robbins i Marcia Gay Harden.
CARRIE-ANNE MOSS (Trinity) zwróciła na siebie uwagę publiczności i krytyków rolą w filmie "Matrix" braci Wachowskich, w którym wystąpiła wraz z Keanu Reevesem. Zagrała później wraz z Burtem Reynoldsem i Richardem Dreyfussem w filmie "Ferajna", wyprodukowanym przez Barry’ego Sonnefelda i Barry’ego Josephsona, a także wraz z Valem Kilmerem w "Czerwonej planecie". Niedawno widzieliśmy ją wraz z Juliette Binoche, Johnnym Deppem i Dame Judi Dench w nominowanym do Oscara filmie Lasse Hallstroms "Czekolada". Aktorka wystąpiła także u boku Guy’a Pearce’a w doskonałym, niezależnym thrillerze "Memento", za który Moss dostała nagrodę Independent Spirit Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Niedawno aktorka zagrała w filmie "Matrix Reaktywacja", drugiej części trylogii "Matrix".
Moss urodziła się w Vancouver w Kanadzie, mając jedenaście lat zaczęła występować w dziecięcej grupie muzyczno-teatralnej. W wyborze kariery pomogła jej podróż do Europy, jaką odbyła wraz ze szkolnym chórem w ostatniej klasie szkoły średniej. Po ukończeniu szkoły rozpoczęła naukę w American Academy of Dramatic Arts w Pasadenie. Po zakończeniu studiów Moss przeprowadziła się do Europy i rozpoczęła karierę modelki. W tym czasie zwiedziła cały świat, jej twarz pojawiła się na okładkach wielu międzynarodowych magazynów. Pracując w Hiszpanii otrzymała rolę w serialu telewizyjnym "Dark Justice". Kiedy w następnym roku zmieniło się miejsce akcji serialu, Moss przeprowadziła się do Los Angeles. Wkrótce potem zagrała główną rolę w telewizyjnym programie Aarona Spellinga "Models Inc.".
Moss zobaczymy niedługo w thrillerze "Suspect Zero", w którym towarzyszyć jej będą Aaron Eckhart i Sir Ben Kingsley.
HUGO WEAVING (Agent Smith) to jeden z najbardziej znanych i najlepszych aktorów australijskich. W roku 1981 ukończył National Institute of Dramatic Art., od tego czasu wystąpił w wielu produkcjach filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Ostatnio widzieliśmy go na ekranach w epickiej opowieści "Władca Pierścieni", w reżyserii Petera Jacksona, w której wystąpił jako Elrond, pan na Rivendell.
W 1988 Weaving zdobył nagrodę Australian Film Institute Award dla najlepszego aktora, za rolę w filmie "The Interview", który wyreżyserował Craig Monahan. W 1991 aktor zdobył tę samą nagrodę w tej samej kategorii za udział w filmie "Proof", wyreżyserowanym przez Jocelyn Moorhouse. Weaving był także nominowany w 1994 roku do nagrody AFI Award. Nominację otrzymał za film "Priscilla, królowa pustyni", w reżyserii Stephena Elliota.
Inne filmy, w których widzieliśmy tego aktora, to: "The Old Man Who Read Love Stories", "Strange Planet", "Matrix", "Bedrooms And Hallways", znany "True Love And Chaos", "Frauds" Stephena Elliota, "The Custodian", "Exile" Paula Coxa, "Reckless Kelly", "Wendy Cracked A Walnut", "The Right Hand Man", "For Love Alone" i "The City’s Edge".
Weaving występuje także w telewizji, podziwialiśmy go w serialach "Bodyline", "Halifax f.p.", "The Bite", "Bangkok Hilton" (z udziałem Nicole Kidman), "The Dirtywater Dynasty", "Naked - Coral Island", "Barlow And Chambers - A Long Way From Home" i "Melba".
Do najważniejszych sztuk teatralnych, w jakich występował, można zaliczyć te, które wystawiano w Sydney Theatre Company - "Macbeth", "The Perfectionist", "The Cherry Orchard" i "Arcadia". Występował także w "Wiele hałasu o nic" i w "Poskromieniu złośnicy" (w Melbourne Theatre Company), a także w "Juliuszu Cezarze", "Ring Around The Moon" i "Private Lives" (w State Theatre Company of South Australia).
JADA PINKETT SMITH (Niobe) udowodniła, że jest jedną z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Do czołówki Hollywood dostała się po otrzymaniu roli kapitan Niobe w filmach "Matrix Reaktywacja" i "Matrix Rewolucje". Pinkett Smith wystąpiła niedawno w roli, za którą otrzymała nominację do Image Award. Zagrała Sonię w nominowanym do Oscara filmie "Ali", w którym w roli głównej wystąpił Will Smith. Aktorkę widzieliśmy też wraz z LL Cool J, Whoopi Goldberg i Vivicą A. Fox w "Kingdom Come". Smith pojawiła się także w filmie Spike’a Lee "Bamboozled", za który otrzymała nominację do Image Award, wystąpiła w głównej roli w filmie w reżyserii Daisy Von Scherler "Meyer Woo", w którym udział wziął także Tommy Davidson. Aktorka zagrała także w horrorze "Krzyk 2", w którym wystąpiła również Neve Campbell. Smith wystąpiła w niewielkiej roli młodej dziennikarki w filmie "Powrót do raju", w którym zagrali Vince Vaughn, Anne Heche i Joaquin Phoenix.
Pinkett Smith ma w swoim dorobku imponującą liczbę filmów, wśród nich międzynarodowe hity w rodzaju "Gruby i grubszy", w którym wystąpiła u boku Eddiego Murphy’ego i film wytwórni New Line Pictures "Set It Off", w reżyserii F. Gary’ego Gray’a, z udziałem Queen Latifah i Viviki A. Fox.
Pinkett Smith zadebiutowała na ekranie w 1993 roku, rolą w filmie in "Menace II Society", wyreżyserowanym przez Allena i Alberta Hughesów, zagrała następnie w filmie "The Inkwell" (wraz z Larenzem Tatem) i w "Jason’s Lyric" z Allenem Paynem. Zdobyła sobie uznanie krytyki pierwszą rolą komediową – w filmie Keenen Ivory Wayansa "A Low Down Dirty Shame". Do bardzo udanych ról zaliczany jest także jej występ w filmie "Demon Night", wyreżyerowanej przez Ernesta Dickersona kinowej wersji popularnego serialu telewizji HBO "Opowieści z krypty".
Pinkett Smith pochodzi ze stanu Maryland, uczyła się tańca i aktorstwa w Baltimore School of Arts i w North Carolina School of the Arts. Przełomem w jej karierze okazała się rola w serialu "A Different World". Aktorka prowadzi własną firmę produkcyjną. 100% WOMON, która obecnie realizuje film zatytułowany "The Coldest Winter Ever", biorą w nim udział Sista Souljah i James Lassiter. Aktorka jest także współproducentką nowego sitcomu, produkowanego wraz z mężem dla sieci UPN. Serial nosi tytuł "All of Us", oparty jest na wydarzeniach z życia ich prawdziwej rodziny.
MARY ALICE (Wyrocznia) znana jest z grania ról kobiet pełnych siły i godności. Telewidzowie znają ją jako szwagierkę Freda Sanforda z serialu "Sanford and "Son, a także jako gospodynię domową z "A Different World". Pamiętana jest także jako matka Jamesa Earla Jonesa i Courtney Vance z uhonorowanej nagrodą Tony roli w filmie "Fences", a także jako siostra ze sztuki "Having Our Say: The Delaney Sisters’ First 100 Years", wystawianej na Broadway’u.
Alice występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach "Trials of Jero", "The Strong Breed" i "No Place to Be Somebody". Na dużym ekranie debiutowała w filmie "The Education of Sonny Carson", wystąpiła potem w "Beat Street", "Teachers", "The Inkwell", "To Sleep With Anger", w którym grał Danny Glover, "Przebudzenia" z udziałem Robina Williamsa, "Bed of Roses" z Christianem Slaterem i "Malcolm X", w którym w roli głównej widzieliśmy Denzela Washingtona.
Alice występowała także w licznych serialach, w tym w "Oz", "L.A. Law", "Laurel Avenue", "Providence", "Dotyk Anioła", "Bill Cosby Show" i "I’ll Fly Away", za który otrzymała nagrodę Emmy.
Alice pochodzi z Chicago, swoją karierę zawodową zaczynała jako nauczycielka, dopiero później została aktorką. Przeprowadziła się później do Nowego Jorku, gdzie uczyła się pod kierunkiem Lloyda Richardsa, jej późniejszego reżysera w nagrodzonym Tony filmie Fences.
"Matrix Rewolucje" to debiut filmowy aktorki TANVEER ATWAL (Sati), mieszkającej w Los Angeles, w której żyłach płynie krew rdzennych mieszkańców Ameryki.
Podobnie jak w przypadku wielu innych młodych aktorów, kariera Atwal rozpoczęła się od udziału w reklamówkach telewizyjnych, występ w trzeciej części trylogii "Matrix" to – jak dotąd – jej największa rola.
Po zakończeniu zdjęć do filmu Atwal powróciła do szkoły Brentwood Science Magnet School, gdzie ukończyła czwartą klasę. Poza aktorstwem Atwal interesuje się książkami, rysowaniem, tańczeniem, uwielbia też tańczyć, chodzić na zakupy i podróżować, a także spędzać czas z rodzicami i młodszym bratem. Mówi płynnie w językach Punjabi i Hindi.
Atwal bardzo podobała się praca na planie filmu "Matrix", chce podziękować braciom Wachowskim, Keanu Reevesowi, Carrie-Anne Moss, Laurence’owi Fishburne;owi, Collinowi Chou i Mary Alice za ich pomoc i zachęty, jakich nie szczędzili jej w trakcie pracy nad jej debiutancką rolą.
MONICA BELLUCCI (Persefona) jest znana z doskonałej roli Maleny, pięknej, młodej wdowy, która wywraca do góry nogami życie małego włoskiego miasteczka w filmie "Malena" w reżyserii Giuseppe Tornatora. Reżyser współpracował wcześniej z aktorką realizując reklamy Dolce & Gabanna.
Bellucci rozpoczęła swoją karierę początkowo jako modelka, studiowała jednocześnie prawo na uniwersytecie w Perugii. W 1990 Dino Risi obsadził ją we włoskim serialu "Vita Coi Figli", po którym Bellucci zdecydowała się na karierę filmową. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie Francesco Laudadio "La Riffa".
Francis Coppola dał jej niewielką rolę w swoim filmie "Drakula", w którym występowali Gary Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins i Keanu Reeves, w tym samym okresie aktorka grała w licznych produkcjach europejskich. Ostatnio widzieliśmy ją u boku Gene’a Hackmana i Morgana Freemana w filmie "Podejrzany" i we francuskim filmie sensacyjnym "Bractwo wilków".
Bellucci wystąpiła ostatnio w skandalizującym filmie Gaspara Noé "Nieodwracalne", a także, wraz z Brucem Willisem, w filmie Antoine’a Fuqua "Tears of the Sun". Zakończyła też prace na planie filmu "The Passion" w reżyserii Mela Gibsona.
Bellucci mieszka w Paryżu i Londynie.
IAN BLISS (Bane) to weteran zarówno kina, jak i małego ekranu. W telewizji zadebiutował w popularnym serialu australijskim "Heartbreak High" w 1995 roku. Wystąpił potem w kilku popularnych serialach, takich jak "Home & Away", "The Lost World" i "Farscape", a także w przebojowych "Blue Murder", "Halifax f.p" i "Bootleg", zrealizowanym dla BBC. Wkrótce potem zagrał główne role w filmach fabularnych "Siam Sunset", "The Bank" i w australijskiej noweli "Bound". Bliss wystąpił również w drugiej części filmu "Matrix", "Matrix Reaktywacja". Zakończył także właśnie zdjęcia do filmowej adaptacji komiksu Marvel Comics "Man-Thing".
Bliss ukończył w 1993 roku prestiżową szkołę National Institute of Dramatic Arts, obecnie mieszka w Sydney w Australii z żoną, aktorką Jacqueline Brennan i córką Bailey.
COLLIN CHOU (Seraf) urodził się na Tajwanie, ma ośmiu braci i cztery siostry. Sztuk walki zaczął się uczyć w wieku pięciu lat. Kiedy miał 12 lat zatrudniono go jako kaskadera, w wieku 18 otrzymał pierwszą role główną. Po odbyciu dwuletniej służby wojskowej aktor przeprowadził się do Hongkongu i zajął swoją karierą aktorską.
Chou, który zazwyczaj sam wykonuje wszystkie ujęcia kaskaderskie, niczym meteor pojawił się w światku miłośników filmów akcji. Do tej pory zagrał w około 30 filmach tak cenionych reżyserów tego gatunku, jak Sammo Hung, Corey Yuen, Tsui Hark, Tony Ching i Yuen Wo Ping. Chou, który płynnie mówi po angielsku, w dialekcie mandaryńskim i kantońskim, należał kiedyś do zespołu kaskaderskiego Sammo Hunga. Do najlepszych scen w jego karierze aktorskiej należą walka w garażu z filmu "License to Steal" i walki z Jetem Li z filmów "Bodyguard from Beijing" i "My Father is a Hero".
"Matrix Reaktywacja" i "Matrix Rewolucje" to pierwsze amerykańskie filmy aktora.
Chou mieszka obecnie wraz z żoną Wandą w Los Angeles. Kilkanaście miesięcy temu ich rodzina powiększyła się o dwóch synów-bliźniaków.
Pochodząca z Waszyngtonu NONA GAYE (Zee) jest znana z roli Belindy, drugiej żony Muhammada Ali’ego, którą grała w filmie Michaela Manna "Ali". Dziennikarz gazety USA Today po zobaczeniu jej w tej roli stwierdził, że aktorka powinna natychmiast zostać nominowana do Oscara. Gaye wystąpiła później w filmach "Matrix Reaktywacja" i "Matrix Rewolucje", gra także na planie filmu "Polar Express", w którym rolę główną gra Tom Hanks, a reżyserem jest Robert Zemeckis.
Gaye po raz pierwszy pojawiła się na scenie kiedy miała zaledwie trzy tygodnie, jej ojcem był legendarny piosenkarz soul Marvin Gaye. Kiedy miała sześć lat, jej ojciec powiedział o niej – Całkiem nieźle śpiewa. W wieku 14 lat nagrała swoje pierwsze demo, dwa lata później podpisała kontrakt z Atlantic Records. W 1992 ukazał się jej debiutancki album "Love for the Future", cieszący się dużym uznaniem krytyków.
Gaye była także modelką, brała udział w reklamach Armaniego, występowała na wybiegu dla Versace. Dwa lata temu powróciła do studia nagraniowego, wraz z Bono & Artists Against Aids Worldwide nagrała nową wersję piosenki "What’s Going On", która ma pomóc w powstrzymaniu epidemii AIDS w Afryce.
NATHANIEL LEES (Mifune) to aktor głównie teatralny, zdobywca wielu nagród, potrafiący przekonujący wcielić się w niemal każdą postać. Ostatnio przebojem podbija ekrany kin – wystąpił w filmach "Matrix Reaktywacja", "Matrix Rewolucje" i "Władca Pierścieni: Dwie Wieże", czyli w dwóch największych trylogiach w historii filmu.
Inne filmy, w których mogliśmy zobaczyć aktora, to "The Other Side of Heaven", w reżyserii Mitcha Daviesa i "A Woman’s Heart". Występował w licznych serialach telewizyjnych, w tym w "Xena: Wojownicza księżniczka", "Hercules", "Young Hercules", "The Lost World", "The Legend of William Tell" i w "Emma: Queen of the South Seas".
HARRY LENNIX (Komandor Lock) występował w licznych filmach fabularnych, telewizyjnych i w przedstawieniach teatralnych, między innymi w: "Na własną rękę" i "The Package" Andrewa Davisa, "Never Get Outta The Boat", "Pumpkin", "Titus" Julie Taymor, "Dogwater" Davida Schwimmera, "Get On The Bus" i "Clockers" Spike’a Lee, "Bob Roberts" Tima Robbinsa. Harry Lennix, wraz z Robertem Townsendem jako producentem, najpierw wystawił i zaadaptował scenariusz Townsenda, "The Five Heartbeats", a potem zagrał główną rolę w filmie nakręconym według tego scenariusza.
Lennix obecnie pracuje w Goodman Theatre w Chicago, gdzie także, od ośmiu lat, uczy w szkole podstawowej. Oprócz występowania w teatrze aktor zajmuje się także reżyserią teatralną, ma na swoim koncie między innymi "Unjustifiable Acts" Aarona Iversona, "Juliusza Cezara" (którego był także współproducentem) w Black Ensemble Theatre, "The Glass Menagerie", "A Soldier’s Play" Charlesa Fullera, "Absence" Douglasa Turnera Warda i "Happy Ending". Był także współreżyserem sztuki "The Visit" Kosmonda Russsella, która została następnie sfilmowana.
Lennix występował także w telewizji, w "Keep The Faith - The Adam Clayton Powell Story" dla kanału Showtime, miał także stałą rolę w serialu "Ostry dyżur", gościnnie występował też w "Judging Amy", "Ally McBeal" i "Any Day Now".
Lennix mieszka w Los Angeles wraz ze swoim psem, Hankiem.
HAROLD PERRINEAUM (Link) występował do niedawna w popularnym serialu telewizyjnym "Oz", stworzonym przez Toma Fontanę. Aktor przez sześć sezonów grał rolę Augustusa Hilla, przykutego do wózka inwalidzkiego narratora, odbywającego karę 20 lat więzienia za handel narkotykami i morderstwo.
Perrineau pojawił się ostatnio na dużym ekranie w filmie "Kobieta na topie", w którym wystąpiła także Penelope Cruz. Inne filmy fabularne z jego udziałem, to "The Best Man", niezależny film "On Line", "In Black And White" i "Macbeth In Manhattan", "Lekcja przetrwania" z udziałem Anthony’ego Hopkinsa i Aleca Baldwina, "Romeo i Julia" w reżyserii Baza Luhrmanna, z udziałem Leonardo DiCaprio, Claire Danes i Johna Leguizamo i film "Dym" Wayne’a Wanga, za który nominowano go do nagrody Independent Spirit Award w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego.
Perrineau urodził się w Brooklynie, uczył się w klasie musicalu w Shenandoah Conservatory of Music w Wirginii, jest absolwentem prestiżowej szkoły tańca Alvin Ailey American Dance Center w Nowym Jorku. Po ukończeniu nauki występował w sztukach na Broadway’u i poza nim, pojawił się w "Dream Girls", "Godspell", a także w roli Tyrone’a w "Fame".
Przełomowy moment w karierze Perrineau nadszedł w 1990, gdy obsadzono go w serialu NBC "I’ll Fly Away".
Australijski aktor BRUCE SPENCE (Kolejarz) stworzył liczne kreacje sceniczne i filmowe, na ekranie kinowym debiutował w roku 1971 w komedii "Stork". Użyczył swojego głosu Chumowi, australijskiemu rekinowi z filmu "Gdzie jest Nemo".
Miłośnicy gatunku pamiętają go z ról w filmach "Mroczne miasto", "Uliczny wojownik" i "Mad Max: Pod kopułą gromu", za występ w tym ostatnim nominowano go do nagrody Akademii Filmów Science Fiction i Horrorów w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego.
Aktor wystąpił także w filmach "Matrix Reaktywacja", "Queen of the Damned", "Inspektor Gadżet 2" i "Ace Ventura: Zew natury". Wystąpił także w licznych rolach na małym ekranie, w tym w serialach i filmach: "Moby Dick", "Return to Jupiter", "Dearest Enemy", "Zucker" i "Deadline".
Spence pojawi się wkrótce na ekranach kin w trzeciej części trylogii "Władca Pierścieni", w filmie "Powrót Króla", w reżyserii Petera Jacksona, a także w filmie "Peter Pan" w reżyserii P.J. Hogana, zobaczymy go także w filmie "Gwiezdne Wojny: Epizod III", zrealizowanym przez George’a Lucasa.
CLAYTON WATSON (Dzieciak) zadebiutował na ekranie w filmie "Matrix Reaktywacja".
Watson nie jest jednak nowicjuszem, wielokrotnie występował na małym ekranie, grał w serialach "Always Greener", "High Flyers" i "Casino Reef".
Jest Australijczykiem, wychowywał się na farmie owiec, studiował w Melbourne, w australijskiej Akademii Filmowo Telewizyjnej.
Obecnie pracuje w Australii na planie filmu "Under the Radar" w reżyserii Evana Clarry’ego.
BERNARD WHITE (Rama) jest znany z występów w filmach takich jak "Miasto aniołów", w którym w rolach głównych grali Meg Ryan i Nicolas Cage, "Podaj dalej" z udziałem Helen Hunt i Kevina Spacey’a, a także "Król Skorpion". Aktor wystąpił niedawno w drugiej części trylogii "Matrix", w filmie "Matrix Reaktywacja". Niedługo zobaczymy go w filmie "Raising Helen" w reżyserii Gary’ego Marshalla, pracuje także na planie filmu Wima Wendersa "Angst and Alienation in America".
White występował w rozmaitych serialach, telewidzowie pamiętają go z ról w "JAG – wojskowe biuro śledcze", "The West Wing" i "24 godziny". Inne seriale z jego udziałem to: "Alias", "Crossing Jordan", "The Agency", "CSI Miami", "Z archiwum X", "Judging Amy", "Ostry dyżur", "Dotyk anioła", "The Guardian", "The Practice" i "NYPD Blue".
W roku 2001 White napisał scenariusz i wyreżyserował swój pierwszy film, zatytułowany "The Want". Jest także autorem kilku innych scenariuszy i sztuk teatralnych, kilka z nich wystawiono w Los Angeles. Jest jednym z członków założycieli plymouth, eksperymentalnej trupy teatralnej w Hollywood. White rozpoczął karierę aktorską na planie seriali "General Hospital", "Santa Barbara" i "Days of Our Lives".
Aktor urodził się na Sri Lance, ale dorastał w Stanach Zjednoczonych, ukończył uniwersytet stanu Michigan, obecnie mieszka w Los Angeles wraz ze swoją żoną, również aktorką, Nathalie Canessą-White.
Po ukończeniu w 1977 roku London’s Drama Centre, pochodzący z Paryża francuski aktor LAMBERT WILSON (Merowing) wystąpił w filmie Freda Zinnemana, który obsadził go w głównej roli w "Five Days One Summer", w którym grał także Sean Connery. Wilson pracował także wraz z Jodie Foster na planie filmu Claude’a Chabrola "The Blood of Others"; z reżyserem Andre Techinem podczas realizacji "Rendez-Vous" (partnerowała mu wtedy Juliette Binoche); grał w filmie Petera Greenaway’a "Brzuch architekta"; w "El Dorado" Carlosa Saury; w sławnym "Jefferson w Paryżu" Jamesa Ivory’ego; w "Red Kiss" i "Marquise"; "The Leading Man" Johna Duigana; "Same Old Song" Alaina Resnaisa; "Trop(peu) d’amour" Jacquesa Doillona; "The Last September" Deborah Warner i w filmie "Combat d’amour en Songe" Raul Ruiza.
Wilson pięciokrotnie był nominowany do nagrody francuskiej akademii filmowej – Cezara, ostatnio w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w komedii Fabiana Onteniente "Jetset" z 1999 roku. Aktor zakończył niedawno pracę na planie filmu "Timeline" w reżyserii Richarda Donnera, obecnie bierze udział w realizacji nowego filmu Alaina Resnaisa "Pas Sur la Bouche", w którym występuje także Audrey Tatou, a także występuje w serialu "Colette", wyreżyserowanym dla francuskiej telewizji przez Nadine Trintignant.
Wilson gra także w teatrze, zarówno na scenach francuskich, jak i angielskich. Wystąpił w "A Little Night Music", w reżyserii Seana Matthiasa, partnerowała mu wtedy Judi Dech, przedstawienie wystawiał Royal National Theater In Londynie. Grał także w "Ashes to Ashes" Harolda Pintera. Inne przedstawienia, w których brał udział, to "L’Amour de L’Amour", "La Machine Infernale", "La Celestine", "Eurydice" i "Ruy Blas". Wilson wyreżyserował sztukę "Les Caprices de Marianne". Rok temu wyreżyserował przedstawienie "Berenice", pokazywane na festiwalu teatralnym w Awinionie i w Chaillot National Theatre in Paris.
Wilson jest także piosenkarzem, w 1989 nagrał album z płytami z wielkich musicali amerykańskich, zatytułowany "Musicals". W 1966 roku Wilson nagrał kolekcje klasycznych piosenek ze złotego okresu kinematografii francuskiej, którą zatytułował "Demon et Merveilles" (płytę wydała firma Virgin Classics).
Aktor udziela się także jako narrator, pracował pod kierownictwem najsławniejszych dyrygentów na świecie, w tym Rostropowicza, Pretre’a Mazura, Dutoita i Ozawany, brał udział w rejestracji "Le Martyre de Saint" Sebastien Debussy’ego, "Lelio" Berlioza, "L’Histoire du Soledat" Stravinsky’ego i "Manfred" Schumana. Jego inne dokonania na tym polu to – między innymi – występ w "Le Roi David" Homeggera, "Lelio" i "Oedipus Rex" Strawińskiego (płytę wydała wytwórnia Welster-Most EMI).
ANTHONY WONG (Duch) to cieszący się dużym uznaniem australijski aktor sceniczny, telewizyjny i filmowy. Ma w swoim dorobku udział w ponad trzydziestu znanych australijskich i zagranicznych filmach i serialach, w tym "Water Rats", "All Saints", "Stingers", "Embassy", "Spellbinder 2", "Singapore Sling", "Tanamera" i "Dr. Jekyll and Mr. Hyde".
Oprócz zagrania roli Ducha w filmie "Matrix Reaktywacja", Wong ponownie wcielił się w tę postać w grze komputerowej "Enter the Matrix", której fabuła uzupełnia wydarzenia pokazane w filmie.
Wong wystąpił także w filmach "Floating Life", "Lilian’s Story", "Till There Was You", "Seeing Red" i "The Reunion". Grał w przedstawieniu "Sex Diary of an Infidel", wcielił się w Lucentiego w "Poskromieniu złośnicy", ma na swoim koncie występy w tak różnych sztukach, jak "M. Butterfly", "Unidentified Human Remains and the True Nature of Love", "The Emperor Regrets" i "The Swan", zagrał także w licznych innych przedstawieniach. Jego najnowsze wcielenie sceniczne to rola malezyjskiego króla w sztuce "Coup D’Etat", wystawianej przez Melbourne Theatre Company.