"Magic Mike": OBSADA
CHANNING TATUM (Mike Martingano)
Tatum wystąpił ostatnio razem z Jonahem Hillem w przebojowej komedii Phila Lorda i Christophera Millera "21 Jump Street", której był także współproducentem. Scenariusz do filmu napisał Michael Bacall. Od czasu swojej światowej premiery w marcu 2012 roku film zarobił ponad 145 milionów dolarów, a jego twórcy już pracują nad sequelem.
W tym samym roku Tatum podbił serca widzów rolą w melodramacie "I że cię nie opuszczę" (reż. Michael Sucsy) z Rachel McAdams, który opowiada romantyczną historię młodego małżeństwa opartą na prawdziwych wydarzeniach. Film okazał się wielkim sukcesem, zarabiając ponad 175 milionów dolarów na świecie. Aktor wystąpił również w thrillerze szpiegowskim Stevena Soderbergha "Ścigana" z Giną Carano, Ewanem McGregorem, Michaelem Fassbenderem i Michaelem Douglasem.
Kolejny film z udziałem Channinga Tatuma to "Ten Year" (reż. Jamie Linden) z Jenną Dewan, Rosario Dawson, Lynn Collins, Kate Marą, Anną Faris, Brianem Geraghtym, Justinem Longiem i Chrisem Prattem. Film został wyprodukowany przez firmę Tatuma i jego wspólnika Reida Carolina Iron Horse i miał premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto w ubiegłym roku.
Najnowsze projekty z udziałem Tatuma, które wejdą do kin w 2013 roku to "Bitter Pill" (reż. Steven Soderbergh) z Rooney Marą, Jude'em Law i Catheriną Zeta-Jones oraz "G.I Joe 2: Retaliation" (reż. Jon M. Chu) z Bruce'em Willisem i Dwaynem Johnsonem. W postprodukcji są kolejne dwa filmy, w których zagrał - "Pinkville" (reż. Oliver Stone) z Bruce'em Willisem i Woodym Harelsonem i "Foxcatcher" (reż. Bennett Miller) ze Steve'em Carellem.
Dorobek aktorski Tatuma obejmuje ponadto takie tytuły, jak: "Sprawa zamknięta" (reż. Dito Montiel) z Alem Pacino i Katie Holmes, który miał premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2011 roku; "Dziewiąty legion" (reż. Kevin Macdonald) z Jamiem Bellem i Donaldem Sutherlandem, "Wciąż ją kocham" (reż. Lasse Hallström) z Amandą Seyfried, "G.I. Joe: Czas Kobry" (reż. Stephen Sommers)
z Sienną Miller, Marlonem Wayansem i Dennisem Quaidem, "Fighting" (reż. Dito Montiel) z Terrence'em Howardem oraz "Stop - Loss" (reż. Kimberly Pierce).
W 2006 roku Tatum otrzymał nominacje do nagrody Spirit Award oraz do nagrody Gotham za rolę w niezależnym dramacie "Wszyscy twoi święci" (reż. Dito Montiel). Reżyser filmu otrzymał nagrodę za reżyserię, a Tatum wraz z resztą ekipy aktorskiej (Robert Downey Jr., Chazz Palminteri, Rosario Dawson, Diane Wiest, Shia LaBeouf) Nagrodę Specjalną Jury dla najlepszego zespołu aktorskiego na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2006 roku. Scenariusz filmu napisał, na podstawie własnej książki autobiograficznej, reżyser Dito Montiel. Akcja filmu rozgrywa się w 80. latach ubiegłego wieku w Astorii, włoskiej dzielnicy Nowego Jorku i opowiada o burzliwym życiu Montiela od dzieciństwa po wiek dojrzały. Tatum w roli najlepszego przyjaciela Montiela Dito zdobył uznanie krytyków i pochlebne recenzje w najważniejszych pismach, jak np. "Newsday", "Daily Variety", "Rolling Stone", "The Boston Herald" i "The New York Times".
W 2006 roku Tatumm zagrał również w filmie "Ona to on" (reż. Andy Fickman) z Amandą Bynes oraz w wielkim przeboju "Step Up - Taniec zmysłów" (reż. Anne Fletcher), który przyniósł mu sławę.
Channing Tatum urodził się w Alabamie, a wychowywał na Florydzie. Obecnie mieszka w Los Angeles z żoną, aktorką Jenną Dewan.
MATTHEW MCCONAUGHEY (Dallas)
Matthew McConaughey jest jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood. Filmy z jego udziałem trafiają na szczyt box office'u i zarabiają miliony dolarów. Niedawno wystąpił z Jackiem Blackiem w dramacie "Bernie" (reż. Richard Linklater) i komedii kryminalnej "Killer Joe" (reż. William Friedkin). Niebawem będzie można go oglądać w thrillerze "The Paperboy" (reż. Lee Daniels) z Nicole Kidman, dramacie "Mud" (reż. Jeff Nichols) z Reese Witherspoon, który miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz dramacie "Thunder Run" (reż. Simon West) z Gerardem Butlerem.
Wcześniejsze filmy z udziałem McConaugheya to "Prawnik z Lincolna" (reż. Brad Furman), będący adaptacją bestsellerowej powieści Michaela Connelly'ego, "Duchy moich byłych" (reż. Mark Waters) z Michaelem Douglasem i Jennifer Garner, szalona komedia akcji "Jaja w tropikach" (reż. Ben Stiller) oraz "Nie wszystko złoto co się świeci" (reż. Andy Tennant) z Kate Hudson. Zagrał także w komedii własnej produkcji pod tytułem "Surfer" (reż. S.R. Bindler). W filmie można usłyszeć muzykę Mishki, artysty, którego płyty wydaje firma McConaugheya J.K. Livin. W 2007 roku wcielił się w postać trenera piłki nożnej Jacka Lengyela w filmie "Męski sport" (reż. McG).
Za rolę w komedii przygodowej "Sahara" (reż. Breck Eisner) z Penelope Cruz i Steve'em Zahnem otrzymał nagrodę People's Choice. Film stał się wielkim przebojem kinowym 2005 roku i wielkim sukcesem producenckim J.K. Livin Production. Następnie aktor zagrał razem z Alem Pacino w dramacie "Podwójna gra" (reż. D.J. Caruso), a koniec 2005 roku przyniósł mu tytuł jednego z najseksowniejszych mężczyzn świata magazynu People.
Dorobek aktorski Matthew McConaugheya obejmuje ponad to takie filmy, jak "Miłość na zamówienie" (reż. Tom Dey) z Sarah Jessicą Parker, "Jak stracić chłopaka w 10 dni" (reż. Donald Petrie) z Kate Hudson, "Władcy ognia" (reż. Rob Bowman) z Christianem Bale'em, "Trzynaście rozmów o tym samym" (reż. Jill Sprecher), "Ręka Boga" (reż. Bill Paxton) oraz "Powiedz tak" (reż. Adam Shankman) z Jennifer Lopez. Aktor zagrał także w dramacie wojennym "U-571" (reż. Jonathan Mostow), komedii "EDtv" (reż. Ron Howard), dramacie historycznym "Amistad" (reż. Steven Spielberg), filmie s-f "Kontakt" (reż. Robert Zemeckis), dramacie "Czas zabijania" (reż. Joel Schumacher), westernie "Na granicy" (reż. John Sayles), komedii "Anioły na boisku" (reż. William Dear), kryminale "Bracia Newton" (reż. Richard Linklater) oraz horrorze "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Następne pokolenie" (reż. Kim Henkel).
McConaughey wychowywał się w Teksasie i początkowo zamierzał zostać prawnikiem. Rozpoczął studia na University of Texas w Austin. Tuż przed końcowym egzaminem na prawie przeczytał inspirującą książkę "Największy kupiec świata" Og Mandino i zrozumiał, że jego powołaniem jest aktorstwo. Karierę rozpoczął w 1991 roku - występował w filmach studenckich i reklamach, reżyserował filmy krótkometrażowe. W 1993 roku przypadkowe spotkanie w Austin z Donem Philipsem, producentem i szefem castingu, zaowocowało pierwszą poważną rolą McConaugheya. Philips przedstawił go reżyserowi Richardowi Linklaterowi, który powierzył mu rolę Davida Woodersona w dziś już kultowej komedii "Uczniowska balanga". Od tego czasu Matthew MaConaughey zagrał w ponad czterdziestu filmach fabularnych, dał się poznać także jako producent, reżyser i filantrop, ale przez cały ten czas pozostał wierny swoim teksańskim korzeniom i filozofii J.K. Livin.
W 2008 roku McConaughey powołał do życia The Just Keep Livin Foundation (jklivinfoundation.org), której celem jest pomaganie młodym ludziom w przekształcaniu się w dorosłych mężczyzn i kobiety. Fundacja prowadzi programy edukacyjne, które szkolą w zakresie podejmowania decyzji, dbania o zdrowie, właściwego wyboru ścieżki edukacji i aktywnego trybu życia. The Just Keep Livin Foundation nawiązała współpracę z Communities in Schools z zachodniego Los Angeles (największą w USA organizacją non-profit zajmującą się edukacją młodzieży) w zakresie wdrożenia programów fitness i wellness w dwóch miejscowych średnich szkołach. Współdziałanie obu organizacji daje wielu nastolatkom szansę na zdrowy start w życie i obietnicę zdrowej przyszłości.
ALEX PETTYFER (Adam/The Kid)
Pettyfer zagrał główną rolę w thillerze z ubiegłego roku pt. "Jestem numerem cztery" (reż. DJ Caruso), wyprodukowanym przez Michaela Baya i Stevena Spielberga.
Wcześniejsze filmy z jego udziałem to thriller s-f "Wyścig z czasem" (reż. Andrew Niccol) z Justinem Timberlakiem, Amandą Seyfried i Cillianem Murphy, romantyczna opowieść fantasy "Beastly" (reż. Daniel Barnz) oraz komedia "Wild Child. Zbuntowana księżniczka" (reż. Nick Moore) z Emmą Roberts, w którym wcielił się w rolę głównego bohatera Freddiego.
Pettyfer urodził się w Wielkiej Brytanii. Karierę aktorską rozpoczął bardzo wcześnie - w 2005 roku zagrał u boku Stephena Fry'a i Jemmy Redgrave w telewizyjnej adaptacji "Tom Brown's Schooldays" (reż. Dave Moore). Popularność i przełom w karierze przyniosła mu rola w thrillerze akcji "Alex Rider: Misja Stormbreaker" (reż. Geoffrey Sax), którą zdobył mając zaledwie 15 lat i pokonując na castingu setki młodych aktorów. W filmie zagrał razem z Mickeyem Rourkiem i Alicią Silverstone.
JOE MANGANIELLO (Big Dick Richie)
Aktor zdobył popularność i uwielbienie fanów za sprawą roli uczuciowego i lojalnego wilkołaka Alcide'a Herveaux w kultowym serialu telewizji HBO "Czysta krew", czego dowodem może być między innymi fakt, że trafił na listę Najseksowniejszych Mężczyzn Świata magazynu People. Manganiello będzie można podziwiać niebawem w kolejnym, piątym już sezonie serialu "Czysta krew".
Ostatnio aktor zagrał w komedii "Jak urodzić i nie zwariować" (reż. Kirk Jones) z Cameron Diaz, Elizabeth Banks i Jennifer Lopez. Wcześniej wystąpił w roli Flasha Thompsona, przeciwnika Petera Parkera w trzeciej części przygód człowieka-pająka, "Spider-Man 3" (reż. Sam Raimi). Ponad to Manganiello zagrał w filmach "Za linią wroga: Kolumbia" (reż. Tim Matheson) oraz "Irene in Time" (reż. Henry Jaglom).
Od dzieciństwa był zafascynowany sportem. Zaskoczył wszystkich, gdy porzucił dobrze zapowiadającą się karierę lekkoatlety na rzecz aktorstwa. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia w prestiżowej Carnegie Mellon University School of Drama i zdobył tytuł magistra na wydziale aktorskim.
Niedawno wystąpił gościnnie w popularnym serialu komediowym CBS "Dwóch i pół" oraz w serialu USA Network "Białe kołnierzyki", gdzie zagrał u boku kolegi ze studiów i partnera z filmu "Magic Mike" - Matta Bomera.
Zanim dołączył do obsady serialu "Czysta krew", Manganiello miał już na koncie udział w wielu produkcjach telewizyjnych. Zaprezentował swój komediowy talent w nominowanym do nagrody Emmy serialu "Jak poznałem waszą matkę"; zagrał też w trzech sezonach serialu "Pogoda na miłość".
MATT BOMER (Ken)
Matt Bomer ostatnio wcielił się w postać Neala Caffreya w uwielbianym przez widzów i wysoko ocenianym przez krytyków serialu "Białe kołnierzyki". Kreacja Bomera została wyróżniona nagrodą Movieline's Breakthrough dla najlepszego aktora telewizyjnego w 2010 roku.
Aktor zdobył tytuł magistra sztuk pięknych na Carnegie Mellon University w Pittsburghu. Po studiach przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie występował w teatrze, między innymi w spektaklach "Spring Awakening" Michaela Mayera i "Grey Gardens" Michaela Griefa. Zagrał również Ernesta Hemingwaya w sztuce "Villa America" na festiwalu Williamstown Theater.
Jego dorobek telewizyjny obejmuje następujące produkcje: główna rola w serialu telewizji ABC "Podróżnik" wyprodukowanym przez Dana Jinksa i laureata Oscara Bruce'a Cohena, gościnne występy w serialu "Chuck" telewizji NBC i rola Luca w serialu "Prawdziwe powołanie" telewizji FOX. Bomer wystąpił ostatnio w przebojowym serialu "Glee", w którym wcielił się w rolę Coopera Andersona, brata postaci granej przez Darrena Crissa i razem z nim brawurowo zaśpiewał przebój "Somebody That I Used to Know" zespołu Gotye.
Wcześniej aktor zagrał w filmach "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek" (reż. Jonathan Liebesman) z Jordaną Brewster, "Plan lotu" (reż. Robert Schwentke) z Jodie Foster i Seanem Beanem oraz "Wyścig z czasem" (reż. Andrew Niccol) z Justinem Timberlakiem, Cillianem Murphy i Amandą Seyfried. Niedawno Bomer dołączył do Julii Roberts, Marka Ruffalo, Jima Parsonsa i Aleca Baldwina w obsadzie dramatu "Normal Heart" (reż. Ryan Murphy) na podstawie nagrodzonej Tony sztuki pod tym samym tytułem.
OLIVIA MUNN (Joanna)
Aktorkę można było niedawno zobaczyć w nagrodzonym Emmy show telewizji Comedy Central "The Daily Show With Jon Stewart".
Na czerwiec tego roku jest zaplanowana premiera długo oczekiwanego serialu HBO "The Newsroom" z jej udziałem. Serial wyprodukowany przez Scotta Rudina na podstawie scenariusza laureata Oscara Aarona Sorkina przedstawia fikcyjną historię kablowej sieci informacyjnej, której głównym bohaterem jest prezenter Will McCallister (w tej roli Jeff Daniels). Olivia Munn zagrała redaktorkę informacji finansowych.
Aktorka wystąpiła także w niezależnym filmie "The Babymakers" (reż. Jay Chandrasekhar) z Paulem Schneiderem, który zostanie pokazany premierowo na Festiwalu Filmowym South by Southwest jeszcze w tym roku. Wcześniej można było ją podziwiać w komedii "Jak ona to robi" (reż. Douglas McGrath) z Sarah Jessicą Parker, Piersem Brosnanem i Gregiem Kinnearem oraz w serialu NBC "Sparowani".
Munn stała się znana dzięki show stacji G4 "Attack of the Show", który prowadziła. Jej debiutancka powieść "Suck It, Wonder Woman!: The Misadventures of a Hollywood Geek" trafiła na listę bestsellerów "New York Times" i "Los Angeles Times".
Dorobek telewizyjny aktorki obejmuje ponad to takie produkcje, jak przebój telewizji ABC - serial familijny "Greek", serial komediowy "Przypadek zgodny z planem" oraz serial telewizji NBC "Chuck" o fajtłapowatym informatyku-agencie.
CODY HORN (Brooke)
Cody Horn dołączyła niedawno do obsady filmu "End of Watch" (reż. David Ayer), w którym zagra u boku Anny Kendrick, nominowanego do Oscara Jake'a Gyllenhaala i laureatki nagrody Emmy Ameriki Ferrery. Film opowiada o przyjaźni dwóch policjantów, a jego światowa premiera jest zaplanowana na wrzesień 2012 roku.
Aktorka zadebiutowała w 2010 roku w thrillerze Joela Schumachera "Twelve", w którym zagrali Chace Crawford, Emma Roberts, Zoe Kravitz i rapper 50 Cent. Następnie zagrała w komedii romantycznej dla młodej publiczności "Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak" (reż. Rob Reiner).
Przed rozpoczęciem kariery kinowej Cody Horn grała w serialu telewizyjnym "Wołanie o pomoc", w którym wcieliła się w postać Emily. Ponad to wystąpiła gościnnie w wielkim hicie telewizji NBC "Biuro" ze Stevem Carellem oraz serialu "Białe kołnierzyki". Pracowała także jako modelka - wystąpiła w kampaniach reklamowych Ralpha Laurena, The Polo Jeans Company, Izod, Ruehl, Roxy i Catherine Malandrino.
Poza aktorstwem Cody Horn jest aktywistką zaangażowaną w działalność charytatywną i pro-ekologiczną. Zasiada w Radzie Dyrektorów Global Green, amerykańskiej filii Green Cross International - międzynarodowej ekologicznej organizacji non-profit, której misją jest pomoc w zapewnieniu sprawiedliwej, zrównoważonej i bezpiecznej przyszłości dla wszystkich. Aktorka jest także członkinią organizacji Young Hollywood Board of the Environmental Media Association skupiającej osoby, które wierzą, że przemysł rozrywkowy może wpłynąć na podniesienie świadomości ekologicznej ludzi. W 2005 roku aktorka została uhonorowana The Futures - nagrodą tejże organizacji.
Cody Horn jest absolwentką Gallatin School na Uniwersytecie Nowojorskim, gdzie zdobyła tytuł magistra filozofii. Obecnie dzieli swój czas między Nowym Jorkiem a Los Angeles.