"Ławeczka": OBSADA
Jolanta Fraszyńska (Kasia)
Urodziła się w 1968 roku w Katowicach. Aktorka filmowa i teatralna.
W 1990 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Występowała na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu pod kuratelą artystyczną Jerzego Jarockiego. W roku 1997 Jolanta Fraszyńska otrzymała nagrodę publiczności oraz nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu KTO w Warszawie. Aktorka ma na swoim koncie 25 ról w Teatrze Telewizji. Zaraz po szkole zagrała dwie główne role w filmach fabularnych - w „Białym Małżeństwie” i „Porze na Czarownice”.
Mogliśmy ją oglądać w serialach: „Boża podszewka” (1997) i „Żegnaj Rockefeller” (serial i film kinowy), „Łowca-ostatnie starcie”, „Pora na czarownice”, „Prowokator”, „Ekstradycja 3” (1998), a także w filmach „Kilerów 2-óch” (1999) i „Zróbmy sobie wnuka” (2003). Na co dzień występuje w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od 1999 roku gra w serialu „Na dobre i na złe”.
Artur Żmijewski (Piotr)
Urodził się w 1966 roku w Radzyminie. Zadebiutował epizodami w filmach „Dzień czwarty” (1984) i „Złota Mahmudia” (1986). Jeszcze w trakcie studiów w szkole teatralnej zagrał w „Stanie posiadania” Krzysztofa Zanussiego (1989) u boku Krystyny Jandy i Mai Komorowskiej. Za rolę tę otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym w Viareggio. Tego samego roku wcielił się w postać Gustawa/Konrada w obrazie Tadeusza Konwickiego „Lawa. Opowieść o ‘Dziadach’ Adama Mickiewicza”. Także ta rola została dobrze przyjęta, czego potwierdzeniem jest przyznanie aktorowi nagrody Przewodniczącego Komitetu Kinematografii.
Po ukończeniu studiów na warszawskiej PWST (w 1990 r.) związał się z teatrami Ateneum, Współczesnym oraz Narodowym. Występił w kolejnych filmach: „Panny i wdowy” (1991, reż. Janusz Zaorski) oraz „Za co?” (1995, reż. Jerzy Kawalerowicz). Pierwsze role kreują wizerunek Żmijewskiego jako amanta i romantycznego inteligenta. Zmianę wizerunku przynosi rola młodego przestępcy w filmie Wojciecha Wójcika „Trzy dni bez wyroku” (1991) oraz handlarza bronią w filmie Władysława Pasikowskiego „Psy 2. Ostatnia krew” (1994). Artur Żmijewski wystąpił jeszcze w takich filmach fabularnych, jak: „Słodko gorzki” (1996, reż. Władysław Pasikowski), „Gniew” (1997, reż. Marcin Ziębiński) „Złoto dezerterów” (1998), „Demony wojny według Goi” (1998), „Amok” (1998), „Ostatnia misja” (1999, reż. Wojciech Wójcik), „Pierwszy milion” (2000, reż. Waldemar Dziki) oraz „W pustyni i w puszczy” (2001, reż. Gavin Hood), „Nigdy w Życiu” (2004, Ryszard Zatorski). Aktor ma na swoim koncie występy w spektaklach operowych: „Krakowiacy i górale” i „Królewna Śnieżka”. Największą popularność przyniosła Żmijewskiemu rola chirurga Kuby Burskiego w serialu telewizyjnym „Na dobre i na złe”.