"Kochanie, poznaj moich kumpli": OBSADA
XAVIER SAMUEL (David, pan młody)
Dzięki doskonałym kreacjom filmowym przystojny Australijczyk Xavier Samuel w ostatnich latach zwraca na siebie coraz większą uwagę na arenie międzynarodowej i bez wątpienia wyrasta na jednego z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych młodych aktorów swojego pokolenia.
Ostatnio mogliśmy go oglądać w trzeciej części Sagi "Zmierzch: Zaćmienie", w której zagrał Rileya, świeżo upieczonego wampira. W tym roku pojawi się też na ekranach w towarzystwie Rhysa Ifansa i Vanessy Redgrave w filmie "Anonimus" Rolanda Emmericha. Xavier wystąpił także w filmie "Road Train", thrillerze o siłach nadprzyrodzonych, który wyreżyserował Dean Francis. Ostatnio zaś ukończył pracę na planie australijskiego thrillera "Bait" o tsunami, w wyniku którego grupka osób zostaje uwięziona w supermarkecie wraz ze stadem żarłaczy tygrysich.
Inne filmy z jego udziałem to thriller "The Loved Ones", w reżyserii Seana Byrne, który miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Melbourne w lipcu 2009 roku, a następnie na MFF w Toronto, gdzie zdobył nagrodę publiczności 'Midnight Madness'. Kolejny film z jego udziałem to "September" u boku Mii Wasikowskiej, który miał premierę na MFF w Melbourne, zdobywając entuzjastyczne recenzje krytyki, wyselekcjonowany na pokazy festiwalowe zarówno w Berlinie, jak i Toronto. Aktor wystąpił też w dramacie o dojrzewaniu pt. "Newcastle", rozgrywającym się w środowisku surferów, który zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tribeca.
Niebawem Xavier rozpocznie zdjęcia do filmu "Drift". Rozgrywający się w latach siedemdziesiątych obraz, opowiada historię braci Fisher, rozpoczynających życie w odludnym nadmorskim miasteczku, którzy rewolucjonizują przemysł związany z surfingiem. W filmie, który będzie realizowany w Perth zagra też Sam Worthington.
Xavier ukończył szkołę filmową Flinders University Drama Centre w Adelajdzie w 2005 roku.
KRIS MARSHALL (Tom, najgorszy drużba w historii)
Mogący poszczycić się wieloma rolami filmowymi Kris Marshall jest jednym z wiodących brytyjskich aktorów.
Na planie filmu Kochanie, poznaj moich kumpli Marshall spotkał się ponownie z reżyserem Stephanem Elliottem, który w 2008 roku obsadził go w roli dyskretnego kamerdynera Furbera w "Wojnie domowej", dekadenckiej adaptacji sztuki Noela Cowarda. W roku 2007 Kris zagrał Troya, domorosłego chemika w komedii "Zgon na pogrzebie", do której scenariusz napisał Dean Craig.
Wśród innych ról filmowych Krisa warto wspomnieć o roli najbardziej uroczego podrywacza Colina w przebojowej komedii "To właśnie miłość" oraz Gracjano w "Kupcu weneckim", tytułowej roli w "Mexicano", kreacji szeregowego Starinski'ego w "Dolinie cieni" oraz dramacie wojennym "Cena honoru", gdzie wystąpił u boku Heatha Ledgera i Kate Hudson.
Jego najnowszy projekt filmowy nosi tytuł "Oka! Amerikee", a Marshall wciela się w nim w rolę amerykańskiego muzykologa, specjalizującego się w muzyce etnicznej, który jedzie do Afryki Środkowej, żeby zamieszkać z Pigmejami Bayaka. Aktor ma także w planach udział w komedii romantycznej "Meant To Be".
Na małym ekranie Kris Marshall jest doskonale znany z roli nierozgarniętego Nicka Harpera w serialu telewizji BBC 'Moja rodzinka'.
KEVIN BISHOP (Graham, drużba neurotyk)
Kevin Bishop jest jednym z najwyżej cenionych brytyjskich aktorów i komików. Rozpoczynając karierę teatralną w wieku dziesięciu lat, Kevin został obsadzony jako Kurt w "Dźwiękach muzyki" na deskach renomowanego londyńskiego Sadlers Wells Theatre, po czym zdobył rolę w musicalu "Nine" w Royal Festival Hall u boku Jonathana Price'a. W roku 1992 powierzono mu rolę zawadiackiego Sama Spaldinga w przebojowym serialu dla młodzieży "Grange Hill". Po dwóch sezonach Kevin odszedł z serialu i przyjął rolę w filmie Jima Hensona "Muppety na Wyspie Skarbów" u boku Tima Curry.
Mając już w portfolio kreacje w serialach "Na sygnale", "Pie in the Sky" oraz "Milczący świadek", w roku 2000 Kevin został obsadzony przez francuskiego reżysera Cedrica Klapischa w uznanym przez krytykę filmie "Smak życia". Ta bezpretensjonalna komedia (w której zagrali też Romain Duris i Audrey Tautou) stała się przebojem kinowym, torując drogę do kontynuacji czyli "Smaku życia 2". Obydwa filmy pobiły we Francji rekordy oglądalności.
Jednym z największych wyzwań aktorskich w karierze Kevina była rola młodego Amerykanina, który dostaje obsesji na punkcie znanego pianisty Richarda Kenningtona (Paul Rhys), w uznanym przez krytykę filmie Ventury Ponsa "Pokarm miłości".
Po powrocie do Wielkiej Brytanii w 2001 roku Kevin szybko otrzymał rolę Głupiego Briana w niezwykle popularnej komedii BBC "Moja rodzinka" (w którym gra także Kris Marshall). Niedługo potem dołączył do doborowej obsady serialu "Pary nie do pary" dla Channel 4, a następnie przyjął rolę w komediodramacie "The Last Chancers". Powrócił też na deski teatru, wcielając się w postać Dudleya Moore'a w cenionym przez krytykę spektaklu "Come Again" na londyńskim West Endzie. Jednak nadal pozostał wierny komedii jako scenarzysta.
W 2006 roku Kevin napisał serię skeczy komediowych Dog Face dla kanału E4, pracując jednocześnie nad przebojem komediowym, wyśmiewającym celebrytów, "Star Stories", za który otrzymał nominacje do nagrody The British Comedy Awards (w kategorii Best Newcomer), The Royal Television Society Awards w roku 2006 (w kategorii Dla Najlepszego Aktora) oraz The Comedy Awards w 2007 (w kategorii Dla Najlepszego Aktora). "Star Stories" zdobyły też nagrodę Comedy Awards w 2006 (w kategorii Dla Najlepszej Nowej Komedii), obecnie realizowany jest trzeci sezon. W roku 2008 Kevin dostał własny program w brytyjskiej stacji Channel 4 - zatytułowany "The Kevin Bishop Show".
TIM DRAXL (Luke, drużba z nadchodzącą depresją)
Jeden z czołowych australijskich aktorów, grający w filmach kinowych, telewizyjnych, teatrze oraz musicalach, Tim jest także zdobywcą wielu nagród, nominacji i wyrazów uznania.
Wystąpił w takich filmach fabularnych jak "Undocumented", "Red Canyon", "In My Sleep", "Ivory" u boku Martina Landau, "Right Here Right Now" w reżyserii Matthew Newtona, "Travelling Light", "Płynąc pod prąd" z Geoffrey'em Rushem i Judy Davis oraz "Niecne uczynki" z Toni Collette i Samem Worthingtonem.
Na małym ekranie wystąpił w australijskim dramacie stacji SHOWTIME "W pętli życia", "Supernova" dla BBC, "Headland" dla Seven Network, pilocie stacji CBS "Day One" oraz "The Shark Net" dla ABC TV Australia - za rolę w którym otrzymał nominację TV Week Logie Award w kategorii Most Outstanding Actor in a Drama Series (Najlepszy aktor w serialu dramatycznym) w roku 2004. Ostatnio można go było oglądać w serialu dramatycznym "Screentime Crownies", realizowanym dla telewizji ABC, zaś w roku 2012 pojawił się w nowym serialu ABC, "Zagadki kryminalne panny Fisher", opartym na książkach australijskiej pisarki Kerry Greenwood.
Na deskach teatralnych Tim wystąpił w sztuce 'Nailed' w Griffin Theatre Company oraz 'Śnie nocy letniej' z trupą Company B.
Był też nominowany do nagrody MO Award w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy w Musicalu za udział w 'Dźwiękach muzyki'. W roku 2005 otrzymał Sydney Theatre Award for Best Cabaret Production, za udział w 'Back For Seconds'. W roku 2006, Tim otrzymał nominację ASTRA za Most Outstanding Performance by an Actor (Najlepsza Kreacja Aktorska) za rolę w 'Supernova'. Wydał dwa albumy solowe, 'Ordinary Miracle's oraz 'Insongniac' z Sony Music Australia.
Jest najmłodszym w historii zdobywcą nagrody Manhattan Association of Cabaret & Clubs MAC Award (w wieku 17 lat). Wyprzedane bilety na cały sezon kabaretu Tima, zatytułowanego 'Under the Influence' doprowadziły do wydania jego trzeciego albumu 'Tim Draxl Live at The Supper Club', a potem kolejnego show kabaretowego 'Still Under the Influence'. Jest on także twórcą spektaklu muzycznego 'Freeway: The Chet Baker Journey', z którym wybiera się w tournée po Australii.
LAURA BRENT (Mia, panna młoda)
Laura Brent, która w 2007 roku ukończyła szkołę aktorską NIDA jest jedną z najbardziej obiecujących młodych gwiazd w Australii.
Aktorka wcieliła się między innymi w postać Liliandil w "Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu" Michaela Apteda. Zagrała też w "Burning Man" w reżyserii Jonathana Teplitzky'ego. Laura ukończyła zdjęcia do komedii romantycznej "Not Suitable For Children" u boku Ryana Kwantena.
W telewizji zagrała w serialu "Miecz prawdy" realizowanym przez wytwórnię Walt Disney/ABC, oraz nagrodzonym miniserialu HBO "Pacyfik", serialu komediowym "Rescue Special Ops" dla the Nine Network, "Chandon Pictures" oraz "Wild Boys".
Nieobce są jej też deski teatru, jako że podróżowała ze spektaklem 'Amadeus' po stanie Victoria, zjeździła też Australię wcielając się w rolę Ofelli w 'Hamlecie', wystąpiła ponadto w 'Świętoszku" w Malthouse Theatre w Melbourne oraz 'The Distance from Here' na deskach The Stables Theatre w Sydney.
OLIVIA NEWTON-JOHN (Barbara, matka panny młodej)
Brytyjska piosenkarka i aktorka, wychowana w Australii. Jej piosenki okupowały listy przebojów w latach 70. i 80. Swoją popularność ugruntowała rolą w musicalu "Grease" u boku Johna Travolty.
W 1961 roku zadebiutowała w sztuce "Green Pastures". Rok później z trzema koleżankami założyła zespół Sol Four. Gdy miała szesnaście lat, wygrała konkurs talentów piosenką "Everything's Coming Up Roses", jednocześnie interesowała się aktorstwem. W 1966 roku zadebiutowała na ekranie w australijskim filmie "Funny Things Happen Down Under".
W tym samym roku wypuściła swój pierwszy singiel, zatytułowany "Till You'll Say You'll Be Mine/For Ever". Już cztery lata później wyruszyła w trasę z Cliffem Richardem. Zaśpiewała także wówczas z brytyjską grupą Toomorrow, po czym zagrała w filmie pod tym samym tytułem. W 1972 roku pojawiła się w trzynastu odcinkach serialu BBC z udziałem Richarda. U boku piosenkarza zagrała w swoim pierwszym filmie telewizyjnym - "The Case". W 1974 roku reprezentowała Wielką Brytanię na konkursie Eurowizji.
W połowie lat 70. przeprowadziła się do Los Angeles. W 1978 roku wystąpiła w swoim pierwszym amerykańskim filmie i od razu odniosła ogromny sukces. Musical "Grease", w którym z Johnem Travoltą stworzyła niezapomnianą parę zakochanych, stał się jej znakiem rozpoznawczym. Olivia otrzymała za swoją kreację nominację do Złotego Globu. Poza tym, wykonała dla filmu najbardziej znane ze swoich piosenek, w tym "Hopelessly Devoted To You" i "You're the One That I Want". Swój największy hit nagrała jednak w 1981 roku. "Physical" przez dziesięć tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu.
ONJ wydała ponad 30 albumów i była czterokrotnie uhonorowana nagrodą Grammy.