"Joanna": OBSADA
URSZULA GRABOWSKA
Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST, którą ukończyła w 2000 roku. Od tego samego roku związana jest z Teatrem Bagatela z Krakowa, w którym zadebiutowała, będąc jeszcze studentką. Wystąpiła w spektaklu Barbary Sass "Miesiąc na wsi" odgrywając rolę Wiery Aleksandrowny. Oprócz tego zagrała m.in. Maszę w "Trzech siostrach" w reż. A. Domalika, Elein w "Absolwencie" w reż. P. Łazarkiewicza, Stellę w "Tramwaju zwanym pożądaniem" w reż. M. Meszaros, Ariel w "Seksie nocy letniej" w reż. A. Majczaka, Desdemonę w "Othellu" w reż. M. Sobocińskiego, Marię w "Woyzecku" w reż. A Domalika. Współpracuje także z Teatrem Stu w Krakowie, gdzie zagrała Ofelię w "Hamlecie" i Lizawietę w "Biesach". Oba spektakle w reż. K. Jasińskiego. Jej debiutem filmowym było "Przedwiośnie" w reżyserii Filipa Bajona (rola Karoliny Szarłatowiczówny). W 2003 roku wzięła udział w polsko-włoskim telewizyjnym przedsięwzięciu pt. "Marcinelle", rekonstruującym jeden z największych wypadków górniczych w belgijskiej Kopalni Marcinelle w Charleroi w 1956 roku. Szerszej widowni stała się znana dzięki rolom: Agaty w "Glinie" oraz Sylwii Stern w serialu "Tylko miłość", a także Iwony w filmie "Świadek koronny" i Marleny w "Miłości na wybiegu". Można ją też było zobaczyć w kilku odcinkach "Magdy M.", w "Pensjonacie pod Różą" oraz w "Na dobre i na złe".
SARA KNOTHE
Sara Knothe urodziła się w 2003 roku w Warszawie. W filmie zadebiutowała w 2007 roku epizodem w serialu TV "Regina" z Kingą Preis, Dominiką Ostałowską i Olgierdem Łukaszewiczem. Wystąpiła w wielu reklamach; w 2008 roku: "Majonez Winiary", Danonki: "Ciasto". Brała też udział w licznych reklamach radiowych.
JOACHIM PAUL ASSBÖCK
Urodził się w Kolonii w 1965 roku. Ukończył słynny Max Reinhardt Seminar w Wiedniu. Po raz pierwszy wystąpił w "Liście Schindlera" Stevena Spielberga. Od 1992 roku wziął udział w ponad 60 filmach, pracując dla niemieckiego kina i telewizji; ma doświadczenia z kinem amerykańskim, angielskim, rosyjskim i polskim. Pracował z Romanem Polańskim, Andrzejem Wajdą, Agnieszką Holland, Peterem Hyamsem, Alexandrem Efremovem, Muradem Ibragimbekovem, Rolandem Emmerichem i wieloma innymi. Można go oglądać na scenie Théâtre des Capucins w Luksemburgu. Wspólnie z rodziną mieszka w Berlinie.
STANISŁAWA CELIŃSKA
Zadebiutowała w teatrze w 1968 roku. Rok później ukończyła PWST w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Występowała w teatrach warszawskich (Współczesnym (1969-1974, 1981-1983), Nowym (1983-1988), Dramatycznym (1989-1990) Studio (od 1995) i Kwadrat), a także Teatrze Nowym w Poznaniu (1990-1991). Brała udział w programach muzycznych i spektaklach STS-u. Obecnie pracuje na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie oraz Nowego Teatru w Warszawie. Jest laureatką prestiżowych nagród (m.in. w 1995 "Prometeusza" za twórczość estradową). W 1986 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. Wystąpiła między innymi w takich filmach, jak "Panny z wilka", "Cwał", czy "Spis cudzołożnic".
KINGA PREIS
W 1996 roku ukończyła wrocławską PWST. Jest aktorką Teatru Polskiego we Wrocławiu. Za swe teatralne wystąpienia zyskała wiele nagród. W 2001 roku czytelnicy miesięcznika Film przyznali jej Złotą Kaczkę dla najlepszej aktorki roku. Za role w "Poniedziałku" i w "Ciszy" przyznano jej nagrody na FPFF w Gdyni. W 2006, została laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przeznaczonej dla "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością". Zagrała między innymi w takich filmach, jak "Ogród Luizy", "Cztery noce z Anną", czy "Dom zły".