Reklama

"Jak wykończyć panią T.?": PANI EVE TINGLE

Do tej roli Kevin Williamson wybrał wybitną brytyjską aktorkę filmową, teatralną i telewizyjną Helen Mirren. Na polskich ekranach podziwialiśmy jej nominowaną do Oscara kreację w kostiumowym dramacie "Szaleństwa króla Jerzego", natomiast TVP wyemitowała niedawno dramat Pete'a O'Connora "Cal", który przyniósł artystce nagrodę na festiwalu w Cannes. „Sądzę, że Helen Mirren jest jedną z największych żyjących aktorek” -powiedział scenarzysta i reżyser ‘Jak wykończyć panią T.?’, Kevin Williamson. Już to, że zechciała zagrać panią Tingle było wspaniałe. Podniosła tę rolę na wyższy poziom”.

Reklama


Współczesna szkolna "wiedźma" to zupełnie nowe aktorskie wcielenie w karierze Helen Mirren. „’Jak wykończyć panią T.?’ nie należy do filmów, w jakich zazwyczaj bywam obsadzana, dlatego ze strachem przyjęłam wiadomość, że Kevin widzi mnie jako panią Tingle” - wyznała aktorka.

Zauroczona scenariuszem "Jak wykończyć panią T.?", który łączył w sobie grozę, humor i psychologiczne prawdopodobieństwo postaci, Mirren spostrzegła, że jest to opowieść o jednym z najważniejszych doznań, jakie towarzyszą ludziom w wieku młodzieńczym podczas przekraczania progu dorosłości. Tym doznaniem jest stawianie czoła przyszłości i lęk przed nią. „Moim zdaniem” - mówi aktorka – ‘Jak wykończyć panią T.?’mówi o znamiennym dla nastolatków stosunku do ich przyszłości: o ambitnych planach, obawie przed utratą poczucia bezpieczeństwa, niepokoju. Kiedy jest się w wieku Leigh Ann, Luke'a i Jo Lynn, banie się o przyszłość jest największą siłą napędową. Nie wiesz, co może ci się przydarzyć i to jest przerażające. Sądzę, że dorośli zapominają, jak bardzo okalecza to uczucie”.

Pani Tingle wszakże nie zapomniała. Wręcz przeciwnie: wykorzystuje odczuwany przez swoich uczniów lęk o przyszłość dla zdobycia nad nimi przewagi.

Michael McKean, który kreuje w filmie postać pana Pottera, dyrektora Grandsboro High, tak charakteryzuje Eve Tingle: "Ona jest absolutnym tyranem, jedną z tych kobiet, która uważa się za bardziej inteligentną od innych osób. Lubuje się w zastraszaniu otoczenia. Mogłaby zabić człowieka tym, co mówi. Jest zmorą Pottera... i wszystkich pozostałych bohaterów”.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Jak wykończyć panią T.?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy