Reklama

Reklama

"Ixjana": CHARAKTERYSTYKA POSTACI

MAREK (Sambor Czarnota)

Pisarz, którego literacki debiut okazuje się bestsellerem. Za sukces Marek płaci jednak bardzo wysoką cenę. Utrata kobiety - marzenia (Marleny) i stratą przyjaciela, którego traktuje jak brata (Artura). Wrażliwy romantyk, zostaje wciągnięty w labirynt mistyfikacji, manipulacji i ciąg uzależnień. Traci kontrolę na swoim życiem. W otępieniu skrywa emocje - jego twarz staje się maską bez wyrazu. Błądząc, szuka odpowiedzi na pytanie - co jest prawdą. Trafia na samo dno piekła. Przez chwilę nawet mu się tam bardzo podoba. Kiedy środki odurzające przestają działać, po omacku, próbuje wydostać się z piekła. Doświadcza sacrum i profanum.

Reklama

MARLENA/Wróżka IXJANA (Magdalena Boczarska)

Intryguje mężczyzn tajemnicą, jaką w sobie nosi. Na pozór zwyczajna dziewczyna, która rozkochała w sobie Artura i Marka. Amatorka magii, ziół, hipnozy. Pod płaszczem uzdrowicielskich mocy, kryje się jednak córka diabła. Pani życia i śmierci, która miesza w kotle uczuć i emocji bohaterów. W chwilach trzeźwości umysłu, odarta ze złudzeń kobieta tragiczna. Jest postacią pełną tajemnic, które odkryjemy oglądając film.

ARTUR (Borys Szyc)

Przyjaciel Marka, którego ten traktuje jak brata. Jednak ich przyjaźń zostaje zdradzona. Artur poderwał dziewczynę, za którą Marek szalał, ale nigdy nie miał śmiałości poznać. Mroczny. Tragiczny. Cyniczny. Oślepiony miłością do Marleny, stawia na szali przyjaźń z Markiem. Wybiera toksyczną, szatańską namiętność, która wpędza go w rozpacz, nałóg i bezdomność. Jest przekonany, że Marlena rzuciła na niego zły urok. Przygotowuje coś czym zaszokuje Marka...

AMANDA (Anna Dereszowska)

Kobieta u boku Hellera. Kusi, uwodzi, pragnie... Marka. Jest jego przewodniczką po ogrodzie rozkoszy. Upaja go seksem i środkami odurzającymi. Pewna swojej seksualności. Nie sposób się jej oprzeć.

HELLER (Jan Frycz)

Ekscentryczny milioner. Król wydawców. Nonszalancki. Egzaltowany. Monarszy. Ma zmysł do robienia interesów. Wydawca debiutu literackiego Marka. Mecenas poetów, uczonych i filozofów, których chętnie gości w swojej rezydencji. Gospodarz "wrót piekieł" - balu maskowego, w którym rozgrywa się erotyczna uczta i preludium tragicznych zdarzeń.

RAJTER/KOSMATEUS (Łukasz Simlat)

W podwójnej roli: Rajtera, którego Marek poznaje poszukując Ixjany. Rajter to pijak, gwałciciel i pedofil w jednym. W świecie alternatywnym(książka Marka) przybiera postać samego diabła Kosmateusa. Wspaniale zagrane obie role, widać prawdziwy majstersztyk wykreowanych postaci.

ULA (Ewa Hornich)

Sąsiadka Marka. A tak naprawdę fałszywa dozorczyni, która od początku ma konkretne zadanie do wykonania. Staje się pionkiem w grze. Świadomie wystawia Marka na śmiertelne niebezpieczeństwo.

VIGO (Mariusz Drężek)

Lokalny złodziejaszek i kombinator, nie stroni także od narkotyków. Ma pewne interesy z Arturem i jest podejrzanie ciekawski w stosunku do Marka. Z kontaktu z Vigo nic dobrego na pewno nie wyniknie.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Ixjana

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy