Reklama

"Incredible Hulk": KOMIKS "HULK" I JEGO ADAPTACJE

Stworzony przez Stana Lee i Jacka Kirby, a debiutujący na łamach komiksu Marvel w maju 1962 roku, Hulk osiągnął status jednego z najbardziej popularnych bohaterów ostatniego stulecia.

Do roku 1968, postać Hulka stała się popularna wśród czytelników na całym świecie. Stał się bohaterem komiksu "Tales to Astonish", który następnie zmienił tytuł na "The Incredible Hulk". Seria osiągnęła 474 numery, a jej publikacja zakończyła się w 1999 roku. Wtedy to zapoczątkowano nową serię zatytułowaną "The Hulk".

W 2003 roku, nagrodzony Oskarem, reżyser Ang Lee pokazał widzom Hulka w obrazie zrealizowanym dla Universal Pictures. HULK opowiadał historię bestii, która okazała się być zarówno bohaterem jak i potworem o niszczycielskiej mocy. Film miał rekordowe otwarcie na amerykańskim rynku - 62 mln USD - trzecie po przebojach "Spider-Man" i "Iron Man".

Reklama

Kiedy Universal i Marvel zdecydowały się na realizację kolejnego rozdziału, ich wybór padł na francuskiego reżysera Louisa Leterrier znanego z szybkiej pracy kamerą i pasji do serialu telewizyjnego, którym zachwycał się jako dziecko.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Incredible Hulk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy