"Gorący towar": O TWÓRCACH
PAUL FEIG (reżyseria/produkcja wykonawcza) to reżyser, scenarzysta i pisarz. Jego najnowszym filmem są "Druhny" z Kristen Wiig, Mayą Rudolph i Jonem Hammem - komedia stała się międzynarodowym hitem i zarobiła prawie trzysta milionów dolarów, nagrodzono ją też Oscarami za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową i scenariusz.
Feig ma na swoim koncie trzy nominacje do nagrody Emmy i statuetkę DGA Award - jest współtwórcą kultowego serialu "Luzaki i kujony" oraz reżyserem serialu "Biuro".
W "Luzakach i kujonach" zadebiutowali Seth Rogen, James Franco oraz Jason Segel. Serial trafił na listę stu najlepszych produkcji telewizyjnych wszech czasów.
Feig wyreżyserował takie filmy jak "Odnaleźć przeznaczenie" na podstawie książki duńskiej pisarki Anne Holm, "Waga cięzka", "Obywatele prezydenci" czy "Kasa albo życie".
Stawał za kamerą takich seriali jak "Bogaci bankruci", "Biuro", "Siostra Jackie", "Trawka" czy "Mad Men".
Zaczynał jako komik. Można było go oglądać w takich serialach jak "Brudny taniec", "The Louie Show" czy "Sabrina nastoletnia czarownica".
Napisał kilka książek - m.in "Kick Me - Adventures in Adolescence" oraz "Superstud, Or How I Became a 24 Year Old Virgin". Obie pozycje trafił na listę bestsellerów New York Timesa. Jest też autorem dwóch powieści science-fiction dla młodzieży oraz zbioru opowiadań.
Ukończył University of Southern California Film School. Po studiach pracował dla producenta Michaela Phillipsa, czytał dla niego scenariusza. Wziął też udział w programie "$25,000 Pyramid", gdzie wygrał 29 tysięcy dolarów. "Zawsze podnosiłem sobie poprzeczkę." - śmieje się twórca.
WYBRANA FILMOGRAFIA (JAKO REŻYSER)
2011: "Druhny" ("Bridesmaids")
2006: "Odlotowe dzieciaki" ("Unaccompanied Minors")
2003: "Odnaleźć przeznaczenie" ("A Am David")
KATIE DIPPOLD (scenariusz) była współproducentką serialu "Parks and Recreations", do którego pisała też scenariusze. Zaczynała od pisania i występowania w grupie komediowej The Upright Citizens Brigade. Potem pracowała przy programie telewizyjnym "MADTV".
"Gorący towar" to jej debiut w roli autorki scenariusza do filmu pełnometrażowego. Obecnie pracuje nad kolejną komedią, którą wyprodukuje Chernin Entertainment.
PETER CHERNIN (produkcja) kieruje Cherrin Entertainemnt oraz The Czernin Group - firmami zajmującymi się produkcją filmową i telewizyjną oraz rozwojem mediów.
Pracował w News Corporation i Fox Group gdzie nadzorował powstawanie produkcji filmowych, telewizyjnych.
Kiedy kierował News Corporation firma została uznana za jedną z najszybciej rozwijających się w branży, z kolei Twentieth Century Fox zostało liderem branży filmowej.
Związany z przemysłem filmowo-telewizyjnym od lat, pracował m.in. w Fox Broadcasting Company, Lorimar Film Entertainment, Showtime.
Zasiada w radzie American Express and Friends of the Globar Fight Against AIDS, Tuberculosis and Malaria oraz organizacji Malaria No More.
JENNO TOPPING (produkcja) wyprodukowała takie filmy jak "Country Strong" z Gwyneth Paltrow i Timem McGrawem, "Złów i wypuść" w reżyserii Susany Grant, "Aniołki Charliego", "28 dni" czy "Zgadnij kto".
Pracowała w HBO Films, gdzie odpowiadała za produkcję takich filmów jak "Nocna zmiana" z Kathy Bates czy "Rasputin" z Alanem Rickmanem.
Jest wspólnikiem w organizacji First Tuesday Media.
DYLAN CLARK (produkcja) dołączył do Chernin Entertainment w 2009 roku. Pracował przy takich filmach jak "Daredevil", "Exodus" i "Animal Rescue".
Przez osiem lat pracował w Universal Pictures gdzie kierował działem produkcji. Nadzorował prace nad takimi produkcjami jak "Ludzkie dzieci", "Na pewno być może", "Wojna Charliego Wilsona" czy "Robin Hood".
Pracował też w MGM i Outerbanks Entertainment, a także w Fox 2000 Pictures. Ukończył University of California, współpracował z waszyngtońską senator Dianie Feinstein.
MICHELE IMPERATO STABILE (produkcja wykonawcza) wyprodukowała takie filmy jak "Zmierzch", który zarobił ponad 370 milionów dolarów oraz "Alvina i wiewiórki" - jeden z najbardziej kasowych filmów 2007 roku.
W 1988 roku przeniosła się z Nowego Jorku do Los Angeles i zaczęła karierę od asystowania producentom. Współpracowała z takimi twórcami jak Mike Nichols, Ridley Scott, Brian De Palma i Harold Ramis.
ROBERT YEOMAN (zdjęcia) współpracował już z Paulem Feigiem przy "Druhnach".
Kilkakrotnie współpracował z Wesem Andersonem (m.in. przy filmach "Kochankowie z księżyca" czy "Pociąg do Darjeeling").
Pochodzi z Pensylwanii, wychowywał się na przedmieściach Chicago. Ukończył Duke University i University of Southern California.
Zaczynał od pracy przy reklamach, dopiero później zaistniał w przemyśle filmowym. Pierwsze kroki stawiał u boku Williama Friedkina przy filmie "Żyć i umrzeć w Los Angeles". Jest autorem zdjęć do wielu produkcji niezależnych - m.in. "Narkotykowego kowboja" Gusa Van Santa, "Dogmy" Kevina Smitha czy "Wiecznej Północy" Davida Veloza.
JEFFERSON SAGE (scenografia) współpracował z Paulem Feigiem przy filmie "Druhny" i serialu "Luzaki i kujony". Najnowsze produkcje, do których zrobił scenografię to "Czterdzieści lat minęło" Judda Appatora. Wcześniej pracował z Appatowem przy "Funny People" i "Wpadce".
Na swoim koncie ma też pracę przy produkcjach telewizyjnych - m.in. przy "The Bernie Mac Show" i "Studenciakach".
BRENT WHITE (montaż) często współpracuje z Juddem Apatowem - między innymi przy takich filmach jak "Czterdzieści lat minęło", "Wpadka", "Funny People" czy "40-letni prawiczek".
Swoją karierę zaczynał od pracy w Sundance Institute Labs. Jest autorem montażu takich filmów jak "Matylda", "Przerażenie", "Zwierciadło zbrodni" i "Life on Parole".
JAY DEUBY (montaż) współpracował z twórcami filmów, które wyświetlano na festiwalach filmowych na całym świecie. Kilkakrotnie pracował z braćmi Duplass - przy filmach "To John", "The Puffy Chair" i "Baghead".
Na swoim koncie ma prace przy takich produkcjach jak krótkometrażowe "Momma's Boy", "Interview", "Loveolution".
Pochodzi z Detroit, mieszka w Los Angeles.
CATHERINE MARIE THOMAS (kostiumy) zaczęła karierę w branży filmowej w 1994 roku. Jej kostiumy można oglądać w jednych z najciekawszych produkcji ostatnich dwudziestu lat. Zaprojektowała między innymi żółty kombinezon Umy Thurman do "Kill Billa" oraz folkowe stroje Meryl Streep i Lily Tomlin do "Ostatniej audycji".
Stworzyła kostiumy do ponad dwudziestu pięciu filmów - m.in. "27 sukienek", "Narzeczony mimo woli", "Kumple na zabój", "Taśma", "Blue Moon", "Ostatnia wiosna", "Not Fade Away" czy "Stosunki międzymiastowe".
Pracowała też przy mini-serialu "Szare ogrody". Nominowano ją do Costume Designers Guils Award i opisano w książce "Dressed : A Century od Hollywood Costumes".
Jest laureatką nagrody przyznawanej przez New York Women in Film and Television oraz magazynu Variety.
Mieszka na nowojorskim Brooklynie, ale dorastała w Chicago, gdzie ukończyła Academy fot the Arts. Studiowała też w Kansas City Art Institute.
MICHAEL ANDREWS (muzyka) to utalentowany kompozytor I muzyk, który zaczął przygodę z filmem od skomponowania muzyki do "Donniego Darko".
Jest autorem muzyki do filmów nisko i wysoko-budżetowych oraz założycielem The Greyboy Allstars, Elgin Park i The Origin.
Jego muzykę można usłyszeć w takich filmach jak "Ja, ty i wszyscy których znamy", "Kwaśne pomarańcze" i "Funny People", a także serialach "Luzaki i kujony", "Studenciaki" i "Magia Niagary".