"Eukaliptus": TWÓRCY
Scenarzystą i reżyserem "Eukaliptusa" jest Marcin Krzyształowicz, ur. 1969r, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale psychologii oraz reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej. "Eukaliptus" to jego pełnometrażowy debiut fabularny po wcześniejszych realizacjach dokumentów, krótkich etiud fabularnych i miniatur dla teatru telewizji. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia Krzyształowicz otrzymał kilka nagród, m.in.: Grand Prix na Międzynarodowym Plenerze Studentów Szkół Filmowych z Europy w 1995r., nagrodę za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku w 1995r,, nagrodę specjalną na Festiwalu w Sienie w 2000r., Nagrodę Publiczności Koszalin 2001za "Eukaliptus".
Jacek Kołtuniak (debiut fabularny) urodził się w 1970 r. w Zamościu. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Ma na swoim koncie realizacje licznych nagrań płytowych (m.in."One and Four" Janusza Muniaka, Ensemble MW2, "Auditum de Coelis" Studium Musicae Cracoviense), realizacje dźwięku słuchowisk radiowych, teatrów telewizji, filmów fabularnych ("Aberdeen","Weiser","Eukaliptus") i dokumentalnych (m.in. "Lot kuli", "Sztuka dyrygowania"). W 1998 roku otrzymał Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Radiowej za realizacje dźwięku. Współpracuje ze Studiem Zbigniewa Preisnera oraz Radiem Kraków Małopolska.
Michał Woźniak (debiut fabularny) urodził się w 1973 roku w Krakowie. Uczył się gry na skrzypcach i altówce. W 1993 otrzymał stypendium Jana Kantego Pawluśkiewicza za wszechstronność muzyczną. W 1998 uzyskał dyplom Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie altówki doc. Janusza Pisarskiego (z wyróżnieniem), praca n.t. elektronicznej modyfikacji dźwięku instrumentów akustycznych, pod kierunkiem ad. Marka Chołoniewskiego. Współpracował z orkiestrami krakowskimi (Sinfonietta Cracovia, Radiowa Orkiestra Symfoniczna, Capella Cracoviensis etc.), z niemiecką Das Heidelberger Kammerorchester, kwartetem smyczkowym Xenos i innymi zespołami kameralnymi, artystami Piwnicy pod Baranami i Lochu Camelot oraz na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu. Pracuje w studiach nagraniowych w Krakowie, zajmuje się realizacją nagrań m.in. dla zespołu De Press, klasycznych zespołów kameralnych z Polski i Niemiec, prowadzi także prace kompozytorskie i aranżacyjne dla wielu klientów.
Zdjęcia: Adam Sikora (autor zdjęć m.in. do filmu "Angelus")
filmografia - (zdjęcia)
2001: Eukaliptus
2001: Angelus
1999: Wojaczek
1997: Drugi brzeg
1994: Dama Kameliowa
Operator kamery: Bogumił Godfrejow (debiut fabularny)
Montaż: Marek Klimaszewski (debiut fabularny)
Charakteryzacja: Iwona Domagała (debiut fabularny)
Producent: Adam Leda (debiut fabularny) i L&L Studio Filmowe
Studio Filmowe L&L działa na rynku produkcji filmowej i telewizyjnej od 1996 roku. Stanowi zespół , którego głównym celem jest produkcja filmów dokumentalnych, reportaży i programów publicystycznych, podejmujących problematykę współczesnego świata. Obszarem zainteresowania są kraje b. ZSRR i kraje świata islamu. Swoją znajomość regionów, tematyki i kontaktów zawdzięczają wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu w trakcie podróży dokumentacyjnych i pracy filmowej w krajach takich jak: Rosja, Ukraina, Syria, Liban, Azerbejdżan, Dagestan, Czeczenia, Gruzja itd.
Studio Filmowe L&L to również usługi postproducenckie (wynajem sprzętu filmowego i montaż). W firmie powstają m.in. "Rozmowy na nowy wiek" (kontynuacja "Rozmów na koniec wieku"), " Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". Tutaj też powstał cykl krótkich filmów opartych na książce ks. Prof. Józefa Tischnera pt. "Filozofia po góralsku".
Studio Filmowe L&L dysponuje pełnym zapleczem produkcyjnym umożliwiającym realizację programów telewizyjnych na najwyższym poziomie.
Produkcje Studia Filmowego L&L:
2001 - " Eukaliptus" film fabularny
2001 - " Cena prawdy" film dokumentalny
2000 - " To co pamiętam" film dokumentalny
1998 - "Prawdziwy Ojciec Chrzestny" film dokumentalny
Kierownictwo produkcji: Piotr Miklaszewski (debiut fabularny)
Scenografia: Marek Bierkenmayer (debiut fabularny)
Kostiumy: Jolanta Bachanek (debiut fabularny)