Reklama

Reklama

"Ciało": BOHATEROWIE

WOLTER (lat 35)

Krakowianin. Po studiach (historia na Uniwersytecie Jagiellońskim) imał się różnych prac, ale życie było zbyt ciekawe, by poświęcić się robieniu kariery. Zatrudniał się więc dorywczo tu i tam, spędzając większość czasu na zgłębianie literatury i filozofii połączone z degustacją spirytualiów. Tuż przed momentem, w którym rozpoczyna się akcja filmu, był bliski sformułowania sensacyjnej teorii literackiej o światowym zasięgu. Niestety, w wyniku nieszczęśliwej pomyłki, nie dane mu było tego uczynić.

Reklama

JULEK (lat 35)

Przyjaciel Woltera. Organista kościelny, który zarzucił swoją profesję z powodu nieprzemyślanych działań pedagogicznych ze strony proboszcza. Pracuje dorywczo na cmentarzu w Krakowie. Mieszka z Wolterem i Cezarem. Typ energetyczny – przedkłada czyny nad myśli.

CEZAR (lat 33)

Zafascynowany erudycyjnymi talentami Woltera, porzucił karierę naukową na uniwersytecie i zamieszkał razem z nim i Julkiem na krakowskim Kazimierzu. Podobnie do nich ima się tylko dorywczych prac, które dają pieniądze na zaspokojenie najważniejszych jego zdaniem potrzeb: książek i alkoholu. Idealista o analitycznym umyśle. Marzyciel.

BRACIA TRZECI: ZYGMUNT zwany WAZˇ i HENRYK (po 44 lata)

Bliźniacy syjamscy. Henryk jest uczciwym rzemieślnikiem prowadzącym warsztat samochodowy. Zygmunt ma warsztat produkujący krasnale ogrodowe, ale to tylko przykrywka do działalności przestępczej, jaką jest przemyt dział sztuki za granicę. Zygmunt ma świadomość, że jest jedynym przestępcą na świecie, który może czuć się bezkarnie – nie można wszak zamknąć z nim do więzienia uczciwego brata, z którym zrośnięty jest biodrem.

GOLDI (lat 34)

Złodziej o dobrym sercu i szczerych intencjach. Na zlecenie Zygmunta Trzeciego zajmuje się kradzieżą dzieł sztuki z kościołów i ich przemytem na Zachód. W wyniku okoliczności, które zdecydowanie przerastają jego możliwości intelektualne i emocjonalne, wplątuje się w aferę, z której bardzo trudno będzie mu się wydostać.

DIZEL (lat 39)

Prawa ręka Goldiego. Złodziej o umysłowych ambicjach. Pomaga Goldiemu wykaraskać się z opresji, nie zawsze z dobrym skutkiem.

MARIAN TULEJA (lat 48)

Pułkownik Cenralnego Biura Śledczego. Ścigany przez wszechwładnego polityka, z którym łączą go nielegalne machinacje, pozoruje własną śmierć i wchodzi w cudzą tożsamość. Nie przypuszcza, że trafił z deszczu pod rynnę, bowiem człowieka, w którego się wcielił, ściga zawodowy morderca.

SANDRA WEST (lat 32)

Żona Piotra Westa, biznesmena. Zleca zabicie męża zawodowemu kilerowi. Poniesie za to zasłużoną karę. A gdyby przez chwilę się wstrzymała, wszystko mogłoby się dla niej pomyślnie ułożyć.

BABCIA WANDA (lat 65)

Emerytka z zacięciem do podróżowania i wędkarstwa. Dystyngowana dama o nienagannych manierach i trwałych wartościach, które pragnie przekazać wnuczce.

Najbardziej tajemnicza postać filmu.

WNUCZKA OLA (lat 10)

Pełna życia i ekspresji dziewczynka, podróżująca po Polsce z babcią. Niezwykle bystra i spostrzegawcza, co wpędza przypadkowo napotkanych ludzi w spore stresy.

SIOSTRA MORRISON (lat 24) i SIOSTRA FELICYTA (lat 32)

Zakonnice przewożące karawanem zwłoki siostry Benedykty – narciarki, która po zawodach w Austrii uległa śmiertelnemu wypadkowi. Ich samochód psuje się po drodze, tymczasem w klasztorze trwają już ostatnie przygotowania do pogrzebu.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Ciało

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy