"Chaos": FILMOGRAFIE
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: XAWERY ŻUŁAWSKI, rocznik 1971. W 1996 ukończył studia na wydziale reżyserii filmowej PWSTFiTV im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie na przestrzeni 4 lat studiów zrealizował 7 etiud filmowych. Od 1997 roku pracuje w reklamie jako asystent reżysera i drugi reżyser. Współpracuje jako freelancer z wieloma domami produkcyjnym m.in. : Tango, Pro Production, Banana Split, Opus, Otto, ITI, Stillking. W filmie pracował jako asystent operatora Denisa Lenoira („Palais de la sante”), drugi reżyser („Bellissima”), asystent reżysera („Rozmowa z człowiekiem z szafy”). Reżyserował filmy dokumentalne: dla TVP: „Bad Brains w Polsce”, „Rozmowa”. Jest autorem i producentem filmu dokumentalnego „Mózg”, oraz krótkich metraży: „Król Elfów” i „MamaTata”. Współpracował , jako kierownik produkcji z ekipami filmów: „Ucieczka z Sobiboru”, „Esther Khan”, „Wierność”. W teatrze zrealizował spektakl „Tripment” na podstawie własnego scenariusza. (scena PWST w Warszawie, 2001).
ZDJĘCIA: MARIAN PROKOP, rocznik 1967. W 1993 roku ukończył wydział operatorski PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem zdjęć lub/i operatorem kamery do filmów takich, jak: „Pora na czarownice”, „Pożegnanie z Marią”, „Polska śmierć”, „Horror w wesołych bagniskach”, „Łagodna”, „Pestka”, „Dzień wielkiej ryby”, „Bandyta”, „Kochaj I rób co chcesz”, „Belissima”, „Stacja”, „Wszyscy święci”, „Powiedz to, Gabi”, „Dublerzy”, „Ja wam pokaże”.
W 2001 roku otrzymał nagrody: Za zdjęcia do spektaklu „Historia” na pierwszym Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Tv „DWA TEATRY” (Sopot), oraz za najlepsze zdjęcia do filmu „Stacja” na FPFF w Gdyni.
OBSADA: MARCIN BRZOZOWSKI, rocznik 1978. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Aktor. Współtwórca przedstawień offowych: m.in: „Technika punktu świetlnego”, (2002, Teatr Studyjny w Łodzi). Autor i aktor monodramu „Clapham Junction”, jeden z trójki aktorów „Chórów Gertrudy Stein”. Wielokrotnie nagradzany, m.in. podczas „Kontrapunktu”
i „Łódzkich Spotkań Teatralnych”. Wystąpił w filmach: „Kameleon”, „Ono”, „Aleja gówniarzy” oraz serialu „Marzenia do spełnienia”.
MARIA STRZELECKA, rocznik 1975. W 1997 rozpoczęła studia na ASP w Warszawie, początkowo na wydziale konserwacji zabytków, potem na grafice. Dyplom obroniła w 2005 roku w pracowni Hieronima Neumanna - film animowany „Bajka”, otrzymał wyróżnienie dziekańskie oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2005.
Od 1991 roku była wokalistką w zespołach: UP YOURS, WHITE RABBIT, STARZY SINGERS.
Chaos jest jej aktorskim debiutem. Jest również autorką plakatu do filmu.
SŁAWOJ JĘDRZEJEWSKI, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 1991 roku ukończył studia na Wydział Lalkarskim PWST we Wrocławiu. Wystąpił w filmach: „Poznań 56”, „Chaos” oraz serialu „Fala zbrodni”.
BOLEC (Grzegorz Borek), rocznik 1972. Muzyk i aktor. Znany z filmów: „Poniedziałek”, „Sezon na leszcza”, „Wtorek”, „Miss mokrego podkoszulka”. Jest autorem muzyki i wykonawcą piosenek do filmów „Poniedziałek” i „Wtorek”. W 1999 roku otrzymał nagrodę aktorską „Jantar 99” za najlepszą rolę męską w filmie „Poniedziałek” na KSF „ Młodzi I film” w Koszalinie.
BORYS SZYC, rocznik 1978. W 2001 ukończył studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Wystąpił między innymi w filmach: „Enduro Bojz”, „Przedwiośnie”, „Stacja”, „Bez litości”, „E=mc2”, „Symetria”, „Pręgi”, „Vinci”, „Droga wewnętrzna”, „Hiena”, „Job”, „Południe-północ”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Testosteron”. Grał również w serialach: „Kasia i Tomek”, „Tango z aniołem”, „Oficer”, „Rodzina zastępcza”, „Camera café”, „Defekt”, „Sfora”, „Sukces”.
W 2005 r. otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ w kategorii „Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska” za rolę w filmie „Symetria” oraz Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za tę samą rolę.
Magdalena Cielecka, rocznik 1972. Absolwentka PWST w Krakowie (1996). W latach 1995-2002 występowała w Starym Teatrze w Krakowie. Od roku 2001 aktorka Teatru Rozmaitości w Warszawie. Wystąpiła między innymi w filmach: „Pokuszenie”, „Amok”, „Jak narkotyk”, „Egoiści”, „Zakochani”, „Listy miłosne”, „Trzeci”, „Po sezonie”, „Droga wewnętrzna”, „Palimpsest”, „Samotność w sieci”.
Jest laureatką prestiżowej nagrody za pierwszoplanową rolę kobiecą na FPFF w Gdyni w 1995 r. za film „Pokuszenie”. Była trzykrotnie nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ za role w filmach „Egoiści” (2001), „Zakochani” (2000) i „Amok” (1999).
PAWEŁ WILCZAK, rocznik 1965. Aktor. W 1989 r. ukończył studia na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Wystąpił m.in. w filmach: „Kiedy rozum śpi”, „Pożegnanie z Marią”, „Gry uliczne”, „Billboard”, „Kilerów dwóch”, „Ostatnia misja”, „Enduro Bojz”, „Bez litości”, „Haker”, „Wesele”, „Jestem”. Znany jest również z seriali telewizyjnych: „Kasia i Tomek”, „Na dobre i na złe”, „Sfora”, „Ekstradycja”.
W 2003 r. otrzymał nagrodę Wiktora w kategorii „Najlepszy Aktor”, a w 2004 r. „Telekamerę” dla najlepszego aktora.