Reklama

"Aniołowie Apokalipsy": TAM, GDZIE SPOTYKAJĄ SIĘ GATUNKI

Ilan Goldman: "Moją ulubioną sceną w filmie jest ta, w której zaraz po schwytaniu Jezusa, postać Benoît'a stoi przed kościołem, pokazanym z dołu, w której mówi, ‘Co to za szaleństwo?' To nie jest moment brawury, lecz moment, który przedstawia cała filozofię PURPUROWYCH RZEK: normalność, która została odwrócona do góry nogami, od której nie ma ucieczki."

Benoît Magimel dodaje: "To thriller posiadający fantastyczny, tajemniczy wymiar. Krok po kroku, zaczynamy od dwóch prostych śledztw, które łączą się w jedną sprawę, która wciąga nas w otchłań przepaści. Zbliżamy się do kryjówki diabła, każdy nowy element informacji zgłębia tajemnicę i przekierowuje akcję w mrocznym kierunku. To urzekające połączenie gatunków. W miarę rozwoju akcji, zdajemy sobie sprawę, że policjanci stawiają czoło nie serii zabójstw, ale spiskowi. To dzieje się za sprawą siły większej od nas zarówno w wymiarze materialnym jak i duchowym. Połączenie normalności z niezwykłością jest bardzo ekscytujące.

Reklama

Camille Natta, która gra Marie, specjalistkę w dziedzinie religii pomagającą Niemansowi i Redzie w ich dochodzeniu, przyznaje: "Połączenie śledztwa policyjnego z mistycznym jest bardzo wzruszające. Gatunek tego filmu pozwala nam przenieść się w głąb pilnie strzeżonych tajemnic.

Coś, co zaczyna się jak błahe zdarzenie zmienia się w walkę o przetrwanie świata. To rodzaj opowiadania, które każdy chce obejrzeć. Byliśmy zaskoczeni, urzeczeni i ciekawi, co się jeszcze wydarzy."

Benoît Magimel kontynuuje: "Legendy, religijne teksty, cudowna moc i wszystko, co, zawarte jest w fabule pobudza wyobraźnię. Niemans i Reda prowadzą widownię przez przygodę, która zabiera nas z dala od spraw życia codziennego."

Ilan Goldman dodaje: "Scenarisz Luca Bessona zawierał kilka bardzo mocnych elementów takich jak np. podobieństwo pomiędzy ofiarami i apostołami. Mając takie wytyczne, Oliver sprawił, że fabuła filmu była bardzo mroczna i pchnął film w kierunku przygniatającego, pełnego scen akcji thrillera. Atmosfera jest wzmocniona przez wybór niezwykłych miejsc i elementów będących na pograniczu rzeczywistości."

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Aniołowie Apokalipsy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy