Reklama

"28 dni": REALIZACJA

Scenariusz "28 dni" skierowały do produkcji szefowa studia Columbia Pictures Amy Pascal i scenarzystka Susannah Grant, autorka "Długo i szczęśliwie" i "Erin Brockovich". Film wyprodukowano w studio Tall Trees Productions, kierowanym przez Jenno Topping i reżyserkę Betty Thomas, która ma na swoim koncie m.in. "Dr. Dolittle" i "Części intymne".

Reklama

Jenno Topping mówi: „Betty i ja przymierzałyśmy się do realizacji kolejnego filmu, kiedy Amy Pascal przysłała nam scenariusz ‘28 dni’. Uznałyśmy go za niezmiernie ciekawy i świetnie napisany, a co najważniejsze - inny od tych, które Betty zrealizowała do tej pory. Nigdy przedtem nie było jej dane nakręcić filmu z kobietą w roli głównej, a od dawna o tym marzyła”.

Betty Thomas mówi: „Żaden reżyser nie chce się nudzić na planie i kręcić w kółko takich samych filmów. Wiedziałam, na co się porywam - ‘28 dni’ to film, który porusza skomplikowane problemy w konwencji komediowo-satyrycznej. Nasz film nie miał być w założeniu komedią, tak się jednak stało, że jest komedią w każdym calu”.

Mimo iż film dotyka spraw poważnych, takich jak uzależnienie od alkoholu i narkotyków i jego konsekwencje, Topping i Thomas postanowiły wydobyć komediowe aspekty opowieści. Jenno Topping mówi: „Stanęłyśmy przed nie lada wyzwaniem. Chciałyśmy, by nasz film nie tylko poruszał, ale i bawił. Na szczęście łączenie tych dwóch konwencji stało się specjalnością Betty”.

Betty Thomas mówi: „’28 dni’ to mroczna komedia, taka, jaką niegdyś był ‘MASH’. Wielu pacjentów kliniki odwykowej zmaga się z bardzo poważnymi problemami, w naszym filmie jednak cynizm i wyparcie Gwen stają się źródłem humoru. Nikt nie chce dziś prosić o pomoc, wszyscy chcemy uchodzić za ludzi silnych i pewnych siebie, nawet jeśli nimi nie jesteśmy”.

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 28 dni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje