Reklama

Reklama

"21 Jump Street": O PRODUKCJI

Pomysł na nowe życie dla projektu 21 Jump Street przyszedł pewnego dnia do głowy Stephena J. Cannella, który wspólnie z Patrickiem Hasburghiem stworzył popularny kiedyś serial telewizyjny. Produkcje tego utalentowanego scenarzysty i producenta - Drużyna A, The Greatest American Hero, Wiseguy - zapewniły mu rzesze fanów i wielbicieli, szczególnie wśród kolegów po fachu. Jednym z nich jest uznany producent Neal H.Moritz. "Był niezwykle charyzmatycznym człowiekiem," mówi Moritz o Cannellu, który zmarł w 2010 roku w wieku 69 lat. "Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o 21 Jump Street", wspomina Moritz o ich spotkaniu, "i powiedziałem mu, jak bardzo lubiłem jego serial, wspomniał, że właśnie zaczął pracę nad jego adaptacją kinową. Powiedział, że jest fanem moich filmów i zapytał, czy chciałbym zaangażować się w ten projekt. Pomyślałem, że chyba żartuje."

Reklama

Serial 21 Jump Street był emitowany przez pięć sezonów na kanale Fox i stał się pierwszym przebojem stacji. Serial, w którym wystąpił Johnny Depp w swojej pierwszej głównej roli opowiadał o młodo wyglądających policjantach pracujących pod przykrywką w średnich szkołach i został świetnie przyjęty przez młodych widzów.

Wkrótce po rozpoczęciu prac nad rozwojem projektu, do producentów dołączył Jonah Hill, który zasugerował, aby zrealizować niegrzeczną komedię akcji. Producent Neal H.Moritz oraz producent wykonawczy Tania Landau zaakceptowali pomysł aktora i producenta i rozpoczęli poszukiwania reżysera, który byłby w stanie przenieść tę nową wizję na ekran. Szybko okazało się, że znaleźli dwóch reżyserów za cenę jednego: Phila Lorda i Christophera Millera, którzy wcześniej zrealizowali animowany przebój Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (Cloudy With A Chance of Meatballs). Ale czy reżyserzy animowanego filmu dla całej rodziny byli naprawdę odpowiedni jako realizatorzy niegrzecznej komedii akcji? "Czuliśmy, że chcemy zrobić coś zupełnie innego od tego, co robiliśmy już wcześniej - chociaż, jeśli mam być szczery, Klopsiki są komedią akcji, ale dla trochę innej publiczności," wyjaśnia Miller.

W rolę Schmidta wciela się Jonah Hill. Jego bohater to szkolna oferma, który po raz pierwszy w swoim życiu czuje się fajnym facetem. "To jedna z najbardziej interesujących postaci, jakie grałem," mówi Hill. "Schmidt chce po prostu być dobrym policjantem, ale jego niepewność sięga jeszcze czasów szkoły średniej. Kiedy więc zostaje wysłany jako tajniak do szkoły, upija się władzą, zapomina o pracy i przyjaźni z Jenko. Bardziej od swojego życia 20-kilkulatka, woli fałszywe życie licealisty."

Jako partnera Schmidta, filmowcy szukali przystojnego samca alfa, który do tego miał być zabawny. "Kiedy spotkaliśmy Channinga Tatuma, wiedzieliśmy już, że jest idealny do tej roli. Jest naturalnie zabawny i szczery," mówi reżyser Christopher Miller.

Tatum, który także pełni funkcję producenta wykonawczego filmu, mówi "Jestem chyba największym fanem komedii, ale mnie przerażają. Zazdroszczę takim facetom jak Jonah - dlatego, kiedy zadzwonił i powiedział 'Robimy 21 Jump Street, i chcemy, żebyś w nim wystąpił,' pomyślałem, że to jakaś pomyłka. Na szczęście, kiedy już zaczęliśmy zdjęcia otaczali mnie ludzie, którzy dokładnie wiedzieli, co robią - dużo się od nich nauczyłem." Jenko jest zupełnym przeciwieństwem Schmidta. "Chodzili kiedyś razem do szkoły i wtedy to Jenko był popularnym facetem, za którym szalały dziewczyny," mówi Tatum. "10 lat później wszystko się zmieniło. Kiedyś dręczyło się słabszych i spało na lekcjach, a teraz wszyscy to weganie w samochodach na olej roślinny. Jenko kończy zadając się z kujonami i po raz pierwszy widzi, że to co robią jest naprawdę fajne."

Do roli jednej ze szkolnych koleżanek tajniaków, Molly, realizatorzy zaangażowali Brie Larson. Poszukując aktorki, która miałaby się wcielić w tę postać, reżyserzy chcieli kogoś kto wyróżnia się z tłumu i nie jest tylko typem cheerleaderki. Ważne było to, aby widzowie polubili ją nie tylko dlatego, że jest piękna, ale ma w sobie to coś. Molly jest w mało satysfakcjonującym związku z Erikiem (Dave Franco), handlarzem narkotyków, który rozprowadza w szkole nowy narkotyk. Dziewczyna przeżyła w życiu wiele rozczarowań i czuje, że nie może na nikogo liczyć. Schmidt to zmienia; kiedy dziewczyna go poznaje, zaczyna myśleć, że może on jest facetem, któremu może zaufać. Nie wie oczywiście, że jest tajniakiem, który ją okłamuje.

Dookoła głównych bohaterów krąży Ice Cube jako dowódca jednostki Jump Street, kapitan Dickson. "W szkole średniej, najmniej lubiłem ludzi z wydziału narkotyków, ale teraz jesteśmy tutaj," mówi Ice Cube. "A ja gram kapitana Dicksona - surowego, posługującego się ostrym językiem policjanta, który zleca Schmidtowi i Jenko zadanie, które czyni z ich życia piekło."

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 21 Jump Street

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje