Sex Pistols: Wściekłość i brud

Sex Pistols: Wściekłość i brud
Tytuł oryginału
The Filth and the Fury
Reżyser
Gatunek
muzyczny, dokument
Obsada
, , więcej
Produkcja
USA (2000)
Premiery
Kino 1 grudnia 2000, DVD 20 lutego 2002
Dystrybucja
Kino - Tantra, DVD - Best Film
Czas trwania
100 min
Wersje
2D
2,9
Oceń
Głosy
10

O filmie

Zespół „Sex Pistols” istniał tylko 26 miesięcy i nagrał tylko jeden album, a mimo to zdołał zmienić na zawsze charakter muzyki.
„The Filth and the Fury” - film Juliena Temple, jest niepokornym, intymnym i szokującym portretem zespołu, który został okrzyknięty najbardziej wpływowym i najbardziej rozpoznawalnym zespołem wszechczasów. Film ten dokumentuje historię „Sex Pistols”, kreśląc ich drogę od powstania (w zaułkach Londynu lat siedemdziesiątych), poprzez ukrzyżowanie przez brytyjskie gazety brukowe i kanonizację przez setki tysięcy fanów na całym świecie, po końcowy wybuch podczas trasy koncertowej w Ameryce. Przy okazji zostają obalone różne mity. Po raz pierwszy od kiedy wyszli spod cienia swego egocentrycznego byłego menadżera - Malcolama McLarena, można usłyszeć słowa członków zespołu.
Stworzony, aby przeciwstawić się politycznej, ekonomicznej i kulturowej sytuacji w Londynie lat siedemdziesiątych, film zdołał uchwycić moment zmiany w społecznej historii Anglii. Złożony głównie z własnych archiwalnych nagrań zespołu, nigdy wcześniej nie pokazywanych (wybranych z ponad 20 godzin materiału filmowego), ukazuje koncerty, próby, sesje nagraniowe, wydarzenia związane z promocją, oraz zwykłe codzienne wydarzenia. W materiały archiwalne zostały wplecione nowo nagrane wywiady z czterema członkami zespołu. „The Filth and the Fury” zdołał oddać sens ruchu punkowego. „Sex Pistols” nie przypominają żadnych innych postaci filmowych z tego okresu. A „The Filth and the Fury” jest tak zanurzonym w kulturze doświadczeniem, jak żaden inny film tego okresu.

Obsada

Wiadomości