Podwójne zagrożenie

Podwójne zagrożenie
Tytuł oryginału
Double Jeopardy
Reżyser
Gatunek
sensacyjny
Obsada
,
Produkcja
USA (1999)
Premiery
Kino 17 marca 2000
Dystrybucja
Kino - UIP, DVD - ITI Home Video
Czas trwania
105 min
Wersje
2D
3,0
Oceń
Głosy
18

O filmie

„Żadna osoba nie może być postawiona dwa razy w stan oskarżenia za to samo przestępstwo..” piąta poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych
Oskarżona o morderstwo swojego męża, Libby Parsons (Ashley Judd), przebywa przez długie lata w więzieniu, mając dwa silne pragnienia, podtrzymujące ją przy życiu: odnalezienie syna i rozwiązanie tajemnicy, która zniszczyła jej dotychczasowe, szczęśliwe życie. Pomiędzy bohaterką i jej pragnieniami stoi kurator sądowy, Travis Lehman (Tommy Lee Jones), odpowiedzialny za nią po warunkowym zwolnieniu.
Libby Parsons miała wszystko, przystojnego i bogatego męża, syna, którego oboje kochali, piękny dom w pobliżu Seattle i bliskich przyjaciół. To idylliczne życie zmieniło się w koszmar, gdy jej mąż Nick (Bruce Greenwood) zniknął za pokładem jachtu w trakcie romantycznego weekendu, a ona została oskarżona o morderstwo. Skazana i uwięziona Libby poprosiła swą najlepszą przyjaciółkę Angie (Annabeth Gish), aby ta adoptowała jej 5 letniego syna. Po sześciu latach Libby zostaje zwolniona z więzienia i przebywa w ośrodku resocjalizacyjnym pod opieką Travisa Lehmana (Tommy Lee Jones). Kiedy dowiaduje się, że Angie zniknęła razem z Mattym, Libby łamie zasady warunkowego zwolnienia i ucieka, aby odnaleźć syna. Dociera do San Francisco i tam , ku swemu przerażeniu stwierdza, że mieszkają oni z Nickiem, który wyreżyserował własną „śmierć” i zmienił tożsamość.

Obsada

Wiadomości

Najlepsze tematy