"Perła Oceanów 3D" to chwytająca za serce opowieść o głębinach pokazanych tak intensywnie, jak nie są w stanie widzieć nawet nurkowie.
Film powstał przy współpracy z United Nations Environment Programme i WWF, i jest częścią starań o ocalenie raf koralowych jako ważnego elementu ekosystemu całego świata.
Rafy koralowe potrzebują specjalnych warunków żeby przetrwać. Często ich naturalne środowisko jest niszczone przez powodzie, huragany, zmiany prądów morskich. Dzisiaj dodatkowo jeszcze dochodzi czynnik ludzki, który coraz bardziej zagraża tym niezwykle wrażliwym stworzeniom. Autorzy filmu prezentują wspaniałość i zagrożenia tego delikatnego świata, ostrzegając przed skutkami rabunkowej gospodarki, która może doprowadzić do tego, iż nasze dzieci nigdy nie ujrzą tego bogatego i zachwycającego świata w naturze.
Film "Perła Oceanów 3D" pomaga w rozwijaniu świadomości ekologicznej i potrzeby zachowania raf koralowych, czy raczej zmiany podejścia człowieka do środowiska. Dotychczas traktowano to zagadnienie jako peryferyjne, ściśle zawodowe fobie grup ekologów. Dzisiaj rozmawia się o nim na czołówkach gazet a i kino podchodzi do niego na wiele sposobów (choćby dokumentalny film o staraniach Ala Gore'a - "Niewygodna prawda"). Nasze codzienne doświadczenia z nagłymi zmianami klimatycznymi, dochodzące ze świata kolejne informacje o anomaliach pogodowych i ekstremalnych sytuacjach zagrażających całym populacjom każą poważnie potraktować to, co wcześniej braliśmy za publicystyczne szalbierstwa.
Nigdzie nie zobaczymy tego lepiej, jak w zamkniętym ekosystemie, nigdy nie zobaczymy tego dokładniej i wyraziściej, niż w filmie nakręconym w całości w technologii cyfrowej z użyciem dwóch kamer Sony HDW 24P ze specjalnie skonstruowaną podwodną nadstawką 3D. Większość podwodnych filmów jest kręcona w sposób tradycyjny. Zdjęcia mają jasne, nasycone kolory, jednak nie oddaje to wiernie rzeczywistości. Technologia zastosowana w "Perle Oceanów 3D" ukazuje podwodny świat takim, jaki jest. Nawet Ci, którzy nurkują będą mile zaskoczeni i najpewniej docenią dokładne odzwierciedlenie świata głębin. Bez przesady można powiedzieć, że widzowie poczują się jakby nurkowali, ale bez zamoczenia ubrania.