Krzyk 3

Krzyk 3
Tytuł oryginału
Scream 3
Reżyser
Wes Craven
Gatunek
thriller
Obsada
Patrick Dempsey, Courteney Cox, David Arquette więcej
Produkcja
USA (1999)
Premiery
Kino 20 października 2000, DVD 15 kwietnia 2003
Dystrybucja
Kino - SPI, DVD - SPI
Czas trwania
117 min
Wersje
2D
3,8
Oceń
Głosy
34

O filmie

Część pierwsza ustala zasady. Cześć druga je nagina. W trzeciej części wszystko jest możliwe
Krzyk 3 kończy niezwykle popularną trylogię horroru Wesa Cravena w mrożącym krew w żyłach stylu. Dwie pierwsze części Krzyku nie tylko pozwoliły na odrodzenie gatunku, ale wprowadziły również nowe pokolenie w świat wywołujący dreszcze grozy połączonej ze zdrową dozą śmiechu. Dłuższy i bardziej skomplikowany niż poprzednie części, finał Krzyku 3 trzyma się jednej prostej zasady: jeśli chodzi o trylogię, nie stawiaj na nic!
„Ten kawałek jest prawdziwą łamigłówką,” mówi Wes Craven. “Wciąga widzów głęboko w rzeczywistość stojącą za rzeczywistością. Nic nie jest takie jakim się wydaje”. „Od początku myśleliśmy o trylogii. Zarys części trzeciej istniał już w chwili, gdy rozpoczynaliśmy pracę nad pierwszą. Ujawniamy w niej wszystko co potrzebne, by rozwikłać zagadkę ciągnącą się od Krzyku, zamykając w ten sposób całą serię. Krzyk 3 nie jest, z całą pewnością, streszczeniem poprzednich części, w stylu „Reader’s Digest”.”
Ostatnia część trylogii ponownie doprowadza do spotkania reżysera Wesa Cravena z Davidem Arquette, Neve Campbell, Courtney Cox Arquette i Liev Schreiber. Do weteranów SCREAM dołączają Patrick Dempsey, Scott Foley, Matt Keeslar, Jenny McCarthy, Emily Mortimer, Parker Posey, Deon Richmond, Kelly Rutherford i Patrick Warburton.

Obsada

Wiadomości