Zestawy kina domowego Pioneer: dla kogo będą najlepsze?

Mało co potrafi popsuć seans tak skutecznie jak fatalny dźwięk. Gdy musisz co rusz zwiększać głośność w telewizorze to znak, że czas kupić zestaw kina domowego. Warto zwrócić uwagę na markę Pioneer, której nagłośnienie wraz z dobrze dobranym ekranem stworzy komplet, dzięki któremu w pełni będzie można cieszyć się każdym seansem.

Najnowsze technologie pozwalają nam cieszyć się kinową jakością obrazu i dźwięku w domowym zaciszu. Dobrej jakości sprzęt jest teraz na wyciągnięcie ręki, szeroki wybór zestawów kina domowego znajdziemy na przykład na euro.com.pl. Jednym z najczęściej spotykanych układów kolumn kina domowego jest przynajmniej pięć głośników oraz subwoofer. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się przestrzennym dźwiękiem znanym z kinowej sali. Jednak niesamowite doznania filmowe i muzyczne to nie wszystko co oferują kina domowe. Zachwyceni będą także gracze wymagający dobrej jakości dźwięku podczas rozgrywek oraz ci, którzy lubią słuchać muzyki z ulubionych serwisów streamingowych.

Na jaki sprzęt najlepiej się zdecydować? Jeśli chcemy, by system służył nam przez lata, warto postawić na solidną markę. Pioneer to producent uznanego na całym świecie sprzętu car audio, DJ i napędów CD. Japońska firma zajmuje się także produkcją sprzętu RTV. Dla kogo nadaje się kino domowe Pioneer?

Kino domowe dla audiofila

Audiofilem nazywamy osobę wyjątkowo zainteresowaną jak najwyższą jakością odtwarzanego dźwięku. Liczy się nie tylko odpowiednia akustyka pomieszczenia, ale także ustawienie całego zestawu głośników. Ważna jest także wysoka jakość sprzętu, audiofil jest bowiem w stanie wychwycić każde zanieczyszczenie dźwięku. Z tego powodu zestaw kina domowego Pioneer będzie idealnym sprzętem właśnie dla osób o wyczulonym słuchu.

Jednym z rozwiązań proponowanych przez japońską markę jest system MCACC (Multi-Channel Acoustic Calibration System) montowany w amplitunerach kina domowego Pioneer. Poprzez naciśnięcie jednego przycisku analizie zostaje poddane środowisko akustyczne w jakim się znajduje zestaw kina domowego, a system jest odpowiednio dostrajany. Zrównoważone brzmienie uzyskiwane jest między innymi dzięki kompensacji różnicy wielkości czy odległości głośników. To rozwiązanie, dzięki któremu można cieszyć się dźwiękiem takiej jakości, jakby nad parametrami sprzętu czuwał najprawdziwszy inżynier dźwięku.

Kino domowe Pioneer dla gracza

Gry to dla jednych sposób na rozrywkę, dla innych pasja, która stała się stylem życia. Wyjątkowe nagłośnienie nie tylko zwiększa przyjemność z gry, pozwala także poprawić wyniki w grach zręcznościowych. Gamerzy poszukują więc sprzętu z najwyższej półki.

Kino domowe Pioneer pozwala na kalibrację głośników mikrofonem. Dzięki temu, nawet przy niskim poziomie głośności można liczyć na wysoką jakość dźwięku. Nie bez znaczenia jest także zastosowanie najnowszej generacji kodeków audio DTS, takich jak DTS:X (automatycznie dostosowuje dźwięk do istniejących kanałów i systemów głośników) czy DTS Virtual X (umożliwia użytkownikom cieszenie się z trójwymiarowego dźwięku bez konieczności stosowania głośników górnej warstwy czy tylnych).  Dla graczy ważna jest także możliwość bezstratnego podłączenia słuchawek. Niektóre z amplitunerów Pioneer są wyposażone w przyłącze wyjściowe audio strefy B. Dzięki temu możliwe jest odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości z pomocą słuchawek bezprzewodowych.

Kino domowe Pioneer: centrum rozrywki

Kolejną z grup, której wyjątkowo zależy na dźwięku wysokiej jakości są z pewnością kinomani oraz fani seriali. Dialogi bohaterów w dramatach czy skradający się morderca w horrorze wymagają sprzętu najwyższej klasy. Zestawy kina domowego Pioneer to dla miłośników kinematografii gwarancja seansów na wysokim poziomie. W zależności od posiadanego budżetu każdy znajdzie coś dla siebie, japońska marka przykłada bowiem wagę do sprzętu z każdego segmentu cenowego. Kinomani z pewnością będą zadowoleni po seansie z udziałem najnowszej platformy dźwięku kinowego czyli Dolby Atmos, dostępnej w zestawach kina domowego z różnych segmentów cenowych: od ok. 2200 zł do 4600 zł. Dodatkowo dzięki najnowszym technologiom kino domowe Pioneer umożliwia użytkownikom odtwarzanie strumieniowe dźwięków przy pomocy różnych źródeł, między innymi Wi-Fi i Bluetooth, ale także system SONOS czy Apple AirPlay2. Tym samym kino domowe to prawdziwe centrum rozrywki, dzięki któremu możemy odtwarzać ulubioną muzykę bez obaw o utratę jakości.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy