Najciekawsze seriale w polskiej wersji językowej

Oglądanie seriali to jedno z ulubionych zajęć na chłodniejsze, jesienne wieczory. Warto zobaczyć nowe serialowe propozycje lub też nadrobić zaległości i obejrzeć klasyki, które otrzymały wiele nagród oraz są świetnie oceniane przez widzów z całego świata.

"Devs", czyli wyjątkowy serial fantasy

Lily Chan to programistka, która interesuje się przede wszystkim tajnym działem rozwoju w firmie, w której pracuje. Kobieta wierzy w to, że to właśnie ten dział stoi za zniknięciem jej chłopaka. "Devs" to serial dramatyczny, w którym pojawiają się elementy dramatyczne, fantasy i science fiction. Cała produkcja opowiada o ambicjach, tajemnicach, zbrodni, a także próbach zapanowania nad samym sobą. Serial został stworzony w taki sposób, aby zachowana była kameralna i stonowana atmosfera. Warto dodać, że w "Devs" pojawia się sporo odniesień do mechaniki kwantowej, a także programowania, co może nieco utrudniać odbiór serialu. Głównym założeniem jest tutaj stwierdzenie, że na podstawie danych cząstki można przewidzieć jej dalszą przyszłość. Właśnie ta teza jest wykorzystywana przez twórców serialu do stworzenia wyjątkowej historii. Serial "Devs" jest więc mieszanką produkcji nieco naukowej, jednak dodatkowo z elementami dramatu i kryminału. Seriale fantasy cieszą się od dawna popularnością w Polsce, dlatego warto poznać także i tę produkcję.

"Turbulencje" - powrót serialu już we wrześniu

"Turbulencje" ("Manifest") to serial przedstawiający historię kilkorga pasażerów samolotu, którzy za sprawą tajemniczych wydarzeń przenoszą się w czasie. Ich samolot ląduje na docelowym lotnisku o pięć i pół roku później, niż było to planowane. Warto zaznaczyć, że główni bohaterowie nie postarzeli się ani też nie odczuli specjalnie zmiany czasu, poza lekkimi turbulencjami w trakcie lotu. W 2018 roku pojawił się pierwszy sezon serialu, natomiast we wrześniu 2020 roku w HBO GO znajdzie się druga seria. Dalsza część na pewno spodoba się tym osobom, które oglądały pierwszy sezon z wypiekami na twarzy i są zaciekawione dalszymi losami głównych bohaterów. Seriale w polskiej wersji językowej, takie jak "Turbulencje", wciąż wzbudzają spore zainteresowanie wśród widzów.

"Gra o tron" - najpopularniejszy serial ostatnich lat

"Gra o tron" śmiało może zostać nazwana najpopularniejszym serialem drugiej dekady XXI wieku, a także produkcją, która wzbudzała ogromne zainteresowanie. Na uczelniach oraz w miejscach pracy wiele osób żywo dyskutowało na temat kolejnych odcinków, a także zastanawiało się nad tym, jak skończy się cała seria. Produkcja wzbudzała ogromne emocje, zwłaszcza finałowy sezon. "Gra o tron" oparta została na bestsellerowej serii książek George’a R.R. Martina, a dodatkowo autor współpracował przy tworzeniu poszczególnych sezonów. Serial jest pełen scen walki, romansów, tajemnic, a także ciągłego spierania się głównych bohaterów. Ogromną zaletą jest scenografia, a także montaż, kostiumy czy sposób budowania napięcia.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje