W matni

W matni
Tytuł oryginału
Brokedown Palace
Reżyser
Gatunek
dramat
Obsada
, ,
Produkcja
USA (2000)
Premiery
Kino 14 kwietnia 2000
Dystrybucja
Kino - Syrena Entertainment Group, DVD - Syrena Entertainment Group
Czas trwania
101 min
Wersje
2D
3,5
Oceń
Głosy
13

O filmie

Dwie nastolatki z amerykańskiego stanu Ohio, Alice Marano i Darlene Davis hucznie świętują zdaną maturę. Spragniona przygód Alice namawia przyjaciółkę na podróż do Bangkoku. Pochodząca z "dobrego domu" Darlene niechętnie wyraża zgodę... W Tajlandii dziewczyny spotykają przystojnego Australijczyka, który przedstawia im się jako Nick Parks. Obie oczarowane są Nickiem, który proponuje im wypad do Hongkongu. Na lotnisku przyjaciółki zostają zatrzymane przez policję, która znajduje w ich bagażu heroinę. Alice i Darlene zaczynają podejrzewać się wzajemnie o zdradę. Ich przyjaźń przechodzi poważny kryzys... Wyrokiem tajskiego sądu Alice i Darlene skazane zostają na 33 lata ciężkiego więzienia. Jedyną ich nadzieją staje się ekscentryczny amerykański prawnik, Henry Greene zwany "Jankeskim Hankiem".
"W matni" wyreżyserował Jonathan Kaplan, twórca m.in. "Oskarżonych" z Jodie Foster, "Pola miłości" z Michelle Pfeiffer i "Najbliższej rodziny" z Glenn Close. Twórca zyskał uznanie dzięki sprawnie zrealizowanym filmom łączącym atrakcyjną formę z głębokimi treściami społeczno-psychologicznymi.

Obsada

Wiadomości

  • "W matni": CZOŁÓWKA

    Tytuł polski: „W matni” Tytuł oryginalny: „Brokedown Palace” Gatunek: dramat Reżyseria: Jonathan Kaplan Scenariusz: Adam...

Najlepsze tematy