Powrót do Brideshead

Powrót do Brideshead
Tytuł oryginału
Brideshead Revisited
Reżyser
Gatunek
dramat
Obsada
, ,
Produkcja
Wielka Brytania
Premiery
Kino 20 marca 2009, DVD 24 lipca 2009
Dystrybucja
Kino - Gutek Film, DVD - Gutek Film
Wersje
2D
3,5
Oceń
Głosy
26

O filmie

Rozgrywająca się trzy dekady historia rozpoczyna się w 1925 roku w Oksfordzie, gdzie na studia trafia zdolny, lecz skromnie urodzony Charles Ryder. Przypadkowa znajomość z rozpasanym i dekadenckim Sebastianem Flytem szybko przerodzi się we wzajemną fascynację. Zauroczony bogactwem, nonszalancją i ekstrawaganckim stylem życia młodego arystokraty, Charles daje się zaprosić do Brideshead - rodzinnej posiadłości lordów Marchmain. Tam, przyjemności sielskiego życia w oparach wystawnych alkoholi i ekstrawaganckich ekscesów narażą mieszczańskie zmysły Charlsa na kolejne pokusy, z których bynajmniej nie najmniejszą będzie siostra Sebastiana Julia. Między Sebastianem, Charlesem i Julią tworzy się więź oparta na erotycznej fascynacji i intelektualnym pokrewieństwie. Jest tylko jedna rzecz, która dzieli trójkę młodych ludzi - religia. Charles jest ateistą, a Sebastian i Julia zostali wychowani w radykalnie katolickim domu, prowadzonym żelazną ręką przez lady Marchmain. "Powrót do Brideshead" jest jedną z najdroższych brytyjskich produkcji ostatnich lat, zrealizowany z niezwykłą dbałością o szczegóły i realia historyczne. W rolach głównych wystąpili znakomici brytyjscy aktorzy: Ben Whishaw znany z głośnej roli w Pachnidle, Matthew Goode (Wszystko gra), Emma Thompson (Rozważna i romantyczna), Hayley Atwell (Sen Kasandry) oraz Michael Gambon.

Obsada

Zdjęcia

Wiadomości

 • "Powrót do Brideshead": POWIEŚĆ

  "Powrót do Brideshead" pióra kontrowersyjnego swego czasu pisarza Evelyna Waugha, obecnie należy już do klasyki literatury brytyjskiej.

 • "Powrót do Brideshead": ADAPTACJA

  "Powrót do Brideshead" był jedną z nielicznych brytyjskich powieści, które nie doczekały się ekranizacji przez bardzo długi czas, aż do tej pory.

 • "Powrót do Brideshead": ZAMEK HOWARD

  Brideshead, rezydencja rodziny Marchmain, odgrywa centralną rolę w powieści, jak i filmie, odciskając się zarówno na życiu jej mieszkańców, jak i gości.

 • "Powrót do Brideshead": GŁOSY PRASY

  Wreszcie nadchodzi film, na który inteligenta część widzów czekała cały rok. Filmowa wersja Powrotu do Brideshead jest metamorfozą jednej z najistotniejszych...

Najlepsze tematy