Cube

Cube
Tytuł oryginału
Cube
Reżyser
Gatunek
thriller
Obsada
, , więcej
Produkcja
Kanada (1997)
Premiery
Dystrybucja
Kino - Tantra, DVD - Tantra
Czas trwania
90 min
Wersje
2D
3,3
Oceń
Głosy
12

O filmie

Sześcioro nie znających się zwykłych ludzi budzi się pewnego dnia nie w swoich domach, lecz w surrealistycznym więzieniu – zdającym się nie mieć wyjścia labiryncie, połączonych ze sobą sześciennych pomieszczeń wyposażonych w śmiertelnie groźne pułapki. Gliniarz, zawodowy złodziej, genialna studentka matematyki, psycholog, mężczyzna chory na autyzm - dość przypadkowy, nawet przewrotny zbiór osób. Żadna z nich nie wie, jak i dlaczego została uwięziona, wkrótce jednak okaże się, że każdy z sześciorga uwięzionych posiada umiejętności, które mogą dopomóc im w ucieczce.
Na każdym kroku mnożą się pytania bez odpowiedzi: kto stworzył ten diabelski labirynt i w jakim celu? W obliczu rosnącego zagrożenia narastają pomiędzy bohaterami osobiste konflikty i walka o władzę. Jedno jest pewne: dopóki nie nauczą się zgodnie współpracować nad rozwiązaniem tajemnicy tej śmiertelnej pułapki, nie mają szans na przeżycie.
Nakręcony w ciągu zaledwie miesiąca, na tylko jednym planie zdjęciowym, zbudowanym w magazynie w Toronto, przy udziale pełnych energii aktorów, w większości nieznanych kinowej publiczności, ekscytujący film Vincenzo Nataliego, dowodzi, że w Kanadzie niskobudżetowe kino gatunków żyje i ma się całkiem dobrze.
Fascynujący, debiutancki film fabularny Vincenzo Nataliego otrzymał w 1997 roku nagrodę za Najlepszy Kanadyjski Debiut Fabularny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Obsada

Najlepsze tematy