Cosmopolis

Cosmopolis
Reżyser
Gatunek
thriller
Obsada
, , więcej
Produkcja
Włochy, Francja, Kanada, Portugalia (2012)
Premiery
Kino 22 czerwca 2012, DVD 29 października 2012
Dystrybucja
Kino - Monolith Films, DVD - Monolith Video
Czas trwania
108 min
Wersje
2D
2,3
Oceń
Głosy
12

O filmie

Film pokazywany w konkursie głównym 65. festiwalu w Cannes. Wielki wizjoner kina David Cronenberg ("Crash", "Niebezpieczna metoda", "Nagi lunch") rzedstawia ekranizację kultowej powieści Dona De Lillo, jednego z największych współczesnych pisarzy. Robert Pattinson w roli, która na zawsze odmieni jego wizerunek. Świat niedalekiej przyszłości.
Z pozoru wszystko wygląda podobnie, ale...
Życie jest szybsze i bardziej szalone. Fortuny są większe, ale bardziej kruche.
Emocje są silniejsze, ale mniej trwałe. Seks jest mocniejszy, ale bardziej niebezpieczny.
W przyszłości wszystko jest bardziej... Może dlatego, że zbliża się koniec. Erick Packer, 28-letni miliarder, giełdowy geniusz, bezwzględny manipulator, opuszcza swój superluksusowy apartament na Manhattanie, by przemierzyć ogarnięte chaosem miasto. Będzie to podróż, która na zawsze odmieni jego uporządkowane, pozbawione emocji życie. Z wnętrza swej pancernej limuzyny Erick doświadczy świata, z jakim dotąd nie zetknął się twarzą w twarz.

Recenzja - Cosmopolis

25 maja 2012
Pokazywany na festiwalu w Cannes najnowszy film Davida Cronenberga ("Crash", "Niebezpieczna metoda", "Nagi lunch") to ekranizacja kultowej powieści Dona De Lillo, jednego z największych współczesnych pisarzy. W głównej roli wystąpił gwiazdor "Zmierzchu" - Robert Pattinson. Film zadebiutuje w polskich kinach 22 czerwca.

Obsada

Zwiastuny

Zdjęcia

Wiadomości