Reklama

Reklama

Reklama

Piotr Adamczyk na Osiedlu Bogów

Do polskiej obsady dubbingowej filmu "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" dołączył Piotr Adamczyk. Aktor udzieli głosu postaci Miniminusa, rzymskiego mozaikarza, który otrzymał od Cezara niecodzienny prezent - mieszkanie na Osiedlu Bogów.

"Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, fascynował mnie magiczny wywar Panoramiksa" - wspomina Adamczyk. - "Marzyłem o tym, by móc się go napić! Niestety Miniminus, którego gram, nie ma okazji napić się nektaru siły, jest zwykłym, poczciwym facetem, ale za to świetnie układa mozaiki".

Reklama

Reklama

Piotr Adamczyk to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów dubbingowych. Pracował przy kilkudziesięciu filmach animowanych. To jego głosem mówi żyrafa Melman z "Madagaskaru" czy Zygzak McQueen z filmu "Auta".

"Przy pracy w dubbingu najbardziej ekscytujące jest to, że spotykamy się z wyzwaniami, których nie mamy szansy przeżyć w teatrze czy filmie. Będąc Miniminusem w "Asteriksie" mam do zagrania ekstremalne emocje: spadają na mnie odłamki skalne, uciekam przed wilkami, próbuję wyważyć drzwi jednym z rzymskich legionistów - to mi się w życiu nie zdarzyło i raczej nie zdarzy, a tutaj - tak" - tłumaczy aktor.

"Biologia naszego ciała jest niezwykle ważna, żeby emocje w naszym głosie była wiarygodne. W związku z tym przed mikrofonem wyczyniamy przeróżne rzeczy. Wprawdzie nie umiem rozpłaszczyć się na ścianie jak mój bohater, ale robię wszystko, co w mojej mocy, żeby poczuć na własnej skórze jak to jest być w tej sytuacji. I o ile bezpieczniej przeżywać to w dubbingowym studio" - wyjaśnia Adamczyk.

"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" wejdzie na polskie ekrany 27 lutego. To pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich jak "Wall-e" i "Odlot".W duecie jako Asteriks i Obeliks w polskiej wersji językowej zadebiutują Wojciech Mecwaldowski oraz Arkadiusz Jakubik.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje