Mateusz Rakowicz o "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje": Bohater, który wyprzedza swoje czasy

- Powodów, dla których zrobiłem ten film, jest wiele. Głównym impulsem był kontakt z Andrzejem Andrzejewskim - jednym z aktorów, który występuje w tym filmie - który mi o tej postaci przypomniał. To było siedem lat temu. Wtedy zaprosiłem do współpracy Łukasza Maciejewskiego, głównego scenarzystę. Okazało się, że on [Najmrodzki] ma coś, co nas bardzo interesuje: zanurzony jest w czasach PRL-owskich i można skupić na resentymencie, który tak lubimy, a z drugiej strony mamy bohatera, który wyprzedza swoje czasy. Tak go pokazaliśmy - w bardzo komediowy, przerysowany, komiksowy sposób, wierząc jednocześnie, że widzowie to kupią - powiedział w rozmowie z Interią reżyser filmu Mateusz Rakowicz.

W poniedziałek, 13 września, w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie odbyła się premiera od dawna wyczekiwanej produkcji "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Swoją obecnością pokaz uświetnili aktorzy i twórcy, m.in. Dawid Ogrodnik, Masza Wągrocka, Olga Bołądź, Kuba Gierszał, Sandra Drzymalska, Andrzej Andrzejewski, Robert Więckiewicz i Rafał Zawierucha oraz Mateusz Rakowicz, reżyser i współautor scenariusza.

Film trafi na ekrany polskich kin 17 września 2021.

Na premierze filmu była ekipa Interii - Katarzyna Drelich i Marcin Rapacz.

Film

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Polska, 2020

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę... zobacz więcej

Reklama

Najlepsze tematy