Reklama

Reklama

"Złapani w sieci": Premiera dokumentu o pedofilii w sieci

Każdy wie, że internet może być miejscem niebezpiecznym dla dzieci i nastolatków. We wtorek, 20 kwietnia, na platformie CDA Premium będzie miał premierę dokument "Złapani w sieci", który jest przejmującym zapisem eksperymentu, pokazującego jak bardzo nastolatki narażone są w internecie na kontakty z pedofilami.

Bohaterki dokumentu "Złapani w sieci" - zagrały je pełnoletnie aktorki

"Złapani w sieci" (tytuł oryginalny "V síti") to zapis kontrowersyjnego eksperymentu przeprowadzonego przez czeską ekipę filmową, którego celem było pokazanie rozmiaru pedofilii w internecie i skali narażenia nastolatków na tego typu kontakty.

Podczas castingu twórcy dokumentu wybrali trzy pełnoletnie aktorki, ale o urodzie wskazującej na dużo niższy wiek, które w filmie miały odgrywać role dwunastolatek. W studio filmowym zbudowano trzy realistycznie wyglądające dziewczęce pokoje, a bohaterki posadzono przed komputerami - zaraz po zalogowaniu się do różnych mediów społecznościowych, zaczęły otrzymywać seksualne propozycje od dorosłych mężczyzn. Przez 10 dni eksperymentu otrzymały ponad 2500 niewybrednych ofert, prób szantażu i zaproszeń na spotkania w realnym świecie.

Reklama

Film jest zapisem tego eksperymentu, który ostatecznie wyszedł poza granice studia. Prowadzący zgodzili się bowiem, żeby dziewczyny przyjęły ponad dwadzieścia zaproszeń na spotkania i skonfrontowały się z pedofilami w realnym świecie. Aktorki biorące udział w eksperymencie były otoczone opieką psychologa, prawnika, policji i całej ekipy filmowej.

"Złapani w sieci" to przejmujący dowód na to, jak bardzo dzieci i nastolatki narażone są na kontakty z pedofilami, jak łatwo do nich dochodzi, jak szkodliwe są dla psychiki młodych ludzi, jakie techniki szantażu i zastraszania stosują pedofile i wreszcie, jak łatwo potrafią oni nawiązane relacje przenieść z internetu do prawdziwego świata.

Film wywołał wiele komentarzy w Czechach, jak i w międzynarodowych mediach. Obraz otrzymał nagrodę za najlepszy film dokumentalny i nagrodę publiczności na festiwalu Czeski Lew. Pod koniec 2020 roku był pokazywany m.in. na festiwalu Millenium Docs Against Gravity.

W Polsce będzie można go zobaczyć tylko na platformie CDA Premium. Premiera 20 kwietnia 2021 roku. Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów pełnoletnich. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje