Zanim zobaczysz najnowszy film Martina Scorsese

27 października na ekranach polskich kin pojawi się najnowszy film Martina Scorsese "Infiltracja" z Leonardo DiCaprio, Mattem Damonem i Jackiem Nicholsonem w rolach głównych. Nie wszyscy wiedzą jednak, że amerykański reżyser wzorował się na największym przeboju azjatyckiego kina akcji ostatnich lat. "Infiltracja" to bowiem remake filmu "Infernal Affairs", który jeszcze w tym miesiącu ukaże się w Polsce na DVD.

"Infernal Affairs" to jeden z największych przebojów azjatyckiego kina akcji ostatnich lat. Opowieść o rywalizacji dwóch szpiegów - mafijnym informatorze działającym w szeregach policji oraz stróżu prawa, który wniknął w struktury mafii okazała się kinowym hitem nie tylko w Hong Kongu, ale i zagranicą.

Reklama

Światowy sukces "Infernal Affairs" był tak wielki, że szybko zapadła decyzja o nakręceniu kontynuacji: trylogii, którą nazywa się azjatyckim odpowiednikiem "Ojca chrzestnego".

W październiku (27.10) na ekrany polskich kin wchodzi amerykański remake pierwszej części "Infernal Affairs" - film "Infiltracja" w reżyserii Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio, Mattem Damonem i Jackiem Nicholsonem. Kilka dni wcześniej - 20 października - na rynku ukaże się unikatowe wydawnictwo - ekskluzywny box ze wszystkimi częściami trylogii.

"Infernal Affairs" określa się jako arcydzieło gatunku, film, który odświeżył policyjny thriller. Hipnotyczny rytm montażu, doskonała koncepcja wizualna autorstwa Christophera Doyla ("Spragnieni miłości", "2046"), złożone postaci bohaterów, a przede wszystkim wciągający, pełen zwrotów akcji scenariusz sprawiają, że film ogląda się do ostatniej sceny z zapartym tchem.

Trzypłytowe wydawnictwo będzie uzupełnione o dodatki - materiał pokazujący kulisy produkcji, reportaż z planu, zwiastuny oraz alternatywne zakończenie.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | film | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje