Reklama

Zamiast w Krakowie jest w Nowym Jorku

W środę, 21 kwietnia, w Nowym Jorku rozpoczyna się Festiwal Filmowy Tribeca, na którym pokazany zostanie najnowszy film Neila Jordana - "Ondine".

Po Festiwalu w Toronto oraz Nagrodach Irlandzkiej Akademii, "Ondine" zostanie zaprezentowane publiczności Tribeci, która potrwa aż do 2 maja.

Odtwórcy głównych ról: Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell oraz reżyser Neil Jordan planują uczestniczyć w festiwalu.

"Ondine" to magiczna opowieść o przystojnym Irlandczyku Syracusie (Farrell), który pewnego dnia wyławia z morza piękną, tajemniczą dziewczynę (Bachleda-Curuś). Mieszkańcy pobliskiej wioski są przekonani, że kobieta jest mityczną nimfą - Ondine. Irlandczyk, wiedziony uczuciem o niespotykanej mocy, zakochuje się w niezwykłej dziewczynie.

Reklama

Filmowa miłość przełożyła się też na prywatne relacje aktorów, którzy są obecnie jedną z najpiękniejszych hollywoodzkich par i doczekali się już dziecka - synka o imionach Henry Tadeusz.

Festiwal Filmowy Tribeca został założony w 2002 roku m.in. przez Roberta De Niro po wydarzeniach z 11 września 2001 roku. Ta inicjatywa miała na celu przywrócić witalność słynnej dzielnicy na Manhattanie, która dotkliwie odczuła skutki ataku na World Trade Center.

W repertuarze festiwalu znajdują się niezależne produkcje, filmy krótkometrażowe, dokumenty i oczywiście fabuły. Ważną częścią imprezy są także panele dyskusyjne z przedstawicielami świata rozrywki.

Tribeca szybko stała się ważnym wydarzeniem i dołączyła do grupy prestiżowych festiwali filmowych na świecie.

Zobacz zwiastun obrazu z Bachledą-Curuś i Farrellem:

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ondine | Alicja Bachleda-Curuś | festiwal | festiwal filmowy | Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy